Thermage

New Thermage CPT, yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cildi sıkılaştırarak yüz ovalinin toparlanmasını sağlayan, en önemlisi de etkinliği milyonlarca hasta üstünde kanıtlanmış bir teknoloji…

Thermage cerrahi bir müdahale gerektirmeden yüzde lift etkisi yaratan ve cilt kalitesini artırarak yaşlanma sürecine meydan okuyan son derece etkili bir teknolojidir. Yüzde yaşla beraber oluşan elastikiyet kaybıyla savaşarak, cilde daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm verirken, yüz hatlarının belirginleşmesini ve yüz ovalinin toparlanmasını sağlar.

Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilmesi, tek seanslık bir tedavi olması, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması gibi önemli avantajlar sağlayan Thermage CPT, yüz germe ameliyatlarının aksine son derece doğal bir görünüm yaratır. İşlem cildin derin katmanlarını hedeflediği için cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmaz. Böylece hasta tedavinin hemen ardından günlük yaşamına geri dönebilir.

Dünya genelinde 2002 yılından beri kullanılan Thermage teknolojisi 75’den fazla ülkede 2.500’ün üzerinde hekim tarafından 1.000.000’un üzerinde hastada uygulanmıştır. FDA onaylı sistem Türkiye’de de en seçkin kliniklerde ve sadece özel eğitim almış tıp doktorları tarafından uygulanmaktadır.

Thermage CPT tedavisinden kimler faydalanabilir?
Cildindeki elastikiyet kaybıyla savaşmak, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Bu sorunlar ortaya çıkmadan yapılan uygulamalar ise ciltteki yaşlanma belirtilerini önlemek, önünüzdeki yılları daha genç bir ciltle karşılamakta son derece etkili bir anti-aging stratejidir. Ancak bu sistemin çok ileri boyuttaki sarkmaları toparlamakta yetersiz kalacağı unutulmamalı. Thermage CPT tedavisi için en uygun hastalar ciltlerinde sıkılık kaybı olan ya da sıkılık kaybı henüz oluşmamış olsa da ciltlerinin gençliğini uzun yıllar korumak isteyen hastalardır.

Nasıl çalışır?
Thermage RF teknolojisi cildin derin katmanlarına radyo frekansı enerjisi göndererek etki eder. Cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak, daha kaliteli ve daha fazla kolajen ve elastin üretilmesine neden olan bir süreci tetikler. Bu da cildin daha pürüzsüz, daha sık ve genç bir görünüm almasına neden olur. Yüz ovalinin toparlamasında, sarkmaların hafiflemesinde etkinliği kanıtlanmış

Sistem hangi sorunlarda etkilidir?
Thermage CPT, yüz ovalini toparlamakta, tüm yüzde lift etkisi yaratmada, cilde gençliğini veren önemli yapıtaşlarını uyararak cilt hücrelerinin yaşını geri döndürmede, dudak çevresindeki ve göz kenarındaki ince çizgilerde, göz kapağındaki ve kaşlardaki sarkmalarda etkili bir tedavidir.

İşlem ne kadar sürer?
Uygulama kişinin cildinin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakika ile 1 saat arasında tamamlanır.

Kaç seans gerekir?
Thermage tek seanslık bir tedavidir. İşlemin olumlu etkilerinin devamlılığını sağlamak için 1,5-2 senede bir tekrarlanması önerilir.

Tedavinin etkisi ne zaman ortaya çıkar?
İşlemden hemen sonra bile cilt daha parlak, daha taze ve sıkı görünür. Ancak tedavinin esas sonuçları cildin yeni kolajen ve elastin lifleri üretmeye başlamasıyla, yani birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başlar ve işlemin nihai sonucu için iki-üç ay geçmesi gerekir.

Thermage CPT vücut gençleştirmede de kullanılıyor mu?
Evet, Thermage vücut gençleştirmede de kullanılan bir teknolojidir. Thermage Body, ise aynı yüzdeki gibi, vücuttaki elastikiyet kaybını hafifletmek, yaşlanma belirtilerini geri çevirmek için kullanılan ve sadece vücut için tasarlanmış bir sistemdir.

Hemen Doktorunuza Sorun

3 Yorum
Derya
Thermage Body, bacak ve kalça sıkılaştırma için bilgi ve fiyat almak istiyorum. İzmirli olduğum için öğrendikten sonra gelip uygulamayı yaptırıp dönmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden
Merhabalar Derya Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Hilal
Thermage uygulaması yaptırmak istiyorum Adana’da yaşıyorum ancak nerede nasıl yaptırabilirim bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Boyun bölgemde kilo kaybından ve yaşa bağlı ciltte gevşemeler elastikiyet kaybı var sıkılaşmaya ihtiyacı var.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hilal Hanım. Adana’da Thermage uygulaması yapan klinik ya da kliniklerle ilgili herhangi bir bilgim yok. Ancak bu konudaki en güvenilir bilgiyi distribütör firmadan alabilirsiniz. İletişim bilgilerini internetten bulabilirsiniz. Sistemin hangi şehirde hangi doktorda bulunduğu konusunda size yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Muayene etmeden net bir şey söylemek çok doğru değil ama Thermage dışında Ulthera ya da VShape gibi sistemlerden de fayda sağlayabilirsiniz. Hangi sistemden optimum sonucu alacağınıza cilt durumunuza bağlı olarak doktorunuz karar verecektir.
Aysel
Merhaba, 1956 doğumluyum, 2006'da sağ meme mastektomi ve kemoterapi ile hipo tiroit tedavisi oldum. Thermage uygulaması bana yapılabilir mi? Saygılarımla. Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysel Hanım. Thermage uygulaması sadece tedavi edilen bölgedeki kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin sıkılaşmasını sağlayan bir işlemdir. Gördüğünüz tedavilerle herhangi bir olumsuz etkileşim yaratması söz konusu değildir. Ancak yine de takibinizi yapan bir doktor varsa, kendisine danışmanızı tavsiye ederim