Thermage Body Vücut Sıkılaştırma

Non-invazif ışık ve enerji bazlı cilt sıkılaştırma uygulamaları kozmetik tıbbın en hızlı ilerleme kaydeden bölümlerinden biri. Tüm cilt sıkılaştırma tedavileri aslında aynı mantıkla çalışıyor: ısıyı cildin derinliklerine gönderiyor ve oradaki kolajen üretimini arttırırken varolan kolajenin de sıkılaştırıcı etkisinin daha fazla olmasını sağlıyor. Gevşeyen cildi sıkılaşıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak ve selülit görüntüsünü azaltmak için kullanılan etkili  tedavinin ardından herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyacınız olmuyor. 

Thermage Body'nin  hamilelik ve kilo kaybı sonrasında veya yaşlandıkça ciltteki kolajenlerin parçalanması sonucu oluşan kırışıklıklar ve cilt sarkması görümünden ameliyat ya da iğne gerektirmeden gerçekleştirilen bir uygulama. Amacı cildi sıkılaştırıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak pürüzsüz, sıkılaştırılmış ve selülit görüntüsünü azaltmak, hatları belirginleştirilmiş daha genç görünen bir cilt yaratmak. 

Sistem monopolar bir radyofrekans yöntemi, cildin daha genç görünmesi için elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak onların kolajen gelişimini destekliyor ve mevcut kolajeni canlandırmayı ve üretimini tetiklemeyi amaçlıyor. Bunu da kolajen üretiminden sorunlu cildin alt tabakasını ısıtarak yapıyor. Tepki olarak  ilk cildin görünen yüzeyine bağlı bağlar geriliyor, kısalıyor ve kalınlaşıyor.

İşlemde cilt dokuların alt kısmını güvenli şekilde yaratılan ısı, vücuda dokularını yenileme sinyali gönderiyor. Bu sinyal sayesinde yaşla birlikte giderek azalan bağ dokularının yenilenme süreci hızlanıyor. Thermage uygulamasının süresi, uygulama yapılacak alana bağlı olarak 1 ile 1.5 saat arasında değişir. Uygulamadan sonra hemen günlük yaşamınıza dönebiliyorsunuz. Thermage Body'de tek seans uygulaması genellikle yeterli oluyor.

Monopolar bir radyofrekans yöntemi olan Thermage'ın en büyük artısı sonuçların yavaş yavaş ortaya çıkarak oldukça etkili olması ve her cilt tipinde uygulanabilir olmasıdır. Uygulamadan sonra gözle görülebilen bir değişim olabiliyor, etkiler 6-9 ay içinde artarak devam ediyor. İşlem sonrası karın, bacak, dizde gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanması. Kalça bölgesinin daha kalkık ve yuvarlak olarak biçimlenir ve kollarda gerginlik, sıkılaşma sertleşme ve sarkmalarda azalmış bir görüntü elde ediliyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

2 Yorum
Jale
Merhaba Mustafa Bey. Kilo olayımın 110 kiloluk bir geçmişi var 2012 senesinde 2012 yaz ayına girerken 110 kilo olarak başladım 6 - 7 ayda 72 kiloya indim vücutta problem yoktu sıkı duruyordu sonrasında o kilolar uzun zamanlara dayalı olarak ara ara gelip gittiler en son 2016 Kasım ayında diyete girip 80 kilodan şu dakika itibariyle 66 kiloyu gördüm kilo kontrolü sağlayarak 6 ayda 14-15 kilo verdim. Hedef kilomu 60 olarak belirlemişken yüksek derecede sarkık olmasından korktum... Fakat şu anda üst bacak kısmında, basen bölgesinde göğüs ve karın bölgesinde olan yağ kaybından kaynaklı olarak bir sarkma söz konusu olabilir ilerleyen zamanlarda. Gayet yumuşak bir dokuya sahip oldu ve bu da beni spor yapmaktan nefret ettirdi. Şu anda kilomu korumaya çalışıyorum. İnternet üzerinde bakınırken sizi buldum bir bilgi verebilir misiniz? Ne yapılması gerekiyor? Ameliyat gibi bir şey düşünmüyorum, bunun başka bir yolu var mıdır lütfen yardımcı olun.
Merhabalar vücut sıkılaştırmada kullandığımız teknolojilerin başında Thermage geliyor. Bu tek seanslık bir tedavidir ve cilt altına radyo frekans dalgaları göndererek etki eder. Radyo frekans enerjisi cildin alt tabakaları ısıtarak, kolajen ve elastin lifleri uyarır. Unutmayın cildin sıkılığında etkili olan bu maddeler ne kadar fazlaysa cilt o kadar elastik olur. Ancak şunu da belirtmekte fayda var: Thermage cilt sıkılaştırmada bir yere kadar etkili olabilir. Eğer cilt katlar oluşturacak derecede sarktıysa tek seçenek cerrahi müdahaledir. Ancak bu durumda da ameliyat sonrasında kesi izleri kalacaktır. Ciltlerindeki ileri derecede sarkmadan şikayetçi olanlar için kesi izleri tolere edilebilecek bir şey olabilir. Ayrıca bu izleri hafifletmeye yardımcı olacak lazer sistemlerinden de yararlanabilirler.
Müzeyyen
Selamlar, Thermage yöntemini tüm karnıma ve kollarıma uygulatmayı düşünüyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim sizden rica etsem? Teşekkürler, iyi çalışmalar..
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Müzeyyen Hanım. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.