Cilt Lekeleri Tedavisi

leke tedavisiCilt lekeleri ve kırışıklıkların daha çok ön plana çıktığı sonbaharda cildinize bakım yapacak yeni uygulamalar ile yepyeni bir cilde sahip olabilirsiniz. Bronz tenle daha ince görünüyorum, makyaj yapmak zorunda kalmıyorum gibi bahanelerle yaz aylarında saatlerce güneşin altında kaldıysanız şimdi lekelerle başınız dertte demektir. Ciltteki renk değişimleri olarak kendini gösteren lekeler yanında güneş ışınlarıyla birlikte kırışıklıklar da ortaya çıkmaya başlıyor. Bronzluğun geçmeye başladığı sonbahar döneminde çizgiler daha da belirginleşiyor ve dikkat çekiyor. Yaz sonrası yapılacak bakımlar ve cildimizi tekrar eskiye döndürebilmek için neler yapabiliriz. İşte yaz sonrası yapılabilecek bakımlar!

Peeling

Anestezi gerektirmeden uygulanabilen ve soyucu gücü fazla olan, dolayısı ile leke gidermede oldukça etkin olan TCA maddesi, trikarboksilik asit denilen özel bir asit. Leke tedavisinde uygulanan bu madde yüz, boyun veya dekoltede var olan lekeler üzerinde etkili olabiliyor. Cosmapeel ile TCA kullanılmadan önce cilt bir temizleyici yardımıyla temizleniyor. Eski jenerasyon TCA’de anında ciddi soyulma ve pullanma, kızarma olurken, cosmapeel ile bu uygulama daha kolay hale geldi. 1-3 dakikalık TCA sonrasında özel bir krem sürülüyor ve bu krem yüzde 12 saat kalıyor, 12 saat sonra yüz yıkanıyor, hafif kızarma ve pullanma başlıyor. Yaklaşık 4-5 gün pullanma ve soyulma devam ediyor. Bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken şey güneş koruyucuların düzenli olarak uygulanması ve 4-6 saatte bir tekrarlanmaları oluyor.

Mezolift

Cilt lekeleri tedavilerindeki en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesi oluyor. Cilt lekeleritedavisinde cildin içten dışa doğru tedavi edilmesi gerekiyor. Böylece lekenin geri gelmesi engellenmiş oluyor. Renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulanarak cilt hücrelerinin melanin aktivitesi azaltılıyor. Formülün içinde bulunan hyalüronik asit, vitamin ve mineraller de cilt sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Arkasından spot peel diye adlandırılan peeling tedavisi uygulanıyor. Bu peeling sonrasında yüze ciltte yaklaşık 12 saat kalan özel bir krem sürülüyor. 

leke tedavisiMezoterapi

Donuk, cansız ve nemsiz cilt için en etkili yöntem vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyli ince uçlu iğnelerle cilt altına vermek. Son dönemlerde bu kokteyle büyüme faktörü de eklendi. Bu madde hücreleri aktive eden proteinlerin sentezini sağlıyor. Bir ay arayla iki seans olarak uygulanan mezoterapi daha parlak, daha sıkı ve daha nemli bir cilt yaratılmasına yardımcı oluyor” diyor.

ClearLif

Hastalar, güneşin neden olduğu kusurları ve zararlı etkileri fark ettikleri ve hissettikleri anda yaz ayları da dahil olmak üzere, her an ClearLift tedavisine ve uygulamalarına başlanılabilmektedir.  ClearLift™ iyileşmenin ve cilt onarımının her aşamasında sağlam epidermis altında gerçekleşir ve böylece epidermise zarar vermeden kontrollü bir dermal yarar sunar. Çünkü ClearLift ™ hiçbir anestezik uygulama kullanmaksızın cildin altında derin ısı sağlar (en derinlemesine 3mm için) ve cildin dış tabakasına herhangi bir zarar vermeden tüm cildin iyileşmesine yardımcı olur. Zamanla yerleşmiş derin, eski ve koyu lekeler ne yazık ki bazen hiçbir tedaviye cevap vermiyor. Her geçen gün medikal estetik alanında modern lazer tabanlı tedavi kullanarak gerçekleştirilen tedavi sayesinde, pigmentasyon lekelerini, güneşin yarattığı olumsuz etkileri kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir. ClearLift ™ lazer, cilt dokusunu ve tonunu pürüzsüzleştirmek, gençlik ve canlılık için kahverengi yaşlılık lekelerini azaltmak ve koyu lekeleri aydınlatmak için kolajen geliştiren bir lazer tedavisidir. Kısa sürede tedavi bölgesindeki cilt görünümünde gözle görülür iyileşme sağlanıyor. Çok yönlü tedavilerinde pigment ve vasküler lezyonlar, sivilce lekelerinin yara şeklindeki görünümünü dahi azaltmaktadır ve daha fazlası için kullanılabilinir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi

  Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi Yaşlanma sürecinde vücutta dolaşım ve metabolizma azalırken ciltte hassasiyet ve incelme artar.

 • Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi

  Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi Lazer, yüz mezoterapisi ve kimyasal peeling gibi yöntemler cildi yenilemek, gençleştirmek ve izleri gidermek amaçlı kullanılıyor.

 • Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula

  Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula Berrak, parlak, ışıltılı, yumuşak ve taze bir cilt. Hepimizin istediği...Ph Formula tedavi ürünleri Anti aging amaçlı cildi olabildiğince temizleyerek, lekeleri düzeltme ...

 • Cilt Lekeleri Nasıl Geçer

  Cilt Lekeleri Nasıl Geçer Yaşlanma ve güneşin etkileriyle kaynaklan, lekelenen, kırışan cilt kimyasal peeling ile tedavi etmek mümkündür.

 • Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir

  Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir Kimyasal peeling, tazeliğini, canlılığını ve parlaklığını kaybetmiş cildi canlandırmak için hasarlı üst kısmının kontrollü ve yüzeysel şekilde soyulması işlemidir

 • Ciltte Güneş Lekeleri Tedavisi

  Ciltte Güneş Lekeleri Tedavisi Bronzlaşmak güzel ancak güneş ışınları cilde zarar vermekle kalmıyor, cilt lekelerinin tedavisini de zorlaştırdığını gösteriyor. Ciltte güneş lekeleri yaz mevsimi sonunda...

 • Genç Görünmek için Cilt Bakımı

  Genç Görünmek için Cilt Bakımı Cildin ihtiyaçları cilt yaşına ve cilt yapısına göre değişir. Ancak özellikle 30'lu yaşlardan itibaren, düzenli olarak anti-aging etkili ürünler kullanmak gerekir. 

 • Leke Tedavilerinde Kimyasal Peeling

  Leke Tedavilerinde Kimyasal Peeling Peeling yöntemleri,  leke çıkarıcı kremler lekeler üzerinde etkili olsa da derideki renk değişimli lekeleri tamamen ortadan kaldıracak bir yöntem henüz bulunmuş değil.