Hamilelikte Sonrası Vücut Sıkılaştırma

Seda soruyor
Merhabalar. Ben 2009 yılında ilk hamiliğimi. Sonrasında 2. hamileliğimi hamileliğimde 15 kilo aldım. Yaklaşık 8 ay içinde 15 kilo verdim diyetisyen eşliğinde. Hamilikten sonra, çatlaklar bir de kilo sonrası oluşan göğüs, karın ve popo sarkması eklendi. 1 yıl düzenli spor yaptım yediklerime dikkat ettim ama hiç bir toparlanma olmadı. Estetik ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyatsız lazer yöntemi veya başka bir yöntemle vücudumun bir nebze olsa da toparlanması mümkün müdür? Önerebileceğiniz herhangi bir yöntem var mı? Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. İyi haberlerinizi bekliyorum. Gerçekten umutsuz durumdayım.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Seda Hanım. Karın ve kalça sarkmalarında Thermage ve BodyFx gibi teknolojilerden başarılı sonuçlar alıyoruz. Bu sistemler ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırak cildi sıkılaştırıyor, siluetin daha biçimli bir hal almasına yardımcı oluyorlar. Ancak göğüste oluşan sarkmalarda etkili olan ameliyatsız bir yönteme maalesef sahip değiliz. Ancak dekolte bölgesine uygulanacak cilt sıkılaştırıcı tedaviler göğüslerin bir miktar yukarı kalkmasına yardımcı olabilir. Popo sarkmasında başarıyla uyguladığımız işlemlerden biri de dolgu enjeksiyonudur. Kalça bölgesine hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi enjekte ederek, daha çıkık ve yukarıda kalçalar yaratmak mümkün. Thermage ya da Body FX sistemini dolgu enjeksiyonu ile birlikte uygulayarak optimum sonuçlar almak, kalça bölgenizde istediğiniz etkiyi yaratmayı mümkün kılacaktır. Çatlakların görünümünü hafifleten teknolojilere sahibiz. Bunlardan biri Biodermogenesi diğeri ise Icon lazerdir. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Müge soruyor
Hamilelikten sonra göbeğimde ufak bir sarkma oldu. Tedavisi mümkün mü?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Müge Hanım. Thermage Body ile karın bölgesindeki cildin elastikiyeti artırılabilir. Eğer kas dokusunda da bir gevşeme söz konusu ise ki hamilelik sonrasında gerilen karın kaslarının gevşemesi normaldir ve karın kaslarını yine eski haline geri döndürmek çok zordur. Sıkı bir egzersiz programı bile yeterli gelmeyebilir. EmSculpt karın kaslarını çalıştıran bunu yaparken de yağ hücrelerini de parçalayan yeni bir teknoloji. Ayrıca EmSculpt’ın hamileliğin yarattığı baskıyla ayrılan karın kaslarını birleştirmekte de faydası var. Kaslardaki bu ayrılma karnın çıkık görünmesine neden olur. EmSculpt teknolojisinin karın kaslarında oluşan ayrılmayı da hafiflettiğini gösteren çalışmalar var. Bu sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Bazı hastalarda en başarılı sonuçları EmSculpt ve Thermage Body teknolojilerini kombine olarak kullandığımızda alıyoruz. Sizin için en uygun tedavi protokolü konsültasyon sonrasında netleşecektir. Muayene ücretsizdir.
Hemen Doktorunuza Sorun