Işık Dolgusu İşe Yarıyor mu?

Mehtap soruyor
İyi akşamlar. Eskiden beri gelen gözaltı morluğu ve çukurlaşması sorunu yaşıyorum ve artık bu sorundan kurtulmak istiyorum. Araştırdığımda ışık dolgu uygulamasına denk geldim. İşlemin hem yüze hem de gözaltına yapıldığı öğrendim, benim yaptırmam gereken hangisi? Yanlış bir işlem yaptırmak istemiyorum. Bir de ışık dolgusu işe yarıyor mu gerçekten göz altında? Teşekkür ederim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Işık dolgusunun 2 farklı formu var. Redensity 1 yüzde ışıltı etkisi yaratmak için tasarlanmış bir tedavidir, Redensity 2 ise gözaltı sorunlarını gidermek için geliştirilmiştir. Yüze uygulanan ışık dolgusu (Redensity1) hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırıcı kompleks sayesinde cilt kalitesini kısa sürede iyileştirir. İşlem sırasında, formül mezoterapi tekniğiyle cilt altına enjekte edilir. Cildin nem ve elastikiyetini artar, cilt canlanarak daha parlak, daha taze bir görünüm alır. Cilt altına verilen formül, hyalüronik asit ve yeniden yapılandırıcı kompleksten (8 aminoasit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır. Amino asitler, mineraller ve vitaminler, cildin daha nemli, daha canlı görünmesine, kalitesinin artmasına yardımcı olur, nemini ve elastikiyetini yerine koyar. Uygulama yaklaşık 15 dakika sürer ve işlemden hemen sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üç hafta aralıklarla üç seansta gerçekleşen basit ve etkili bir uygulama ile ilk uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar izlenebiliyor. Redensity 2, yüze uygulanan ışık dolgusundan farklı olarak sadece gözaltı bölgesi için formüle edilmiştir. Özellikle gözaltı morluğu, çukuru ve halkalanması olan kişilerde, gözaltının yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, gözaltı halkalanmalarının ve morlukların azalmasına yardımcı olur. İşlemin tamamı10-15 dakika sürer ve özel tasarlanmış ucu sivri olmayan yumuşak bir kanül yardımıyla yapılır. Gözaltı ışık dolgusunun (Redensity 2) etkisi 12-18 ay kadar sürer. Bu süre kişinin yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Düzenli yapılan uygulamalar işlemin kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.
Aslıhan soruyor
Merhabalar hocam gözaltı morluğum var ve ışık dolgusu önerir misiniz? Işık dolgusu işe yarıyor mu, ne yapmam gerekiyor ?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Goncagül Hanım. Eğer göz çevrenizdeki yapı ışık dolgusuna uygunsa bu tedavi gözaltı morluklarınızın hafiflemesini sağlar. Ancak ışık dolgusu ile gözaltlarında hafif bir çöküklük olan hastalarda başarılı sonuçlar alıyoruz. Gözaltında çöküklük olmayanlara uyguladığımızda gözaltı torbalıymış gibi bir görünüm oluşabiliyor. Bu yüzden de tedaviden hangi hastanın fayda sağlayacağı iyi belirlenmeli. Gözaltındaki morlukları hafifletmede etkili bir diğer tedavi ise mezoterapidir. Mezoterapide kullanılan yeni nesil içerikler sayesinde başarılı sonuçlar alıyoruz. Hangi tedavinin sizin için daha uygun olduğu ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
Hemen Doktorunuza Sorun