Mezolifting Uygulaması

Mezolifting ile yılları geri çevirin. Cilt gençleştirmede, yüzdeki ince çizgileri hafifletmekte son derece etkili olan mezolifting, cilde ihtiyacı olan besin maddelerini vermek üzere tasarlanmış bir anti-aging tedavidir.

Mezolifting, medikal estetiğin başladığı nokta olan mezoterapi ile yeni nesil anti-aging ilaçların birleşiminden oluşan bir tedavidir. Dilerseniz önce yaşlanma sürecini hücresel boyutta inceleyelim. Cildin ilk gençlik yıllarında ürettiği özel moleküller vardır. Ancak yıllar geçtikçe cilt, gençliğin yapıtaşları olarak nitelendirilebilecek bu molekülleri üretememeye başlar. Bu durum kas yapısındaki gevşeme ve nemini yitirmiş, solgunlaşmış, elastikiyetini kaybetmiş bir cilt olarak karşımıza çıkar. Söz konusu sürece cilt rengindeki bozukluklar, ince çizgiler ve kırışıklıklar eşlik eder.
Mezolifting tedavisinin en önemli özelliği cilt altına enjekte edilen formülün kişinin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmesidir. Cilde mikro-enjeksiyon tekniğiyle verilen karışım, vitaminler, mineraller, amino-asitler, hyalüronik asit ve somon DNA’sı gibi anti-aging moleküllerden oluşur. Tek bir seansta bile etkisini gözlenebilen tedavi sonrasında cilt anında daha taze, parlak ve nemli görünür. Boyun ve çene altında da başarıyla uygulanan işlem, zaman içinde yüzde lift etkisi yaratır ve tüm yaşlanma belirtilerini hücresel boyutta geri çevirir.

Mezolifting tedavisinden kimler faydalanabilir?

30 yaş ve üzeri herkes bu tedaviden faydalanabilir. Aslında burada bir standarttan söz etmek doğru değil. Mesela ilk gençlik yıllarını çok fazla güneşlenerek geçirmiş biri 25 yaşında bile yaşlanma belirtilerini ciddi anlamda gözlemlemeye başlayabilir. Böyle bir durumda mezolifting tedavisi için iyi bir aday olduğunu söylemek mümkün. Yani, aslolan hastanın değil cildinin kaç yaşında olduğudur. Mezolifting sadece var olan yaşlanma belirtilerini hafifletmekle kalmaz aynı zamanda, ileride oluşacak olanları da önler. Ciltteki kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolifting uygulaması yaptırarak cildin gençliğini uzatmak mümkündür. Kronik cilt hastalığı olanlar ve işlem sırasında kullanılan ilaçlara alerjisi olanlar mezolifting tedavisi için uygun adaylar değildir.

Mezolifting yüz germe ameliyatı kadar etkili bir tedavi midir?
Ciddi anlamda deformasyonu olan, cildi elastikiyetini önemli ölçüde kaybetmiş olan bir hasta tamamen gerilmiş ve sıkı bir cilt istiyorsa mezolifting onun isteğine cevap veremez. Bu hasta cerrahinin hastasıdır. Ancak böyle hastalar bile mezolifting tedavisi ile ciltlerinin kalitesini artırabilir, daha canlı ve parlak bir cilde kavuşabilir. Yani bu her yaşta faydalanabilecek bir tedavidir, ama hastanın tedavinin kendisi için yapabilecekleri hakkında gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir.

Mezolifting yüz germe ameliyatı geçirmiş hastalara da uygulanabilir mi?
Evet uygulanabilir. Yüz germe ameliyatı cilt kalitesini artırmaz, sadece sarkmış deriyi keserek yüzü toparlar. Yüz germe ameliyatı geçirmiş hastalar, mezolifting uygulaması yaptırarak hem ameliyatın etkisini uzatabilir hem de ciltlerinde yüzlerindeki gerginlikle uyumlu bir gençleşme etkisi yaratabilirler.

Bu tedavi sadece yüze mi uygulanır?
Boyun, dekolte ve eller de mezolifting tedavisinin başarıyla uygulandığı bölgelerdir. Boyun, dekolte ve ellerdeki çizgileri hafifletmek, elastikiyet kaybıyla savaşmak konusunda etkili bir tedavidir. Zaten anti-aging bir uygulama yapılırken yüz, boyun, el ve dekolte mutlaka bir arada ele alınmalıdır.

Mezolifting nasıl bir işlemdir?

Ağrılı bir işlem değildir. Öncesinde hastaya lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında, hastanın ihtiyaçlarına göre tasarlanan formül mikro-enjeksiyon yöntemiyle cilt altına verilir.

Kaç seans uygulanması gerekir?
Tedavi protokolü cildin ihtiyacına göre belirlenir. Seans aralıkları 2 ay ile 6 ay arasında değişir. Yaşlanmaya karşı yapılan işlemlerin etkisinin kalıcı olmasını istiyorsanız, seans aralığını fazla uzatmamalısınız. Zamanın ilerlediği ve deformasyonun devam ettiği unutulmamalı.

Hemen Doktorunuza Sorun

6 Sıkça Sorulan Sorular
A***
Merhaba doktor bey nem aşıları hakkında bilgi verir misiniz? Yaşım 39 yüzüm dolgunluğunu kaybediyor. Botox yaptırdım ama orta yüz bölgem aşağı doğru sarkmaya başladı siz önerir misiniz nem aşısını?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Teosyal Redensity I gibi yüze hacim vermek yerine cildin nem tutma kapasitesini artıran, cilde parlaklık veren ya da nem verme özelliği anti-aging mineral, aminoasit ve vitaminlerle zenginleştirilmiş Paris Işıltısı (bir mezoterapi formülü) uygulanabilir. Ancak cilt kalitesini artıran bu tedaviler sarkmada fazla etkili değildir. Tek seanslık Ultherapy tedavisi cildi sıkılaştırmada etkili bir tedavidir. Tabii bu teknolojiyi cildin nem seviyesini artıran tedavilerle desteklerseniz sonuç daha etkili olur.
N***
Hocam emziriyorum yüz mezoterapisi yaptırabilir miyim? İçindeki vitaminler arasında A vitamini sakıncalı mıdır içeriğinde zararlı madde var mıdır? Yaptırabilirsek eğer neden bazı doktorlar yapılmaz diyor içeriği dolayısıyla mı yoksa bir alerji gelişirse ilaç kullanmak zorunda kalınabilmesin diye mi?
Yaptıramazsanız diyen doktorlar sizi doğru bilgilendirmiş. Mezoterapinin içinde zararlı bir madde yoktur. Ancak bu maddelerin emzirme yoluyla bebeğinize aktarılmasının güvenli olup olmadığı bilinmiyor. Neden? Çünkü bu tedavilerin hamilelerde ve emzirme dönemindeki annelerdeki etkileri araştırılmamıştır. Mezoterapi yaptırmak için bebeğinizi doğumundan bir kaç ay geçmesini ve emzirmeyi o gün içine bırakmanızı istiyoruz.
F***
Merhaba benim sorum vitamin enjeksiyonu ile ilgili. Bu iğne ilk zamanlarda kaç seans sürer ve bunu maliyeti ne kadar teşekkürler?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Vitamin enjeksiyonu tedavisinde, müdahale edilmek istenen probleme yönelik bir formül cilde yüzeysel bir şekilde enjekte edilir. Bunun için 4-6 mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılır. Tedavi kişinin cildine ve probleme bağlı olarak 3-4 seans arasında uygulanır. Seans aralıkları 7-10 gün kadardır. Elde edilen sonucun devamlılığı için altı ay sonra 2-3 seans ya da senede bir kür şeklinde bir tedavi protokolü oluşturulur. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Merhaba Mustafa Bey. Mezolifting tedavisiyle ilgileniyorum. Tedavinin ücreti nedir? İyi çalışmalar dilerim.
Merhabalar Seda Hanım. Mezolifting cilde ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino-asitlerden oluşan bir kokteylin cilde mikroenjeksiyon yöntemiyle enjekte edilmesidir. Farklı cilt sorunlarına yönelik olarak farklı formüller hazırlanabilir. Detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
D***
Hocam merhaba, mezoterapi sonrasındaki kızarıklıkları sormak istiyorum? Arkadaşım da yaptırdı yalnız yüzü çok kızardı. Ve hangi aralıklarla gidilmeli. Yani haftada bir mi yoksa ayda iki kez mi ya da ayda bir mi? Öğrenebilir miyim? Ben de yaptırmak istiyorum. İyi çalışmalar dilerim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Mezoterapi ya da mezolifting olarak bilinen işlem cildinizdeki sorunlara göre tasarlanmış vitamin, mineral ve aminoasitlerden oluşan bir formülün cilt altına enjekte edilmesidir. Ancak enjeksiyon mikro enjeksiyon olarak bilinen bir teknikle cilde verilir bu da tüm yüze yüzeysel pek çok enjeksiyon yapılması anlamına gelir. Bu yüzden de işlem sonrasında ciltte kızarıklık olması beklenen, normal bir durumdur. Ancak bu kızarıklık sizi sosyal hayatınızdan uzaklaştıracak boyutta olmaz. Tedavi protokolü cildin ihtiyacına göre belirlenir ve seans aralıkları 1 ay ile 6 ay arasında değişir. Genelde ilk iki seans, arası bir ay olacak şekilde uygulanır. Bazen iki Sonrasında daha uzun aralıklarla uygulama yapılabilir. Ancak bu işlemi bir cilt bakım rutini gibi görerek, birkaç ayda bir düzenli olarak yaptırmak akılcı bir anti-aging stratejidir. Zamanın ilerlediği ve yaşlanmanın devam ettiği unutulmamalı.
Ö***
Ben mezolifting seans ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum. Boyun ve yüz için. Ayrıca ortalama kaç seans öneriyorsunuz? Bilgi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Mezolifting cildin ihtiyaçlarına göre tasarlanan bir formülün cilt altına enjekte edilmesidir. Tedavi protokolü, yani kaç seans uygulanması gerektiği cildin ihtiyacına göre belirlenecektir. Seans aralıkları 2 ay ile 6 ay arasında değişiklik gösterir. Kaç seansla optimum sonuç alacağınız ücretsiz olan konsültsayon sonrasında belirlenecektir. Fiyat bilgisi de ancak konsültasyon sonrasında verilebilir.