Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma

Aslı soruyor
Boyum 1.68, kilom 74 ve 45 yaşındayım. Armut tipi vücut yapısına sahibim. Üst bacak basen ve kalça ölçülerim üst bedenime göre çok orantısız. En önemli şikayetim (genç kızlık dönemimden beri) üst kol ve bacaklarımdaki sarkma ve selülit görünümü.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aslı Hanım. V Shape Prime sisteminden yarar sağlayacağınızı düşünüyorum. Yenilikçi radyo frekansı ve ultrason teknolojilerini bir arada kullanan bu sistem, hem selülit görünümünü hafifletmekte hem de cilt altına ısı enerjisi göndererek cildi sıkılaşmada etkilidir. Kol ve bacaklara üç hafta arayla uygulanacak 4-6 seansın yeterli olacağını düşünüyorum. Tabii tam seans sayısına karar vermek için önce konsültasyon yapmam gerekiyor. V Shape Prime’ın önemli özelliklerinden biri de cilt altına daha yüksek enerji verilebilmesi sayesinde tedavinin etkisinin artırabilmesi. Cildi soğutarak acıyı hafifleten vakum teknolojisi sayesinde de tedavi gayet konforlu geçiyor. Sonrasında da sosyal yaşamınıza hemen geri dönebiliyorsunuz.
Ceren soruyor
Merhaba. Ben 20 yaşındayım 3 ay önce 112 kiloydum. Şu an 102’yim. 20 yaşındayım ve boyum 1.72. Spor ve diyetle yavaş bir şekilde kilo vermeye devam edersem vücudumda sarkma olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ceren Hanım. Yaşınız genç olduğu için önemli bir avantaja sahipsiniz. Daha ileri yaşlarda olsaydınız cildinizin sarkma olasılığı daha fazla olurdu. Ama tabii ki bu sarkmayacağınız anlamına da gelmiyor. Bu tamamen cildinizin yapısıyla alakalı bir şey. Ama dediğim gibi yaşınız bir avantaj. Eğer istediğiniz kiloya indikten sonra derinizde sarkma varsa Thermage Body gibi cilt elastikiyetini artıran sistemlerden yararlanabilirsiniz. Ancak şunu da unutmayın bu teknolojiler hafif sarkmalarda etkilidir, çok fazla deri fazlası olduğu durumlarda fayda sağlayamazsınız.
Hemen Doktorunuza Sorun