Cynosure Icon Lazer

Icon estetik platform teknolojisinde çığır açan bir sistemdir. Birçok özelliğin tek cihazda toplanmasıyla tüm cilt tiplerinde cilt gençleştirmeden kırışıklık tedavisine, cerrahi skarlardan akne izlerine, lekeden damar tedavisine kadar kapsamlı bir kullanım alanı sunar.


Icon sistemi patentli teknolojiler sayesinde hem etkin hem de güvenli tedavi olanağı sunar.
• En yüksek güç seviyesinde uygulama yapılabilme özelliği sayesinde daha az seans ile
• Optimum sonuçlar elde etmeyi mümkün kılar.
• Tüm uygulama boyunca ısıyı sabit tutarak hasta konforunu arttırır.
• Enerji kaybını azaltarak tedaviden daha etkin sonuçlar alınmasını sağlar.
• Icon lazer sistemine özgü bir teknoloji sayesinde uygulama süresi minimuma indirilmiştir. Mesela tüm yüze yapılan bir tedavi sadece 15 dakikada tamamlanır.
• Ciltte daha fazla lekelenmeye yol açmayan güvenli bir işlem sunar. Bunun arkasında ise tedaviden önce cildin melanin yoğunluğunu ölçen bir teknoloji vardır.

Nasıl Etki Eder?

Yaş aldıkça yüzdeki yaşlanma belirtileri de belirginleşmeye başlar. Kırışıklıklar, ince çizgiler, cildin elastikiyetinin azalması, cilt renginde oluşan düzensizlikler, lekeler ve zararlı güneş ışınlarının yarattığı tahribatla birlikte yüze yaşlı, yorgun bir görünüm verir.

Lazer teknolojisinin vardığı en son nokta olan Icon, tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki eden; bunu yaparken de sizi sosyal yaşamınızdan koparmayan bir tedavi olanağı sunuyor. Icon lazer sistemi cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, alt deride kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır. Soyucu özelliği olmadığından yan etki riski düşük, tedavi edici etkisi yüksek olan bu lazer sistemi tüm kullanım alanlarında FDA onayına sahiptir, cilt çatlaklarında ise FDA onayına sahip tek cihazdır.

Cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin üretiminin artması ile…
• Yaşlılık lekeleri hafifliyor
• Cilt sıkılaşıyor, elastikiyeti artıyor
• Cildin dokusu ve rengi iyileşiyor
• Kırışıklıklar hafifliyor
• İnce çizgiler siliniyor
• Akne ve yara izleri hafifliyor
• Kahverengi lekelerin görünümü hafifliyor

Icon lazer sistemi nasıl etki eder?
Icon lazer sistemi cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro-hasar yaratıyor. Vücudun kendini iyileştirme sistemi devreye girerek ciltte bir yeniden yapılanma sürecini başlatıyor. Cilt adeta içeriden dışarı doğru yenileniyor, tazeleniyor. Kırışıklıklar, ince çizgiler hafifliyor.

Icon lazer sisteminin diğer fraksiyonel lazerlerden farkı ne?

Sisteme özel patentli teknolojiler sayesinde cilt altına daha yüksek enerji vermeyi mümkün kılar ki bu da daha etkili sonuçlar anlamına geliyor. Etkinliği artıran bu özelliğine rağmen bir başka yenilikçi teknoloji ile tedavinin çok daha konforlu geçmesini sağlar.

İşlem sırasında acı hisseder miyim?
Uygulamadan 30-45 dakika önce cilde uygulanan anestezik krem, işlem sırasında ısıyı sabit tutan bir teknoloji ile zaten konforlu olan tedavinin daha da rahat geçmesi sağlanır.

Derin akne izlerinde etkili bir sonuç almak mümkün mü?
Evet, Icon sistemi estetik ameliyatlar yüzünden ciltte oluşan kesi izleri, yara izleri ve akne izlerinin tedavisinde de başarıyla uygulanır ve izler içten dışa onarılırken, görünümleri hafifler.

Cildimde güneşe bağlı kahverengi lekeler var, başka lazer sistemlerini de denedim ama lekelerimin rengi daha da koyulaştı. İcon tedavisinden fayda görür müyüm?
İcon lazer sisteminin özelliklerinden biri de, işlem öncesinde cilt altındaki melanin ölçümünün yapılmasını sağlayan bir teknolojidir. Böylece leke tedavileri çok daha güvenli bir şekilde uygulanır.

Kaç seans yaptırmam gerekiyor?
Cildin durumuna göre 3 hafta arayla 3 ya da 4 seans uygulanır.

Tedavinin etkilerini ne zaman görürüm?
Cildin kendini onarma sürecinin devreye girmesi ile tedavinin olumlu etkileri gözlenmeye başlar. Hastaların çoğu daha ilk seans sonrası ciltlerinin daha parlak ve taze göründüklerini söyleseler de, esas sonuçları üçüncü seanstan sonra gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Olumlu etkilerin nihai halini alması ise birkaç ay sürecektir.

Hemen Doktorunuza Sorun