Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir

Kimyasal peeling, tazeliğini, canlılığını ve parlaklığını kaybetmiş cildi canlandırmak için hasarlı üst kısmının kontrollü ve yüzeysel şekilde soyulması işlemidir. Güneş ve yaşlılık lekeleri, akne izleri ve ince kırışıklıktan arındırmak amacıyla yapılan etkili bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling uygulamasından sonra cilt yüzeyindeki yıpranmışlık, tazelik ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakanın soyulması, dökülmesi sağlanarak cildin alt tabakasının yeniden yapılanması ile daha sağlıklı, genç, pürüzsüz ve parlak bir cilt görünümü sağlanır. 

Nasıl Yapılır?
Kimyasal peeling'de, işlemi kısa süren bir işlemdir. Cilt temizlikten sonra uygulamanın derinliğine bağlı olarak yüze seçilen peeling solüsyon sürülerek ve  cildiniz üzerindeki ölü tabaka soyulur. Böylece cildiniz cansız ve sağlıksız görüntümsünü kaybedip daha sağlıklı, pürüzsüz, parlak, lekelerin kaybolduğu ve daha nemli bir görünüm elde etmiş olur. Peeling uygulaması ciltteki probleme göre üçe ayrılır yüzeysel, orta ve derin peeling olarak. Yüzeysel ve orta derecedeki kimyasal  peeling uygulamaları haftada bir uygulanabilirken, ciltte taze görünümü ve işlem sonrasında yaşam kalitesini etkimektedir. En kıs kullanılan kimyasal peeling glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren AHA  tercih edilmektedir. 1-3 haftalık aralıklarla 6-8 seans uygulan  AHA yüzeysel peeling maddesi olarak kullanılır. Orta derinlikteki TCA (trikloroasetik asit) peeling işlem sonrasında 4-7 gün ciltte soyulma ve kızarık nedeni ile önceden planlanarak uygulanmalı.

Kimyasal Peeling'in Yararları
Kimyasal peeling ince kırışıklıkların, güneş ışınlarının neden olduğu lekelere ve sivilce izleri yardımcı olur. Yüzdeki siyah ve beyaz noktacıklar temizlendikten sonra  solüsyon uygulanır. Peeling işlemi sivilcelerde, sivilcelerin neden olduğu izlerin tedavisinde başarılı bir şekilde sağlanır. Leke tedavisinde seçilen peeling solüsyonu yüzde bir kaç dakika bekletildikten sonra nötralize edilir. Kimyasal peeling ile cilt gençleştirmede amaç cilt altındaki onarım mekanizmalarını harekete geçirmek için yalancı bir yanık uyarısı oluşturmaktır. Cilt altındaki onarım mekanizmalarını tetikler ve cildi daha genç, diri tutan kollojen ve elastik liflerin yapımı tetiklenmesi sağlanır. Bu uygulama  boyun ve ellere de yapılabilir.

Kimyasal Peeling Sonrası
Kimyasal peeling sonrasında 1-2 gün makyaj yapılmamalı, uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır. Güneşten ışığından korunmaya dikkat edilmeli ve güneş koruyucu kullanılmalı, solaryumdan kaçınılmalıdır. Peeling sonrası oluşabilecek kabuklar soyulmamalı işlem sonrası kabuklarla oynamak izlere neden olabilir.

Kimler Kimyasal Peeling Yaptırabilir?
Yüz bölgesinde radyasyon tedavisi uygulayanlar, hamileler, son 2-6 ay içerisinde laser soyma işlemi veya plastik cerrahi operasyonu geçirenler hariç isteyen herkes kimyasal peeling yaptırabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • BBL Lazer Leke Tedavisi

  BBL Lazer Leke Tedavisi Leke tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız sistemlerin başında Forever Young BBL teknolojisi geliyor. Bu yeni nesil lazerin en önemli özelliği hücresel anlamda cilt yaş...

 • Lekelere Karşı Etkin Savunma

  Lekelere Karşı Etkin Savunma Güzelliğinize gölge düşüren kahverengi lekeler hakkında bilmeniz gereken her şey…Öncelikle leke tedavileri sabır ve kararlılık isteyen tedavilerdir. Leke probleminde kesi...

 • Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi

  Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi Yaşlanma sürecinde vücutta dolaşım ve metabolizma azalırken ciltte hassasiyet ve incelme artar.

 • Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi

  Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi Lazer, yüz mezoterapisi ve kimyasal peeling gibi yöntemler cildi yenilemek, gençleştirmek ve izleri gidermek amaçlı kullanılıyor.

 • Scarlet'le Cilt Gençleştirme

  Scarlet'le Cilt Gençleştirme Scarlet bir fraksiyonel radyofrekans sistemidir. Bu sistemde mikroiğnelerin uçlarından radyofrekans enerjisi verilmektedir.

 • Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula

  Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula Berrak, parlak, ışıltılı, yumuşak ve taze bir cilt. Hepimizin istediği...Ph Formula tedavi ürünleri Anti aging amaçlı cildi olabildiğince temizleyerek, lekeleri düzeltme ...

 • Cilt Lekeleri Nasıl Geçer

  Cilt Lekeleri Nasıl Geçer Yaşlanma ve güneşin etkileriyle kaynaklan, lekelenen, kırışan cilt kimyasal peeling ile tedavi etmek mümkündür.

 • 4 Seansta Leke Giderilmesi

  4 Seansta Leke Giderilmesi Cildinize uygulayacağınız doğru ve etkili bir cilt bakımıyla leke ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak, arzu ettiğiniz cilde kavuşabilirsiniz

 • Ciltte Güneş Lekeleri Tedavisi

  Ciltte Güneş Lekeleri Tedavisi Bronzlaşmak güzel ancak güneş ışınları cilde zarar vermekle kalmıyor, cilt lekelerinin tedavisini de zorlaştırdığını gösteriyor. Ciltte güneş lekeleri yaz mevsimi sonunda...