HydraFacial Nedir?

Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemi.

HydraFacial Uygulamanın artıları neler?

Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama. Cilt özel bir vakumlama sistemiyle temizleniyor. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yediriliyor. Cilde mavi ve kırmızı led sistemleri ciltteki probleme yönelik olarak uygulanıyor. Herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık olmadan, gündelik hayata hemen dönülebilinir, sonuç anında görülüyor.

Hydra Facial Nasıl Uygulanır?

Temizleme; cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir. Hydrapeeling; vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır. Leke, akne izi ve gözenekli ciltlerde, tahrişe sebeb olmadan, kullanılan elmas başlıklarla cildin üst tabaksında mikrodermabrazyonu sağlanıyor. Serum infüzyonu; ciltteki soruna göre sivilcelere, lekelere yada kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. Kuru cilt  ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve  aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır. Nemlendirme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır. Led Terapi; sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Bakımdan hemen sonra ince kırışıklıklar azalma gözlemlenir.

HydraFacial Hangi Durumlarda Kullanılır?

Hydradermabrazyon yöntemi cilt temizleme ve yenileme, soyma, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar. Daha parlak, aydınlık, genç ve güzel cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydra Facial ile ciltteki kırışıklıkları, yüzeyel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar alınır.

Yaş sınırı var mı?

Ciltteki problemlere göre her yaş grubuna uygulanabiliyor. Çoğunlukla orta yaş ve üzerinde elastikiyet kaybına yönelik serumlar, gençlerde sivilce ve yağlanmaya karşı da serumlar ve led ışınları kullanılıyor.

Riskleri var mı?

Hiçbir yan etkisi yok. Hydrafacial, 'En iyi Cilt Tedavi Ödülü' yanında, FDA alan tek cilt bakım cihazı.

HydraFacial Önerilen seans sayısı nedir?

Haftada 1, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılması önerilir

Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor?

Dikkat edilmesi gereken özel bir durum yok. Günlük aktiviteyi aksatmıyor.

2 yorum
Aysel
25 yaşındayım. Cildimde belli bir problem yok ama yine de derinlemesine bakım yapacak, cildimi ileride oluşacak yaşlanma belirtilerine karşı koruyacak bir bakım yaptırmak istiyorum. HydraFacial cilt bakım sistemini duydum. Bu sistem hakkında bilgi alabilir miyim ve sizce benim yaşıma uygun bir tedavi mi bu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysel Hanım. Sağlıklı, güzel bir cilt için deriyi doğru beslemek, nemlendirmek ve gerekli bakımları yapmak gerekir. Son yıllarda adından çokça söz ettiren Hydrafacial cilt yenileme sistemi, cildin ihtiyacı olan tüm bakımları tek seansta uygulayarak cilde parlak ve ışıltılı bir görünüm verir. Zengin antioksidan -antioksidanlar; yaşlanma sürecini hızlandıran, serbest radikalleri nötralize ederek hücre fonksiyonlarını düzenler ve hücrelerin kendini onarma sürecine destek olurlar- cilde dolgunluk veren hyalüronik asit, kolajen ve elastin üretimini artıran peptidler içererek hücreleri yaşlanmaya karşı koruma altına alan etkili bir anti-aging tedavidir. Sadece vakumlama yöntemi ile antioksidanlar, hyalüronik asit, peptidlerden zengin serum, vakumlu başlıktan basınçla püskürtülür. Böylece, cilt ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırılmakta ve mikro düzeyde soyulmaktadır. Cildin problemine göre uygun serumlar kullanılarak cilde ihtiyacı olan besinler ve nem verilir. En hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine, her mevsimde uygulanabilir. Tedavi amaçlı uygulamalarda 1 hafta ara ile 4-6 seanslık kürler önerilir. Sonucun korunması için ayda 1 kere tekrarlanması önerilir. Sadece daha canlı ve sağlıklı bir cilt için bakım amacı ile yapılacaksa ayda 1 ayda derinlemesine temizlik yeterlidir. HydraFacial sizin yaşınız için uygun bir cilt bakım sistemidir. İşlem sonrası hemen iş ve sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz. Herhangi bir kızarıklık ve tahriş oluşmaz.
Aslı
Merhaba, HydraFacial uygulaması kaç seans yapılıyor, seanslar arasında ne kadar süre geçmesi gerekiyor, ücreti nedir? Bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aslı Hanım. Seans sayısı cilt yapısına, hedeflenen probleme göre değişse de genelde 3-6 seans şeklinde uygulanır. Seanslar 7-10 gün aralıklarla yapılır. Ancak cilt bakım sisteminin olumlu etkilerini korumak için kür tamamlandıktan sonra da ayda bir seans yapılması önerilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Hollywood Yıldızlarının Cilt Bakımı

  Hollywood Yıldızlarının Cilt Bakımı Cildin ihtiyacına göre kişiye özel olarak hazırlanan HydraFacial antiaging uygulaması, Hollywood yıldızlarının bakım rutinin olmazsa olmaz bir parçası haline gelmeye başl...

 • Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler

  Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler Cilt tonunu eşitleyen, ince kırışıklıkların görünümünü azaltan, daha genç ve taze bir cilt vadeden iki yeni sistem, bir araya geldiklerinde bir süper güce dönüşüyorlar.

 • HydraFacial: Hollywood'un Yeni Güzellik Sırrı

  HydraFacial: Hollywood'un Yeni Güzellik Sırrı Son zamanlarda ismini giderek daha sık duyduğumuz HydraFacial’ın bu kadar popüler olmasının bir nedeni var: Çünkü gerçekten işe yarıyor!

 • Cildinizin Geleceği Onun Aydınlığına Bağlı

  Cildinizin Geleceği Onun Aydınlığına Bağlı Tek bir uygulamadan itibaren cildinizdeki değişimi ve konforu hissetmeye başlayacaksınız. HydraFacial MD® uygulamanın her adımında cilde uzun süreli sağlıklı bir görünüm ...

 • HydraFacial İle Cildiniz Daha Parlak

  HydraFacial İle Cildiniz Daha Parlak Uygulamanın bilinçli, uygun vakum güçlerinde ve kas yönlerine uygun bir şekilde yapılması son derece önemlidir.

 • Hydrafacial Cilt Bakımı

  Hydrafacial Cilt Bakımı Cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu başlıkla ölü dokuları aspire e...

 • HydraFacial Cilt Yenileme

  HydraFacial Cilt Yenileme Cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlıkla ölü dokular aspir...