Kök Hücre Tedavisi Yüzde Nerede Yapılıyor

Tuğce soruyor
Merhabalar, 30 yaşındayım, cildim kuruya donuk karma. Çok fazla iz ve kırışıklık olmamasına rağmen nazal bölgem kilo alıp vermekten dolayı çabuk çöktü, cildim ince gözüküyor. Kök hücre tedavisini nerede yaptırabiliriz (Adana’da ikamet ediyorum), kaç seans gerekli ve ücret öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tuğçe Hanım. Burun kenarlarından ağız kenarlarına inen ve ileri boyutlarda bu bölgede katlanma yaratan hattı sadece doldurmak yetmez. Kök hücre tedavisi cilt kalitesini iyileştirir ve dolgu maddesi olarak kullanılabilir. Ancak bu bölgeyi çok fazla doldurduğunuzda, hattı yok edebilirsiniz ama bu da yüzün aşağı bölgesinde fazla hacim yaratır ki bu da hiç estetik görünmez. Söz konusu sorunda en iyi sonuçları kombine tedavilerle alıyoruz. Mesela kök hücre ya da hyalüronik asit bazlı dolgularla bu bölgeye bir miktar hacim vermek ve cildi sıkılaştırarak lift etkisi yaratan sistemlerle (Ulthera, Thermage ve Forma gibi) tedaviyi desteklemek. Diğer bir alternatif de organik iplerle bu bölgeyi yukarı çekmek ve eğer gerekiyorsa bir miktar da hacim vermektir. Bu işlemlerin Adana’da nerede yapıldığına dair bir bilgim yok. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Deniz soruyor
Merhaba Mustafa Bey. Ben 33 yaşında iki çocuk annesiyim. İlk hamileliğimden kalma 10 yıldır yüzümde perional dermatit var. Kullandığım hiçbir yöntem geçirmedi. Şu an antibiyotik tedavisi görüyorum. Acaba kök hücre veya PRP’nin bir faydası olur mu? Cevabınızı bekliyorum. Saygılar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Perioral dermatit tedavisi bir dermatolog tarafından yapılması gereken bir tedavidir. Zaten sizin de gittiğiniz bir dermatoloğunuz olduğunu düşünüyorum. Maalesef kök hücre ya da PRP gibi tedavilerin perioral dermatit probleminde herhangi bir faydası olmayacaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun