Akne İzleri Lazer Tedavisi

Çağal soruyor
Merhabalar; Emerge fraksiyonel lazer hakkında bilgi almak istiyorum. Akne izlerine iyi geliyor mu? Kaç seans öneriyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Fraksiyonel lazerler eski nesil lazerlere kıyasla cilt yüzeyinde daha az tahrişe neden olan sistemlerdir. Bunun nedeni ise cilt yüzeyinde hasara neden olmadan, enerjiyi cildin alt katmanlarına göndermeleri. Etki mekanizmaları enerji ile cildin alt tabakalarında kontrollü bir mikro-hasar yaratmak. Cildin alt tabakalarına gönderilen enerji ışınları ise sadece belli noktalarda hasar yarattığı için cildin iyileşmesi çok daha kısa sürüyor ve vücudun kendini iyileştirme sistemi devreye giriyor. Bu sistem cildin yeniden yapılanması, adeta daha genç bir cilt gibi davranmasını sağlıyor. Cilt kendini iyileşirken çizgilerin içi doluyor, lekeler hafifliyor ve cilt daha canlı, taze bir görünüme kavuşuyor. Cilt altına termal enerji (ısı enerjisi) göndererek etki eden Emerge lazer, fraksiyonel lazer teknolojileri içinde iyileşme süreci en kısa olan sistemlerden biridir. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık ve hafif bir ödem görülmesi normaldir. Bunlar da iki gün içinde geçer. Emerge Frakisyonel lazer akne izlerinde sıkça kullandığım ve olumlu sonuçlar gözlemlediğim bir tedavidir. Genelde 7-10 gün aralıklarla 3-6 seans uygulanır. İşlem ortalama 30 dakika sürer.
Yelda soruyor
Merhabalar Mustafa Bey. Ergenlik döneminde hep akne problemiyle uğraştım. Neyse ki düzenli olarak gittiğim dermatolog sayesinde problem kontrol altına alındı. Şimdi 29 yaşındayım 7-8 senedir yüzümde ne sivilce ne de akne çıkıyor. Ama bunun keyfini bile süremiyorum çünkü bu defa da akne izleri canımı çok sıkıyor. Bazıları gerçekten çok belirgin. Akne izleri için lazer tedavisi yapılıyor mu? Yapılıyorsa ücreti ne kadar?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Akne izlerini hafifletmekte etkili tedavilerin ortak yanı ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırmalarıdır. Farklı yöntemlerle ciltte mikro-hasar yaratarak cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını devreye sokarlar. Cilt daha fazla kolajen, daha fazla elastin üretmeye başlar ve akne, skar izleri içten dışarıya dolmaya, belirginlikleri hafiflemeye başlar. Sizin durumunuzdaki hastalarda kullandığımız sistemlerin başında ScarletS, Icon lazer, Forma, Revlite gibi teknolojiler geliyor. Bunların hangisinin sizin için en uygun olduğuna ise ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Söz konusu teknolojilerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Filiz soruyor
Yüzdeki akne izleri, dudak kenarında, gülmeden oluşan iz ve boyunda ki izler için ne gibi bir tedavi önerirsiniz? Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Morpheus8 teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Morpheus8 mikro-iğneler ve radyo frekans enerjisiyle etki eden bir sistemdir. Ciltteki akne izlerini gidermede, boyun bölgesindeki ve yüzdeki çizgilerin hafiflemesinde etkilidir. Tedavi protokölü bir ay arayla uygulanan 3 seanstan oluşur. Sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır (www.drmustafakaratas.com.)
Hemen Doktorunuza Sorun

Göz Altı Torbaları Lazer Tedavisi
Ayça soruyor
Merhabalar, 34 yaşındayım ve gözaltı torbalanmalarım var. Bunların giderilmesi için Emerge lazer uygun mudur? Bir de ücretini öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayça Hanım. Teknik olarak, Emerge lazer gözaltı torbalanmaları için tasarlanmamıştır. Ancak cildin sıkılığını artıran bir tedavi ... Daha Fazla
Yüzdeki Sivilce İzleri ve Çukurları
Ali soruyor
Merhabalar 20 yaşındayım. Yüzümde sivilce izleri ve çukurlar mevcut. Fraksiyonel lazer tedavisi yaptırmamda bir sakınca var mıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ali Bey. Hayır, hiçbir sakınca yoktur. Emerge Fraksiyonel Lazer sistemi sivilce izlerini ve yüzde akne yüzünden oluşmuş çukurlukl... Daha Fazla