VShape

Accent VShape 2007 yılından beri tüm dünyada, on binlerce kadın üstünde denenmiş ve yüz sıkılaştırma, vücut biçimlendirmedeki etkinliği kanıtlanmış olan Accent ailesinin en yeni ve en gelişmiş üyesi VShape vücut biçimlendirme teknolojileri içinde çıtayı bir üst seviyeye taşıyarak, selülit görünümüyle de etkin bir şekilde savaşıyor..

Accent VShape birkaç teknolojiyi bir arada kullanarak hem yağ hücrelerini hedef alıyor ve hem de kolajen liflerinin sıkılaşmasını sağlıyor. Bu şu anlama geliyor: Vücudunuz biçimlenirken daha sıkı, daha ince bir siluete kavuşuyorsunuz. Tüm bunların yayında selülitler belirgin bir şekilde azalıyor, portakal kabuğu görünümü hafifliyor. Kadınların % 90’ını etkileyen selülit problemi, maalesef kilo vermeye hatta egzersize bile dirençli bir estetik sorundur. Ve bu sorunla savaşta ancak iki farklı etkiyi bir araya getiren sistemlerin işe yaradığı artık biliniyor. Yani memnun edici sonuçlar, Accent VShape gibi yağ hücrelerini hedef alırken aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek sıkılaşma etkisi yaratan teknolojilerle mümkün..

Yenilikçi Bir Teknoloji
VShape radyo frekansı dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiriyor. Yüksek radyo frekansı enerjisi direkt olarak dokuya aktarılarak, ciltteki su moleküllerinin hızlı bir şekilde dönmesini sağlıyor. Bu da daha güçlü ve etkili bir ısının oluşmasına, dolayısıyla da maksimum kolajen üretimi anlamına geliyor. Odaklı ultrason dalgaları ise hedeflenen dokuyu ısıtarak inatçı yağ hücrelerini etkin bir şekilde parçalıyor.

Kısalan Uygulama Zamanı
VShape teknolojisinin en önemli özelliklerinden biri de, ultra hızlı aplikatörü ve yeni ultrason teknolojisi ile tedavi süresini yarı yarıya kısaltması. Daha büyük bir uygulama alanı sağlayan aplikatör, yeni bir ultrason teknolojisi ile kısa sürede maksimum alanda çalışmayı mümkün kılıyor. Mesela tüm karın ve bel bölgesine yapılan uygulama sadece 40-60 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor hem de çok daha etkin bir sonuçla!

Accent Vücut Biçimlendirme 

Bu teknolojiden kimler faydalanabilir?
Vücudundaki bölgesel fazlalıklar, selülit görünümü, elastikiyet kaybı gibi sorunlardan biri veya hepsinden şikayetçi olan, daha biçimli vücut hatları isteyen herkes bu sistemden faydalanabilir.

Ne kadar rejim, spor yaparsam yapayım karın bölgemi şekillendiremiyorum. VShape tedavisinden sonuç alabilir miyim?
Bu teknoloji için doğru adaysınız. VShape karın bölgesini sıkılaştırma, düzleştirme ve yağ fazlalıklarını yok etmede etkili bir sistem. Klinik çalışmalar, 4-6 seans sonunda bel çevresinde ortalama 5-6 santim incelme gözlendiğini gösteriyor.

Kaç seans yaptırmam gerekiyor? İşlem sonrasında sosyal yaşamıma hemen dönebilir miyim?
Uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre 4-6 seans yeterli oluyor. İşlemden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık oluşması normaldir bu birkaç saat içinde tamamen geçecektir.

İşlem sırasında acı ya da ağrı duyar mıyım?
VShape’in önemli özelliklerinden biri de yüksek güç kademelerinde çalışmayı mümkün kılması. Cilt altına daha yüksek enerji verilebilmesi ise daha etkili sonuçlar anlamına geliyor. Buna rağmen işlem son derece konforlu ve acısız. Bunun arkasında tedavi edilen bölgeyi izole ederek, cildi soğutarak koruyan ve acıyı hafifleten vakum teknolojisi yatıyor.

Yüz Şekillendirme ve Gençleştirmede..

Yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemi ile 20 dakikada acı ve ağrı olmaksızın cerrahi olmayan bir yüz germe, boyun germe, yanak kaldırma, gıdıları ve kırışıklıkları toparlayan Ultrason ve Radyofrekans teknolojisidir.

Yüz gerdirme operasyonu olmadan da genç görünmek ve gıdı toparlama da alternatif uygulama Vshape™ işlemin ile mümkün. Yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden bir olan VShape Türkiye’de de uygulanmaya başlandı. Uygulama özellikle ameliyattan korkanlar için bir alternatif. VShape 20 dakikada acı ve ağrı olmaksızın sarkık yüzleri, gıdı-boyun ve kırışıklıkları toparlayan yüzünüzdeki fazla yağlardan kurtaran Ultrason ve Radyofrekans teknolojisidir.

Yüz gerdirme operasyonu olmadan da genç görünmek ve gıdı toparlama da alternatif uygulama Vshape™ işlemin ile mümkün. Vshape™ ile sarkan gıdı ve yanak, boyun germe, yüzünüzdeki kırışıklıkları, acısız, ağrısız yüzünüze “V”  şekli verin. Vshape™ Ultrason ve Radyofrekans sistemi ile cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde gerginleştirilir ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar toparlanır.

Vshape™ tedavisi cerrahi bir uygulama olmadığı için anestezi yapılmadan, ciltte kesi yapılmadığı için iz bırakmayan yaklaşık bir 20 dakika süren tek 4 seansta uygulamadır. Vshape™  Çene altı ve boyun cildini sıkılaştırır, gıdıyı yok eder (tek seansda). Yanak cildini sıkılaştırır ve burun dudak hattı kırışmalarının görünüşünü düzeltir, göz çevresindeki cildi sıkılaştırır, göz kenarındaki kazayağı kırışmalarını giderir. Uygulamadan sonra ölçülebilir sıkılaşma, şekillenme ve cilt görünümünü daha da iyileştirir.

VShape yüz uygulaması nedir?

Yüz şekillendirme, yüz germe, boyun, çene ve gıdı bölgesini, ameliyata başvurmadan, yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. VShape, köşeli çeneleri, fazla kilo nedeni ile "U" şeklini almış yüzleri, yumurta gıdılarını yeniden şekillendirmede en yeni tekniklerden biridir.

Nasıl etki gösteriyor?

VShape, çok iri yapılı olan yağ hücrelerini, ultrason dalgaları sarsarak parçalıyor. Çok küçük yapılı olan kan, damar, sinir ve kemik hücreleri sarsıntıya rahatlıkla direniyor ve zarar görmüyor. İstenmeyen etkilerden böylece kaçınabiliyor. VShape ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından yüz bölgesinde güvenle uygulanabiliyor ve yan etki göstermiyor. Bu nedenle ilk seansta çok etkili bir sonuç görülüyor, çoğu kişiyi iki seans mutlu ediyor.

Kaç seans gerekir?

20 dakika kadar süren seanslar 7-10 gün ara ile uygulanıyor. İlk seansta çok ciddi sonuçlar alınıyor, büyük çoğunluk için en fazla 4 seans tatmin edici sonuç sağlıyor. Bu sonuçlar kalıcı olduğundan takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada çok etkili oluyor. Seanslar masaj rahatlığında ve sıfır acı hissi ile yapılıyor.

Yüz kaldırma ameliyatına alternatif olabilir mi?

Ameliyat çok farklı bir uygulamadır, birçok insan için korkutucudur, VShape’in en büyük çekiciliği, kesici-delici bir yöntem olmamasıdır. Ameliyat olmayı düşünen önce VShape’i deneyebilir. Sonuçtan tatmin olacağı için ameliyata gerek kalmaz. VShape hastaların çoğunu tatmin ediyor.

Yağlar eriyince cilt gevşer mi?

VShape ultrason ile birlikte radyofrekansı kombine uyguluyor. Unipolar radyofrekans dalgaları, cildi emniyetle ısıtarak bağ dokusunun çekmesini sağlıyor. Böylece ciltte de sıkılaşma sağlanıyor.

    

Hemen Doktorunuza Sorun

12 Yorum
Şeyda
Merhaba, ben 32 yaşındayım alın kısmım ciddi anlamda sıkılığını kaybetti son yıllarda. Ve gıdımda da sarkma var. Sizce VShape işlemi bana uygun olur mu? Yaş erken olduğu için ileride yaşlanmayı hızlandırır mı ya da işlem alışkanlık yapar mı?
Merhabalar Şeyda Hanım VShape, yüz ovalini toparlayan gıdı bölgesinde ve yüzün genelinde sıkılaşma sağlayan bir tedavidir. Böyle tedaviler cildinizin sadece bugününe değil geleceğine de önemli bir yatırımdır. Ayrıca böyle tedavilere başlamak için doğru yaştasınız. Böyle işlemlerin yaşlanmayı hızlandıracağına ya da ciltte alışkanlık yapacağına dair son derece yanlış, hiçbir dayanağı olmayan bir inanış vardır –gerçek ise bunun tam aksidir.
Büşra
Benim yüzüm V şeklinde ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorum. İki yanlarımın altında kemik var, çok belirgin. Estetik yaptırmak istiyorum ama yuvarlak yüzlü olma ihtimalim var mı? Sizce bunu estetikle yapabilir misiniz? 23 yaşındayım. Ve tahmini ücret nedir bilgi alabilir miyim? Bir de burun estetiği olmak istiyorum.
Merhabalar Büşra Hanım. Öncelikle ben estetik cerrah değilim. Bir estetik cerraha danışmanızı öneriyorum. Ancak sorununuzun tam olarak ne olduğunu anlamış değilim. V şekli istenen, bir yüz formudur. Hatta pek çok kişi yüzüne bu formu verebilmek için lazer sistemlerinden, dolgu enjeksiyonlarından yardım alır. Eğer yüzünüzün alt kısmında belirgin kemikler varsa, yüzünüz V şeklinde değil de köşeli hatlara sahip olmalı. Bazı hastalarda çene bölgesindeki kasları botoks enjeksiyonu ile gevşeterek, daha yumuşak ve feminen hatlar yaratmak mümkün oluyor. Eğer bu problem kemik yapınızla ilgili ise cerrahi müdahale ile bunlar daha az belirgin bir hale getirilebilir ama söz konusu işlem ciddi bir ameliyat gerektirir.
Ayşenur
V shape tedavisi oval yüz şeklini V şekle sokmak için yapılır mı, sonuç alınabilir mi? V Shape tedavisiyle bu durum kaç seans sürer? Seans fiyatları nedir? Beni en kısa zamanda bilgilendirirseniz sevinirim? İyi günler...
VShape teknolojisi hem yağ dokusuna etki ederek hem de cildi sıkılaştırarak, özellikle yüzün alt bölgesini toparlamakta etkili bir sistemdir. Yüzün gençlikteki V şeklini yeniden yaratmakta başarılı olan VShape’in sizin için uygun bir tedavi olup olmadığı ancak konsültasyon sonrasında anlaşılır. Eğer gıdı bölgenizde bir elastikiyet kaybı ya da yağ fazlalığı yoksa bu sizin için uygun bir tedavi olmayabilir. Özellikle eskiden yüzü V şeklinde olan, yaşla beraber yüzlerinin formu değişen kişilerde etkili bir sistemdir bu. Yanaklarının alt kısmında yağ dokusu fazla olanlarda da başarılı sonuçlar alıyoruz. Sistemin yağ parçalayıcı özelliği sayesinde yüz yeniden şekilleniyor. VShape tedavisi iki hafta arayla 4-6 seans uygulanır. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz, size yardımcı olacaklardır.
Esra
İyi aksamlar ben 26 yaşındayım ve elmacık kemiklerimin belirgin olmamasından rahatsızım bir de alt çene kemiklerim de belirgin olduğu için VShape ve dolgu yaptırmayı düşünüyorum ama bu konuda İstanbul’a gelmeden Eskişehir’den fikir sahibi olmak istiyorum, daha sonra karar verip sizi ziyaret etmek istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Öncelikle VShape sistemi ile alt çene kemiğinizin daha az belirgin olmasını sağlayamazsınız. Eğer çene altında yağ fazlası ve elastikiyet kaybı olsaydı VShape teknolojisi için uygun bir aday olurdunuz. Bazı kişilerde yüzün alt bölgesine, doğru noktalara yapılacak botoks enjeksiyonu ile daha yumuşak bir çene hattı yaratmak mümkün oluyor. Ancak bunun için doğru bir aday olup olmadığınızı sizi muayene etmeden söylemem mümkün değil. Bu arada elmacık kemiklerinizin belirginleşmesi ile çeneniz daha geri planda kalabilir, yani sadece yanak dolgusu ile yüzünüzde bir denge de yaratılabilir. Tabii tüm bunlar ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
Sümeyye
Öncelikle merhabalar. Vshape fiyatını öğrenmek istiyorum ve bu tedavi botoks gibi sürekli tekrarlanmalı mıdır? 20 dk süren 4 seanslık kürlerin etkisi ne kadar kalır? Bilgi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sümeyra Hanım. VShape gibi sistemlerde dolgu maddelerinde ya da botoks da olduğu gibi bir kalıcılık süresinden bahsedilemez. Burada ölçü enjekte edilen formülün kalıcılığı değil doğal yaşlanma sürecinin etkisidir. Diyelim ki VShape yaptırdınız. Cildiniz toparlandı, yüzünüz şekillendi. Siz bir daha ihtiyaç duyuncaya kadar işlemin tekrarlanması gerekmez. Tabii yaşlanma süreci hiç durmadığı için siz cildinizin yaşını bu tür tedavilerle geri alsanız bile bir noktada yine bir şeyler yaptırmanız gerekir.
Beyhan
Merhaba, VShape vücut seans ücretlendirmesi ile ilgili bilgi alabilir miyim lütfen? Teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Beyhan Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, bilgi için lütfen kliniğimizi arayın. Yardımcı olacaklardır.
Nil
Merhaba, benim sorum VShape ile yanakları kaldırmak mümkün mü? Kilo vermeye bağlı olarak yanaklarımda sarkma mevcut. Hafta sonu hizmet veriyor musunuz? Seans fiyatı ortalama olarak ne kadar? Min-max bir fiyat aralığı belirtirseniz ona göre bütçemi gözden geçirip gelmek istiyorum. Seans aralığı 2 haftayı aşarsa ne olur? İstanbul'da yaşamadığım bu bilgileri de öğrenmek istedim. Teşekkür ederim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nil Hanım. VShape teknolojisi daha ince yüz hatları yaratmamıza olanak verir. Sistem hem yağ hücrelerini parçalar hem de cildin kolajen üretimini tetikleyerek sıkılaşmasını sağlar. Tedavi 2 hafta arayla 4-6 seans olarak uygulanır. Ancak sizin anlattıklarınızdan yüzünüzdeki sorun yuvarlak bir formda olmasından ziyade kilo kaybına bağlı olan elastikiyet kaybı. Bu yüzden de Ulthera ya da Thermage gibi sadece cildin sıkılığını artırmaya yönelik tedavilerin sizin için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Bunlar tek seanslık tedavilerdir. Yanak hattınızı yukarıya doğru çekmek için bu tedavilerden biri yanakların üst kısmına yapılacak hyalüronik asit bazlı bir dolgu maddesi enjeksiyonu ile desteklenebilir. Tabii hangi tedaviden optimum fayda göreceğiniz ve tedavinin dolgu enjeksiyonu desteklenmesinin iyi sonuç verip vermeyeceği ancak muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir. Bahsi geçen sistemlerle ilgili fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.
Pınar
VShape yaptırmayı düşünüyorum kilolu değilim, aksine zayıfım fakat yüzüm ovalden yuvarlağa dönük ve çekici bir yüz hattına sahip olmak istediğim için bu uygulamayı araştırıyorum. Fiyat konusunda bilgi almak istiyorum sizden. Yardımcı olur musunuz lütfen?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pınar Hanım. VShape teknolojisi, ses dalgaları ve radyo frekansı dalgalarıyla yağ hücrelerine zarar verirken kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar ve yüzde V şeklinde bir form yaratmaya yardımcı olur. Bazı durumlarda kritik bölgelere yapılan dolgu enjeksiyonu ile de yüze daha ince bir görünüm vermek mümkün olabiliyor. Mesela elmacık kemiklerine bir parça dolgu maddesi enjekte ettiğinizde yüz yeniden şekillenerek daha ince bir görünüm alabilir tabii böyle bir müdahaleden fayda görüp görmeyeceğiniz ancak konsültasyon sonrasında anlaşılır. Muayene ücretsizdir ve uygulanacak tedavi belirlendikten sonra fiyat bilgisi de verilir.
Filiz
Yüz şeklim yuvarlak ben oval yaptırabilir miyim? İşlem ne kadar ve nasıl yapılıyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Yüze oval form vermekte en ekili sistemlerden biri VShape’tir. Bu sistemin özelliği ses dalgaları ve radyo frekansı dalgaları ile yüzdeki elastikiyet kaybına ve yağ dokusuna aynı anda etki etmesidir. Anladığım kadarıyla sizin sorununuz sıkılık kaybından ziyade yüzünüzün şekli. VShape’in yağ hücrelerine etki etmesi onu yüz şekillendirmede de kullanmamıza olanak sağlıyor. Tabii önce yüz şeklinizi görmek gerekir, ama bazı hastalarda yanak bölgesinde daha ince bir görünüm yaratabiliyoruz. Konsültasyon ücretsizdir sonrasında fiyat bilgisi de verilecektir.
Mustafa
Merhabalar hocam gıdı bölgesinde sarkmam var. Yaşım 30 nasıl bir şeyler yapabiliriz?
Merhabalar Mustafa Bey. Yüzün alt bölümündeki elastikiyet kaybına etki eden ve başarılı sonuçlar aldığım bir tedavi olan VShape teknolojisi, ses dalgaları ve radyo frekansı dalgalarıyla bu bölgedeki yağ hücrelerine zarar verirken kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlar. Eğer çene bölgenizde elastikiyet kaybına eşlik eden yağ fazlalığınız varsa VShape teknolojisi her iki soruna da müdahale edecektir. Eğer sorun sadece elastikiyet kaybıysa, Ulthera ya da Thermage gibi tek seans uygulanan tedavilerden de fayda sağlayabilirsiniz. Hangi tedavinin sizin için uygun olduğu ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşebilir.

OKUMAYA DEVAM EDİN