Işık Dolgusu Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Burçin soruyor
Merhabalar, ışık dolgusu yaptırmayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde işlem hakkımda biraz bilgi ve işlem sonrasında bakım nasıl yapılır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Işık Dolgusu Redensity 1, cilde parlaklık ve taze bir görünüm veren, ince çizgilerin hafiflemesini sağlayan bir tedavidir. Ciltte daha tok, daha elastik bir etki yaratan, yüze hafif bir dolgunluk veren ışık dolgusu, ışık yansıtıcı özelliği ile anti-aging bakımlarının mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Üç hafta aralıkla üç seans yapılan etkili ve basit bir işlemdir. Birinci enjeksiyondan sonra ciltte sıkılaşma, nem seviyesinde artış, ışık yansıtma etkisi ile kırışıklıkları kamufle etme gibi gözle görülür sonuçlar yaratır. Redensity 2 gözaltı ışık dolgusu ise gözaltındaki morluk, halkalanma ve kırışıklık problemlerinde etkili, tek seanslık bir tedavidir. Gözaltı ışık dolgusunun etkinliği 8-12 ay kadar devam eder. Bu sürenin kişinin cilt kalitesi, yaşam tarzı ve çevresel faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır. Her iki uygulama sonrasında da herhangi bir özel bakım uygulanmasına gerek yoktur.
Selcan soruyor
Dün gözaltıma ışık dolgusu yaptırdım. Doktorum dikkat etmem gereken bir şey olup olmadığı konusunda beni bilgilendirmedi. Işık dolgusu sonrası bakım nasıl yapılır? Dolgumu bozacak bir şey yapmaktan çekiniyorum. Tavsiyeniz nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Birkaç gün yüzünüzü ve göz çevrenizi ovalamayın. Sıcak savuna, 24 saat boyuca göz çevresine soğuk ve sıcak temas yapılmaması gerekmektedir.
Sevda soruyor
Merhabalar. 2 gün önce ilk defa gözaltı ışık dolgusu yaptırdım. Gözaltlarım son derece gergin pürüzsüzdü sadece çocukluğumdan beri çöküktü. Yaptırdığım anda gözaltımda tümsek ve bilye gibi toplar oluştu. Neden böyle oldu diye sorduğumda eriyecek vs dedi. Ama hala değişen bir şey yok. Gözaltlarım çok şişti ve gözlerimde hafif şişlik, iltihaplanma var gibi. Kullandığı dolgu topaklanma yapmamalı sanırım. Sizce bunun sonucu ne olur? Eritme yaptırmalı mıyım bir an önce? Çok kötü görünüyor. Çok üzgünüm. Yardımcı olur musunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevda Hanım. Öncelikle kullanılan dolgunun markası nedir? Sadece gözaltları için geliştirilmiş olan FDA onaylı Teosyal Redensity II Işık Dolgusu mu kullanıldı? Maalesef bu hassas bölge için ışık dolgusu denen ama aslında gözaltlarında uygulanması uygun olmayan pek çok dolgu kullanılıyor. İşlemin üstünden bir hafta – on gün geçmesini bekleyin, eğer sorun devam ediyorsa dolgunun eritilmesini isteyebilirsiniz.
Hemen Doktorunuza Sorun