Yüz Kök Hücre Tadvisi

Bihter soruyor
Merhaba hocam ben de kök hücre tedavisi yaptırmak istiyorum. Gözaltlarımda morluk ve şişlik var. Cildimde sivilce izleri ve biraz sarkma var. Etkisi ne kadar sürer?
Dr. Mustafa Karataş
Kök hücre tedavisi söz konusu olduğunda belli bir kalıcılık süresinden bahsetmek mümkün değil. Yaşlanma süreci hiç durmadan devam eder, ama kök hücre tedavisi saati geri almaya yardımcı bir tedavidir. Bazı hastalar 1.5-2 sene sonra yeniden uygulama yaptırmak istiyorlar, bazıları için bu süre daha uzun sürüyor. Tabii bu sürede, sizin cildinize nasıl baktığınız, cildinizi güneşten koruyup korumadığınız gibi faktörler de belirleyici oluyor. Kök hücre tedavisinin gözaltlarınızdaki morluk ve şişlikte fazla etkili olacağını düşünmüyorum. Kök hücre tedavisi ise sivilce izlerinin görünümünü hafifletmek mümkün oluyor. Ancak en belirgin farkı cilt kalitenizdeki artışta, cildinizin daha taze ve parlak görünmesinde gözlemleyeceksiniz. Tabii kolajen üretiminin artmasına bağlı olarak cildiniz daha sıkı ve daha tok bir görünüm alacaktır. Ancak bazen en etkili sonuçları kök hücre tedavisini Thermage ya da Ulthera gibi tek seanslık cilt sıkılaştırıcı tedavilerle kombine ettiğimizde alabiliyoruz.
Gökhan soruyor
Hocam merhaba. Çok alerjik bir yapım var. Yüzüme otolog kök hücre uygulaması yaptırmak istiyorum. Herhangi bir alerjik reaksiyona neden olur mu? Alerjik reaksiyona yol açma riski nedir? Çok teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar kök hücre uygulamasında sizden alınan deri dokusundaki hücreler çoğaltılarak kullanıldığı için alerjik bir reaksiyona neden olma riski yoktur. Pek çok hastanın bu tedaviyi tercih etmesindeki en önemli etken cilde yabancı bir madde enjekte edilmemesidir.
Yonca soruyor
Merhaba, Fibrocell kök hücre için sormak istediğim sorular var. 1-Fibrocell uygulamasını sizin kliniğimizde yapılıyor mu? 2- Hücre çoğaltma işlemi için farklı bir laboratuvara mı gönderiyorsunuz ve güvenilir bir yer mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yıldız Hanım. 1. Fibrocell uygulaması kliniğimizde yapılmaktadır. 2. Bu işlemin gerçekleştirilmesi, alınan doku örneğinin belli işlemlerden geçirilmesi için özel laboratuvarlara gönderilmesi gerekir. Güvenilir ve bu konuda uzmanlaşmış bir laboratuvarla çalışmazsak zaten yapılan işlemin herhangi bir olumlu etkisi gözlenmez. Bu yüzden de tabii ki bu konuda son derece titiz davranıyoruz.
Hemen Doktorunuza Sorun