Yanak ve Çene Sarkması

İlknur soruyor
Merhaba. Ben 42 yaşındayım yanak bölgemden çene bölgeme doğru hafif bir sarkma var. Bir arkadaşım Thermage yöntemini tavsiye etti. Biraz bilgi almak ve ortalama da olsa ücret öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar İlknur Hanım. Thermage CPT radyo frekans enerjisi ile etki ederek cildin bağ dokusunu sıkılaştıran, elastikiyetini artıran bir tedavidir. Bu tedavi için en uygun adaylar ise ciltlerindeki sıkılık kaybı ileri düzeyde olmayan hastalardır. Yani Thermage için doğru bir hasta adayısınız ve bu sistem çene altınızın toparlanmasına yardımcı olacaktır. İşlem tek seanslık bir tedavidir, işlemin hemen ardından günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
İrem soruyor
Çene ve yenak sarkmaları ve dudak üstü çizgileri için tek seansta en uzun, en kalıcı etkiyi hangi uygulama verebilir sizce?
Dr. Mustafa Karataş
Cildin elastikiyetini artıran tek seanslık tedaviler Ulthera ya da Thermage teknolojileridir. Ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırarak cildi sıkılaştıran bu sistemler yanak, çenenizdeki sarkma probleminde etkili olacaktır. Ancak sarkmanın derecesi çok önemli. Eğer bu bölgedeki deri fazlalığı fazlaysa istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Tabii ki cilt bir miktar toparlanacaktır ancak hayal ettiğiniz kadar değil. Bu teknolojiler için en doğru adaylar ciltlerindeki elastikiyet kaybı orta düzeyde olan hastalardır. Bazı hastalarda ise optimum sonuçları organik iplerle yüz asma tedavisini Ulthera ya da Thermage gibi sistemlerle kombine ettiğimizde alabiliyoruz. Çene bölgesini askıya alarak daha gergin ve net bir çene hattı yaratan bu tedavinin kalıcılığı ortalama bir sene kadardır. Dudak üstü çizgilerinde ise Ulthera ve Thermage gibi teknolojilerle de bir miktar fayda sağlayabilirsiniz. Ancak bunların uzmanlık alanının cilt sıkılaştırma olduğu unutulmamalı. Çizgilerin görünümünü hafifletmede enjeksiyon uygulamaları veye lazer gibi sistemler daha etkilidir. Ancak lazerlerin tek seanslık sistemler olmadığını belirtmekte fayda var. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi ve kaç seans uygulanmaları gerektiği internet sitemizde yer almaktadır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Kollara ve Bacaklara Thermage
Zeliha soruyor
Bacaklarıma ve kollarıma Thermage yapmayı düşünüyorum. Fiyatını öğrenebilir miyim? Thermage selülite karşı da uygulanabiliyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Thermage temelde bir cilt sıkılaştırma teknolojisidir. Cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak cildin sıkı... Daha Fazla