Yüzde Yaşlanmaya Karşı Dolgu ve Botoks

İlerleyen yaş, genetik özellikler, sigara ve alkol, yorgunluk, stres, çevresel faktörlerle birlikte cildimizdeki yaşlanma süreci durmaksızın ilerler. Bu faktörler cilt altı elastin ve kolajen miktarındaki azalmayı tetikler ve yüz giderek dolgunluğunu, sıkılığını kaybetmeye başlar. Özellikle kaşlar ve göz kapakları ve yanaklar yer çekimine karşı koyamaz. Bununla birlikte dudaklar da zamanla birlikte hacmini kaybederek incelir.

Yüzdeki sarkmalarla birlikte yüz bölgesinde gölgeler oluşmaya başlar. Bu gölgeler de yüze yaşlı, yorgun bir görünüm verir. Böyle durumlarda, cilde hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri enjekte ederek cilde kaybolan hacmi geri vermek, dolayısıyla da daha pürüzsüz, ışığı daha kusursuz bir biçimde yansıtan bir ten yaratmak mümkündür. Bu dolgu maddeleri, su moleküllerini çekerek kırışıklıkların içinin anında dolmasını, yüzdeki çöküklük,  hacim kaybı, dudak çevresindeki ince çizgilerin yok olması konusunda son derece etkilidirler.  

Eğer söz konusu olan mimik kırışıklıkları ise en doğru yaklaşım içlerini dolgu maddeleri ile doldururken, bu bölgedeki mimikleri dondurmak için de botoks enjeksiyonu yapmaktır. Böylece hem kaslar gevşeyerek dolgu maddelerinin daha uzun süre süre dayanmasını hem de ışığın daha iyi yansımasını sağlar.

 

Uygulama sırasında

Kişinin cildi ayrıntılı bir şekilde incelendikten sonra, uzman gerekli yerlere hyalüronik asit enjeksiyonu uygular. İşlem sırasında hiçbir acı hissedilmez nedeni ise ürünlerin içinde lokal anestezi özelliği bulunmasıdır. İşlemin etkisi enjeksiyon yapılır yapılmaz görülür. Yüz çok daha taze, çok daha genç bir görünüm alır.

Botoks enjeksiyonu ise genelde yüzün üst bölgesine, alın, kaş araları ve göz çevresi gibi bölgeler hedef alınıyor. İşlemin etkisi yaklaşık on gün sonra ortaya çıkar. Hyalüronik asit enjeksiyonlarının etkisi yaklaşık 12 ile 18 ay kadar  sürerken,  botoks enjeksiyonlarını altı ayda bir yinelemek gerekiyor. 

Dolgu Malzemeleri En Çok Nerelerde Kullanılır?

Nazolabial çizgiler  (burun köşelerinden ağız kenarına uzanan çizgiler)

Yanakların dolgunluğunu, belirginliğini kaybettiği durumlarda

Dudak kenarlarından aşağı doğru inen çizgilerde

Dudak üstündeki ince çizgilerde

Dudak dolgunlaştırmada  

Elmacık kemiklerini ve çeneyi belirginleştirmek için

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulama ince iğneler aracılığı ile gerçekleştirilen ve yaklaşık 15-30 dakika süren bir tedavidir. Uygulamadan sonra normal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. İşlem yapılan bölgede hafif bir kızarıklık veya şişlik oluşabilir. Bunlar da iki ile yedi gün arasında tamamen geçecektir.

Dolgu Maddesi İle Birlikte Botoks 

Özellikle yüzde yanakta veya iki kaş arasında derin çizgileri olan hastalarda botoks ile birlikte dolgu uygulaması çok daha iyi sonuç verir. Botoks, enjeksiyonları mimik kırışıklıklarına neden olan kaslara yapılarak, bu kasları geçici bir süre için paralize ediyor. Özellikle alın ve göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir. İşlem sadece 2 dakika sürer ve kırışıklığa neden olan kasların hareketlerini azaltarak etki eder. Dolgu maddeleri ise özellikle yüzdeki çöküklükler, derin kırışıklıklar, dudakları dolgunlaştırmak için kullanılır.  

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Erkekler Ne İster?

  Erkekler Ne İster? Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Kırmızı Halı Bakımları

  Kırmızı Halı Bakımları Bugünkü yazımızın ilham kaynağı ünlü aktrislerin en güzel halleri ile parladıkları özel geceler… Birincilik her zaman olduğu gibi cilt kalitesini artıran, yüze doğal bir ...

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı

  Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı Yaşınızı esas ele veren yüz şeklinizdir. İleri teknoloji sistemlerle yüze daha genç, daha biçimli bir form vermek mümkün. Aynı uygulamalardan, daha çekici bir yüz şekline...

 • İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

  İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor. Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü ver...

 • Daha Çekici Dudakların İzinde

  Daha Çekici Dudakların İzinde Araştırmalar incelmiş dudakların kadınların yaşını en az kırışıklıklar kadar ele verdiğini ortaya koyuyor. Yüzünüzü daha güzel göstermek için yapılacaklar listenize genç ...

 • Yaz Güzellik Rehberi

  Yaz Güzellik Rehberi Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

 • Gençlik Enjeksiyonları

  Gençlik Enjeksiyonları Sadece tek bir seansta ve bir saatten daha az bir sürede yüzünüzdeki çizgileri, kırışıklıkları silmek mümkün.

 • Genç ve Dolgun Dudakların İzinde

  Genç ve Dolgun Dudakların İzinde Dudaklarınızın doğal şekli ne olursa olsun biraz daha dolgun görünmeleri yüzünüze daha genç, daha çekici bir görünüm kazandırır.