Thermage Body Vücut Sıkılaştırma

Non-invazif ışık ve enerji bazlı cilt sıkılaştırma uygulamaları kozmetik tıbbın en hızlı ilerleme kaydeden bölümlerinden biri. Tüm cilt sıkılaştırma tedavileri aslında aynı mantıkla çalışıyor: ısıyı cildin derinliklerine gönderiyor ve oradaki kolajen üretimini arttırırken varolan kolajenin de sıkılaştırıcı etkisinin daha fazla olmasını sağlıyor. Gevşeyen cildi sıkılaşıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak ve selülit görüntüsünü azaltmak için kullanılan etkili  tedavinin ardından herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyacınız olmuyor. 

Thermage Body'nin  hamilelik ve kilo kaybı sonrasında veya yaşlandıkça ciltteki kolajenlerin parçalanması sonucu oluşan kırışıklıklar ve cilt sarkması görümünden ameliyat ya da iğne gerektirmeden gerçekleştirilen bir uygulama. Amacı cildi sıkılaştırıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak pürüzsüz, sıkılaştırılmış ve selülit görüntüsünü azaltmak, hatları belirginleştirilmiş daha genç görünen bir cilt yaratmak. 

Sistem monopolar bir radyofrekans yöntemi, cildin daha genç görünmesi için elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak onların kolajen gelişimini destekliyor ve mevcut kolajeni canlandırmayı ve üretimini tetiklemeyi amaçlıyor. Bunu da kolajen üretiminden sorunlu cildin alt tabakasını ısıtarak yapıyor. Tepki olarak  ilk cildin görünen yüzeyine bağlı bağlar geriliyor, kısalıyor ve kalınlaşıyor.

İşlemde cilt dokuların alt kısmını güvenli şekilde yaratılan ısı, vücuda dokularını yenileme sinyali gönderiyor. Bu sinyal sayesinde yaşla birlikte giderek azalan bağ dokularının yenilenme süreci hızlanıyor. Thermage uygulamasının süresi, uygulama yapılacak alana bağlı olarak 1 ile 1.5 saat arasında değişir. Uygulamadan sonra hemen günlük yaşamınıza dönebiliyorsunuz. Thermage Body'de tek seans uygulaması genellikle yeterli oluyor.

Monopolar bir radyofrekans yöntemi olan Thermage'ın en büyük artısı sonuçların yavaş yavaş ortaya çıkarak oldukça etkili olması ve her cilt tipinde uygulanabilir olmasıdır. Uygulamadan sonra gözle görülebilen bir değişim olabiliyor, etkiler 6-9 ay içinde artarak devam ediyor. İşlem sonrası karın, bacak, dizde gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanması. Kalça bölgesinin daha kalkık ve yuvarlak olarak biçimlenir ve kollarda gerginlik, sıkılaşma sertleşme ve sarkmalarda azalmış bir görüntü elde ediliyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun