Leke Tedavilerinde Kimyasal Peeling

chemical-peelPeeling yöntemleri,  leke çıkarıcı kremler lekeler üzerinde etkili olsa da derideki renk değişimli lekeleri tamamen ortadan kaldıracak bir yöntem henüz bulunmuş değil.Güneşlenme ve sezon bittikten sonra ciltte görülen ilk sorun neme karşılık artan T bölgesindeki yağlanma oluyor. Cilt nemi ve cilt yağı ise en çok karıştırılan konular. Cildiniz yağlı görünebiliyor ama bu nemsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Anestezi  gerektirmeden uygulanabilen soyucu gücü en fazla olan, dolayısı ile leke gidermedeki etkin madde TCA dır.  TCA  trikarboksilik  asit denilen özel bir asitdir. Leke tedavisinde kişisel olarak benim ilk tercihimdir. Yüz boyun veya dekoltede var olan lekelerinize bakarken daha anlaşılır olması açısından lekenizin genişliği değilde derinliğinin önemli olduğu belirtmek isterim. Sizin gördüğünüz küçük bir leke aslında çok daha derin yada büyük olarak gözlediğiniz leke çok daha yüzeysel olabilir. Tahta çivisi ile raptiye örneğini hastalarıma anlattığımda konu çok daha anlaşılır oluyor. Tahta çivisi küçük lekeniz ama derine kadar ilerliyor, raptiye ise yüzeyde büyük ama cildin altında daha küçük bir ilerleme gösteriyor.

Cosma Peel ile TCA kullanılmadan önce cilt cleanser ile temizleniyor. Eski jenerasyon TCA  de anında ciddi soyulma  ve pullanma, kızarma olurda fakat cosmapeel ile uygulama kolaylaştı. 1-3 dakikalık TCA sonrasında özel nötralizanlı cosmapeel krem sürülüyor ve yüzde 12 saat kalıyor, 12 saat sonrasın yüz yıkandıktan sonra hafif kızarma ve pullanma başlıyor. Yaklaşık 4-5 gün pullanma ve soyulma devam ediyor. Bu dönemde en dikkat edilmesi gereken güneş koruyucuların düzenli olarak uygulanması ve 4-6 saat de bir tekrarlanmalıdır. Bu serinin K vitamini içeren ve yüksek güneş koruyuculu K Ceutic kreminden hastalar çok fazla iyilik görünüyor.

Spot Peel - Spot Cream Cleanser 5 ile yüzü  yıkayın ve kurulanıyor. Fırçayla yüze ve boyuna 2 ml Milk Peel uygulayın. Spot Peel’in etken maddelerinin gücünü arttırmak için en fazla 1 dakika bekletip suyla yıkayıp ve kurulayıyor. Pigmentasyonun çok olduğu bölgelere özellikle dikkat ederek yüze 3 ml Spot Peel uyguluyoruz. Etkisini göstermesini bekliyoruz. Hasta yüzündeki maskeyle evine dönerek yüzünü minumum 8 saat sonra suyla yıkamalıdır. En iyi etki için, ilk 3 gün sabah akşam K Ceutic, 3 günden sonr sabah K Ceutic akşam Spot Cream, kullanılması öneriyoruz. Gerekli görüldüğünde ve şiddetli melazma durumunda Spot Peel 1 ay sonra tekrar uygulanabilir.

Leke tedavisinde karmaşık bir tedavidir ama ilk seçenek lazerliler yerine her zaman soyucu peelingler olmalıdır. Çünkü lazerle çok derin soymaya çalıştığınızda bu seferde ciltten açık renk leke bırakma riskiniz yükseliyor. Yavaş dıştan içe kontrollü soymak çok daha mantıklı.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • BBL Lazer Leke Tedavisi

  BBL Lazer Leke Tedavisi Leke tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız sistemlerin başında Forever Young BBL teknolojisi geliyor. Bu yeni nesil lazerin en önemli özelliği hücresel anlamda cilt yaş...

 • Lekelere Karşı Etkin Savunma

  Lekelere Karşı Etkin Savunma Güzelliğinize gölge düşüren kahverengi lekeler hakkında bilmeniz gereken her şey…Öncelikle leke tedavileri sabır ve kararlılık isteyen tedavilerdir. Leke probleminde kesi...

 • Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi

  Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi Yaşlanma sürecinde vücutta dolaşım ve metabolizma azalırken ciltte hassasiyet ve incelme artar.

 • Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi

  Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi Lazer, yüz mezoterapisi ve kimyasal peeling gibi yöntemler cildi yenilemek, gençleştirmek ve izleri gidermek amaçlı kullanılıyor.

 • Scarlet'le Cilt Gençleştirme

  Scarlet'le Cilt Gençleştirme Scarlet bir fraksiyonel radyofrekans sistemidir. Bu sistemde mikroiğnelerin uçlarından radyofrekans enerjisi verilmektedir.

 • Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula

  Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula Berrak, parlak, ışıltılı, yumuşak ve taze bir cilt. Hepimizin istediği...Ph Formula tedavi ürünleri Anti aging amaçlı cildi olabildiğince temizleyerek, lekeleri düzeltme ...

 • Cilt Lekeleri Nasıl Geçer

  Cilt Lekeleri Nasıl Geçer Yaşlanma ve güneşin etkileriyle kaynaklan, lekelenen, kırışan cilt kimyasal peeling ile tedavi etmek mümkündür.

 • 4 Seansta Leke Giderilmesi

  4 Seansta Leke Giderilmesi Cildinize uygulayacağınız doğru ve etkili bir cilt bakımıyla leke ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak, arzu ettiğiniz cilde kavuşabilirsiniz

 • Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir

  Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir Kimyasal peeling, tazeliğini, canlılığını ve parlaklığını kaybetmiş cildi canlandırmak için hasarlı üst kısmının kontrollü ve yüzeysel şekilde soyulması işlemidir