Boynunuz Kaç Yaşında?

Boynunuz Kaç Yaşında?Boyun, yüzle kıyaslandığında daha ince, daha hassas bir cilde sahiptir ve maalesef yüzümüze gösterdiğimiz özeni ondan sakınırız. Anti-aging işlemler, kremlerden hep yüzümüz faydalanır, boyun yaşlanmaya devam eder…  Yüzünüz ve boynunuz arasında yıllar olmasın, doğru teknolojilerle daha genç, daha sıkı bir boyun yaratmak mümkün!

Sarkık bir boyun, yaşınızı ele veren en büyük düşmanınızdır. Boyun ihmal edilmiş bir bölgedir. Öyle ki yüzde yaşlanma süreci durdurulurken, boyun ile yüz arasında belirgin bir fark ortaya çıkar; çünkü boyun yaşlanmaya devam eder. Çok beğendiğiniz bazı güzel yüzlere baktığınızda gergin yüzlerine rağmen, boyunlarının bambaşka şeyler söylediğini fark edeceksiniz.

Boynun, yüzden daha az müdahale edilebilir bir alan olması ve daha çabuk yaşlanmasının iki nedeni bulunmaktadır.

*Boyun bölgesindeki cilt çok incedir ve bu nedenle de dış etkenlere karşı çok daha hassas ve duyarlıdır. Boyunda bulunan yağ bezeleri, vücudun geri kalan kısmından daha azdır ve bu da dış etkenlere karşı direncini azaltmaktadır. Pek çok kişi göz çevresinden sonra, yaşlanmanın ilk görünür olduğu bölgenin boyun olduğunu bilmemektedir.                                           
 
*Boyun çok ihmal edilmektedir.  Anti-aging kremleri boynumuza ya da yüzümüze har vurup harman savurmak, cildimize gereken özeni gösterdiğimiz anlamına gelmez. Benzer şekilde, tüm hastalar cildini lazerle gençleştirme gereksinimi duyarken, yüzde 10'nundan daha azı boynunu da dahil ediyor.

Boyun Yaşlanma Süreci

Yaş itibariyle, cildimizi dolgun ve sıkı tutmayı sağlayan kolajen ve elastin lifleri bozulmaya başlar. Yatay boyun çizgileri (kolye çizgiler) ve boyun sarkmaları oluşturmaya başlar. Aynı zamanda, boyun kaslarının (platysma) çene altında boyun bantlarının ortaya çıkmasına neden olmasıyla birlikte, boyun tüm ciltle olan renk bütünlüğünü de kaybeder. Bu da yetmiyormuş gibi, yerçekimi daha fazla yağın çene altında birikmesine neden olarak, cildin sarkmasını hızlandırır. Bu durumda çift çenenin ve hindi boynun oluşma fikri kaçınılmazdır. Dr. Mustafa Karataş da bu nedenle, boyun tedavisinin de yüz kadar önemli olduğunu tüm hastalarına hatırlatarak, kliniğinde tüm yüz iyileştirme programlarına boyun bölgesini de dahil ediyor.

Erken davranmak çok önemlidir ve yaşlanmayı önleyici tedbirler, her zaman tedaviden çok daha iyidir. Boyun yaşlanmasındaki mücadelede, lazerleri ve ışıkları kullanarak kolajen üretimini arttırmak üzerine yoğunlaşıldı. Şimdi ise daha derine inebilen ClearLift laser sistemiyle hem ince çizgilerden arındırma hem de sıkılaşma sağlanabiliyor diyor Dr.Mustafa Karataş. Ve ekliyor: “ClearLift, cildin dış katmanına zarar vermeden cildinizi tedavi etmek ve yenilemek amacıyla cilt yüzeyinin altını hareketlendiren non-ablatif lazer tedavisidir” Uygulama, derinin alt dokularında gerçekleşmektedir. ClearLift, sizi yaşlı gösteren kırışıklıkları ve ciltteki çizgileri azaltmada çok etkili. Yüz ve cilt gençleştirme teknolojisi olan ve deride silme işlemi gerçekleştiren ClearLift, dermal tabakaları temizleyen ve yüzü yukarı doğru toplayan doğal kolajen birleşimleri kullanır. ClearLift, yüzeydeki epidermise zarar vermeden kontrollü bir onarım sağlar. Clearlift lazerin ısıtıcı etkisi, cildinizin altındaki dokulara 3 mm nüfuz ederek kolajeni artırır ve güçlendirir. Her cilt tipi ve rengi yanında göz çevresi, ağız ve dudak çevresi gibi yerlerde çok verimli sonuçlar alınır. ClearLift, büyümüş gözeneklerle izleri ve lekelerin görünümünü azaltarak derinin yapısını iyileştirir. Kaz ayaklarının ve göz çevresindeki koyu renk halkaların yok olmasına yardım eder.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • Estetik Uygulamalarda Unutulan Yerler

  Estetik Uygulamalarda Unutulan Yerler Yüzünüz ne kadar genç görünürse görünsün, göz ardı edilen bazı hassas bölgeler yaşınızı ele verir. Boynunuza, ellerinize, siluetinizi bozan diz kapaklarınıza özen gösterm...

 • Scarlet S Kırışıklık Tedavisi

  Scarlet S Kırışıklık Tedavisi Scarlet S ile cilt altına verilen ısı sayesinde kolajen harekete geçer, ciltte gençleşme, ciltteki elastikiyet kaybının giderilmesi ve ince kırışıklıklarda düzelme sağlan...

 • Ultherapy ile Tek Seansta Yüz ve Boyun Germe

  Ultherapy ile Tek Seansta Yüz ve Boyun Germe Uthera cilt altı bağ dokusunda ve cildin derin dermiş olarak bilinen en alt tabakasında yarattığı ısı etkisi ile kollajenin yeniden yapılanmasını sağlar.

 • Yüz Germede Ameliyatsız Yöntem Ulthera

  Yüz Germede Ameliyatsız Yöntem Ulthera Zamanı durduramasak da olumsuz etkilerini azaltabiliriz. Ultherapy sistemi cerrahî operasyonlar için kendini hazır hissetmeyen veya cerrahî operasyon yaptırmayı hiç düşün...

 • Botoks Nerelere Yapılır?

  Botoks Nerelere Yapılır? Botox'un en çok kullanıldığı ve iyi sonuç alındığı bölgeler alın, kaş arası ve göz çevresini içeren yüzün üst bölümleri.

 • Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları

  Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları Boynun üst kısmındaki ince deri, genellikle vücudun diğer bölgelerinden daha hızlı yaşlanır. ClearLift boyun ve dekolte kırışıklıkları gidererek genç bir görünüm verir.

 • Boyun ve Dekolte Mezolifting Uygulaması

  Boyun ve Dekolte Mezolifting Uygulaması Bugünse gelişen medikal estetik yöntemleri ve girişimsel uygulamalarla, biri olan mezolifting uygulamalarıyla yaşlılık izlerinin en zor silindiği bölge olan boyun ve deko...

 • ClearLift Boyun ve Dekolte

  ClearLift Boyun ve Dekolte ClearLift hiç acı vermeyen, çığır açan yeni bir teknolojidir. 4 seans sonrası inanılmaz sonuçlarını görebildiğiniz bu uygulama, özellikle boyun bölgesini germede oldukça ...

 • Boyun ve Dekoltede Ulthera Uygulaması

  Boyun ve Dekoltede Ulthera Uygulaması Boyun ve dekoltede daha sıkı bir cilt, daha genç bir görünüm! Ulthera; ameliyatsız boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, dekolte bölgesindeki kır...