Scarlet'le Cilt Gençleştirme

Scarlet bir fraksiyonel radyofrekans sistemidir. Bu sistemde mikroiğnelerin uçlarından radyofrekans enerjisi verilmektedir. Cildin 0,5-3,5 mm derinliğine kadar inilebilen bu sistem cildin tüm katlannı etkilediğinden sonuçlan oldukça etkileyicidir. Cilt sarkmaları, sivilce izleri, gözenek genişlemesi  ve yara izi tedavilerinde kullanılması amacıyla geliştirilmiştir. Son yıllarda sivilce, kırmızı sivilce lekeleri, rozase ve leke kullanılmaktadır. Bu sistemin lazer teknolojilerine göre en önemli avantajı işlemlerden sonra iş ve sosyal hayata kolayca geri dönülebilmesidir. 
 
Gerçekten de işlemlerden sonra 1 gün ile 3 gün süren hafif bir pembelik dışında görüntü bozukluğu olmaz. İstenirse makyaj yapılabilir. Kabuklanma ve yara yapmadığı için leke ve iz bırakma yan etkisi yok denecek kadar azdır. Kliniğimizde Scarlet sistemini tüm bu şikayetler için kullanıyoruz. Sivilce izleri ve gözenek küçültme fraksiyonel radyofrekansı en çok kullandığımız şikayetler. Ayda bir ortalama 3-5 seans uygulamalar sonrasında sivilce izi ve gözeneklerde azalma hastaları tatmin edici seviyelerde oluyor. Üstelik işlem sonrasında yan etkiler açısından risk alınmaması ve iş-sosyal hayata devam edilebilmesi hastaların tercih sebebi oluyor. Özellikle küçük ağızlı ice-pick olarak adlandrılan sivilce izlerinde hafiflemeyi çok daha iyi gözlemliyoruz. Daha geniş ağızlı box-car sivilce izleri lazer sistemleriyle kombine ettiğimizde çok daha iyi sonuçlar alıyoruz. Cilt gençleştirme yani kırışıklık ve sarkmalarda şikayetler başlangıç seviyesinde ise çok başanlı sonuçlar alınıyor. Sarkma ve kırışıklık derecesi arttığında her yöntemde olduğu gibi kombine tedaviler yapmak gerekiyor. Lazer, dolgu, botoks diğer yöntemlerle kombine edildiğinde cilt yaşı 10 yıla kadar geri alınabiliyor. 
 
Fraksiyonel radyofrekans yapılmadan önce lokal anestezik sürülerek 30-40 dk. bekleniyor. Daha sonra şikayete göre işlem 20-40 dk sürebiliyor. İşlemden sonra ciltte mikrokanallar açıldığı için cilde vitamin, antioksidan, büyüme faktörleri içeren serumlar uygulandığında hızla emiliyor. Hastaların şikayetine ve ihtiyacına göre sürülecek maddeler seçiliyor. 
 
Fraksiyonel radyofrekans yani Scarlet uygulamaları  3-5 seanslık kürden sonra ertesi sene yılda 1-2 uygulama şeklinde devam edilirse iz ve gözenek tedavisi sonuçlan çok daha iyi seviyelere gelebiliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler

  Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler Cilt tonunu eşitleyen, ince kırışıklıkların görünümünü azaltan, daha genç ve taze bir cilt vadeden iki yeni sistem, bir araya geldiklerinde bir süper güce dönüşüyorlar.

 • Altın Frekans Scarlet-S

  Altın Frekans Scarlet-S Scarlet-S'in farkı mikro iğnelerle cildin orta tabakasındaki kolajen ve elastin hücrelerini stimule ederek, hasara neden olmadan, ameliyatsız yüz germe etkisi yaratm...

 • Enine Boyuna Cilt Güzelliği Scarlet S

  Enine Boyuna Cilt Güzelliği Scarlet S Scarlet S cildi sıkılaştırırken yıllarla ve yaşla birlikte kaybolan hacmi de geri veriyor. Karşınızda yılın her mevsimi uygulanabilecek, iyileşme süreci diğer işlemlere k...

 • Scarlet S Kırışıklık Tedavisi

  Scarlet S Kırışıklık Tedavisi Scarlet S ile cilt altına verilen ısı sayesinde kolajen harekete geçer, ciltte gençleşme, ciltteki elastikiyet kaybının giderilmesi ve ince kırışıklıklarda düzelme sağlan...

 • Scarlet S Cilt Yenileme

  Scarlet S Cilt Yenileme Scarlet S fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans yöntemi, ameliyatsız yüz germe ve cilt yenileme etkisi yaratabilmeyi amaçlıyor.

 • Scarlet ile Yüz Gençleştirme

  Scarlet ile Yüz Gençleştirme Geçen yıllarla birlikte ciltte azalan kolajen dokusu özellikle yüz ve boyun cildinde sarkmalara, ince kırışıklıkların yerleşmesine neden olmaktadır.

 • Ameliyatsız Yüz Germede Scarlet

  Ameliyatsız Yüz Germede Scarlet Scarlet işleminde fraksiyonel radyofrekans 25 tane mikro iğne ile cilt altına 1000 kez ısı verilir. Bu sayede yüzün her sahası taranmış olur.

 • Scarlet İle Gergin Bir Yüz

  Scarlet İle Gergin Bir Yüz Yaşla birlikte hem yüz hem de boyun ve dekolte derisi esnekliğini kaybedebiliyor; bu da kendisini gevşeme, sıkılık kaybı olarak gösteriyor.