Işık Dolgusu ile Daha Genç Bakışlar

Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün.

Bugün, bazen genetik yatkınlık çoğu zaman da yaşla beraber ortaya çıkan bir problemi mercek altına alıyoruz. Bu öyle bir problem ki kendinizi en formda, en enerjik hissettiğiniz bir günde bile “Ne kadar yorgun görünüyorsun, uykusuz mu kaldın?” ya da “Keyfin mi yok bugün?” şeklinde sorularla karşılaşmamıza neden oluyor. Evet, konumuz gözaltlarındaki çöküklük ve morluklar. Çehrenize yaşlı ve bitkin bir görünüm veren bu estetik soruna gidermek basit bir uygulamadan geçiyor: Işık dolgusu

Anatomik Faktörler
Gözaltındaki çöküklük ve morluk, sizi hem yorgun hem de olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir. Gözaltlarının çukurlaşarak geri çekilmesinin arkasındaki en önemli faktör yaşla beraber göz çevresindeki kemik yoğunluğunun azalmasıdır. Bu bölgeyi gergin ve pürüzsüz tutan, adeta bir çatı görevi gören kemiklerdeki kayıp, gözaltlarının çukurlaşmasına neden olur. Tabloya yaşla beraber yaşanan doku kaybını da eklediğinizde gözaltlarının belirgin bir şekilde çökmesi kaçınılmazdır.
Gözaltındaki düz yapı bozulduğunda ise ışığı iyi bir şekilde yansıtmamaya başlar ki bu da gölgelenmelere neden olur. Gözaltı morluklarının pek çoğunun arkasında çukurlaşma yüzünden oluşan gölgeler yatar. Genetik olarak bu probleme yatkın olan kişiler ise, gençlik yıllarında bile onlara yorgun, depresif bir görünüm veren gözaltlarındaki çöküklükten şikâyetçidirler.
Bu estetik probleme karşı geliştirilmiş tek formül olan Işık Dolgusu gözaltındaki çöküklük ve morlukların tedavisinde altın standarttır.

Neden Işık Dolgusu?

Işık Dolgusu’nun aktif maddesi, yüze uygulanan dolgularla aynıdır: Hyalüronik asit. Ancak, doğal olarak vücutta bulunan ve su moleküllerini kendisine çekerek enjekte edildiği yere hacim veren hyalüronik asit, Işık Dolgusu’nda çok daha farklı bir formda kullanılıyor. Gözaltı derisinin son derece ince ve hassas olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden de riskli bir bölgedir. Gözaltına yapılacak dolgu maddelerinin özel olarak tasarlanması gerekir. Ve bu bölge için geliştirilmiş tek formül Işık Dolgusu’dur. Eskiden gözaltlarındaki çukurlukları doldurmak, gözaltı morluklarını kamufle etmek için yüze yapılan dolgu maddeleri kullanıldığı oluyordu. Ancak uygulamanın pek çok komplikasyona neden olduğu fark edildi. En sık karşılaşılan problem ise gözaltlarında derinin üstünden bile görünen yumruların oluşmasıydı. Zaten Işık Dolgusu’da bu bölgede güvenle uygulanılabilecek bir formül yaratma ihtiyacından doğdu. Kullanılan hyalüronik asit daha akışkan, ince bir formda olduğu için homojen bir görünüm yaratıyordu. Böylece Işık Dolgusu sayesinde artık bu hassas bölgedeki estetik problemlere anında etki eden, güvenli bir tedaviye sahibiz.
Ancak her tedavide olduğu gibi Işık Dolgusu uygulamasında da işinin ehli ve bu işlem konusunda deneyimli bir doktor seçmeniz büyük önem taşıyor. Uygulama yapılan bölgeye enjekte edilen formülün tam dozunda yapılması alınan sonucun başarısı için kritik bir faktördür. Neden? Çünkü gereğinden daha fazla dolgu yapılırsa bu defa da başka bir estetik problem, yani gözaltı torbaları oluşur.

Antı-Agıng Etki
Işık Dolgusu’nun içinde gözaltına hacim veren hyalüronik asit dışında anti-aging etkili vitaminler, mineraller ve amino-asitler bulunur. Gözaltı bölgesindeki hassas cildin gençliğini korumada, yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençli kılmada son derece etkili olan formül, uygulamayı sadece kozmetik bir işlem olmaktan çıkarır ve etkili bir anti-aging tedaviye dönüştürür. Yani, Işık Dolgusu sayesinde hem gözaltlarında var olan sorunları anında yok etmek hem de ileride oluşacak yaşlanma belirtilerine karşı etkili bir önlem almak mümkün.

Destek Kuvvetler
Gözaltlarında pürüzsüz bir görünüm yaratmanın sırrı Işık Dolgusu’ndan geçiyor. Ancak eğer doktorunuz uygun görürse, tedavinin sonuçlarını optimum seviyeye taşımak için lazer sistemlerinden de destek alınabilir. Gözaltındaki hassas ve ince cildin elastikiyetini artıran, sıkılaştıran ve kalınlığını artıran sistemlerin etkisini bir örnekle anlatmakta fayda var. Diyelim ki Işık Dolgusu ile gözaltlarında var olan çöküklük yok oldu, enjekte edilen formül sayesinde morluğa neden olan kılcal damarlarla deri arasında bir tabaka oluştuğu için morlukların görünümü hafifledi. Işık Dolgusu ile kombine edilecek lazer sistemleri ise alttaki dokular üstünde bir kumaş vazifesi gören cildi daha gergin ve tok bir hale getirecektir. Unutmayın kumaş ne kadar kalınsa altındaki kusurları o kadar iyi kamufle eder. Tabii ki her lazer sistemi gözaltındaki hassas cilde uygulanamaz. Bu bölgede güvenle uygulanabilen teknolojilerin başında ise Emerge ve bir tedavi olan ClearLift geliyor.

“Işık Dolgusu Nasıl bir işlemdir, acı eşiği düşük kişiler de yaptırabilir mi?”
İşlem öncesinde anestezik krem uygulanır, böylece tedavi nispeten konforlu geçer. İşlem sırasında formül, çok ince uçlu bir iğneyle gözaltlarına enjekte edilir.

“Uygulama sonrasında sosyal hayatıma hemen geri dönebilir miyim?”
Işık Dolgusu sizi gündelik yaşamınızdan koparmayacak bir işlemdir. Sonrasında hemen sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlem sonrasında hafif bir morluk ve kızarıklık oluşması normaldir. Ancak bunlar bir kapatıcı yardımıyla kamufle edilebilir, zaten birkaç gün içinde de tamamen geçerler.

“Işık Dolgusu Kaç seans yaptırmak gerekiyor?”

İhtiyaca göre senede 1 defa uygulanan işlemin tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.

“Işık Dolgusu Etkilerini ne zaman görülür?”

Işık Dolgusu sonuçlarını anında görebileceğiniz bir işlemdir. Gözaltlarındaki çöküklük, morluk yok olur, gözaltları çok daha pürüzsüz ve taze bir görünüme kavuşur. 

Hemen Doktorunuza Sorun