Bölgesel İncelme

bölgesel incelme

İnatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle bölgesel incelme artık mümkün. Kusursuz bir siluete kavuşmak için bu etkili sistemlerden destek alın.

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde bölgesel incelme tedavileri özellikle ultrason ya da radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleridir.Son yıllarda bu teknolojilere yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan Zeltiq™ CoolSculpting ve yüksek ısıyla yağ hücrelerini parçalayan SculpSure gibi sistemler de eklendi. Basen, karın ve bel bölgesindeki yağ dokusuna etki eden bu teknolojiler sayesinde artık en inatçı bölgesel fazlalıklara bile neştersiz müdahale etmek mümkün.

Bölgesel İncelme Tedavileri

Lokal fazlalıklar için Zeltiq
Diyetlere, egzersize, hatta verilen kilolara rağmen bir türlü kurtulamadığınız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Coolsculpting teknolojisi ile etki eden bu sistem, yağ hücrelerini dondurarak vücudu şekillendiriyor. Uygulama sırasında fazla yağ dokusunun bulunduğu bölge vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor. İşlem boyunca jel pedlerle korunan cilt herhangi bir zarar görmezken, yağ dokusu kontrollü bir şekilde soğutuluyor. CoolSculpting, tedavinin ilk dakikalarındaki vakumlama yüzünden hissedilen sızı dışında son derece konforlu bir tedavidir. İşlem, donma etkisi nedeniyle yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikler. Sonrasında uygulama yapılan bölgede oluşan hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulduğu tedavi yaklaşık 45-60 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. İki hafta sonra tedavi edilen bölgedeki küçülme başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda bu daha belirgin bir hal alıyor. Klinik çalışmalar tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 30-40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra metabolize olarak vücuttan atılmaya başlıyor. Bu teknoloji sayesinde artık hiçbir cerrahi işlem olmaksızın yağ dokusuna müdahale etmek mümkün.

UltraShape 3 ile Bölgesel Zayıflama
Yağ hücrelerini parçalayarak, başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan ameliyatsız bir vücut şekillendirme tedavisidir. Bu güvenli ve konforlu tedavi, ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadan, uygulama yapılan bölgedeki damar ve sinirlere zarar vermeden sadece yağ hücrelerine etki eder. Utrason teknolojisi ile lokal fazlalıkları hedef alan UltraShape 3, yağ hücrelerini sıvılaştırarak, vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Tedavi sırasında yağ hücrelerinin zarları parçalanarak, hücre bütünlükleri bozulur. Parçalanan yağ hücreleri, aynı besinlerden gelen yağ gibi metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. UltraShape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanabilir, bölgesel fazlalıklara etki ederek silüeti biçimlendirir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren, konforlu bir işlemdir. Sonrasında sosyal yaşamanıza geri dönebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili sistemlerden biri de VShape teknolojisidir. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, diğer dokulara zarar vermeden, sadece yağ hücrelerine zarar veren seçici bir teknoloji ile etki ediyor. Unipolar radyo frekansı özelliği ile cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı olan sistem, vücudun her yerinde kullanılabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de hem tedavinin hem de tedavi sonrasının son derece konforlu olması, acı ya da ağrı duyulmaması. VShape, güneş ışınlarına hassasiyeti artırmaması, leke oluşumunu tetiklememesi nedeniyle her mevsim uygulanabilen bir tedavi. Optimum sonuçlar için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılması öneriliyor.

VelaShape 3 Bölgesel İncelme
Yağları vücuttan atmaya yardımcı olan, bölgesel fazlalıklarla savaşan bir vücut biçimlendirme sistemi olan VelaShape 3, radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiriyor. Bu üç sistemin bir arada kullanılması optimum sonuçlar almaya yardımcı oluyor. Sistemin artılarından biri de bölgesel fazlalıklara etki ederken, aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı etkisinin de olması. Mekanik masaj mekanizması ile lenf drenajını ve kan dolaşımını stimule ederek yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandıran sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma etkisi isteyenler için tasarlanmış. VelaShape 3 tedavisi haftada bir seanstan 6 seans uygulanıyor. Ortalama 40 dakika süren işlem sonrasında parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandırmak amacıyla bol su içilmesi öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

34 Sıkça Sorulan Sorular
A***
Ben 6 ay önce sezaryen doğum yaptım. Boyum 160, kilom 57 ama karın bölgemde yağ ve sarkma var. Bölgesel incelme yaptırmak istiyorum. Fiyatı ne kadar ve yaptırıldığında ne zaman sonuç verir? İyi günler.
Merhabalar. Eğer karın bölgenizde elastikiyet kaybı da söz konusuysa SculpSure ya da BodyFX tedavileri için iyi bir adaysınız. Çünkü bu sistemler hem yağ hücrelerine etki eder hem de cildin sıkılığını artırarak karın bölgesinin toparlanmasını sağlar. Hangisi için daha uygun bir aday olduğunuz konsültasyon sonrasında netleşecektir. Eğer yağ dokusu fazlaysa SculpSure tedavisinden daha başarılı sonuçlar alırsınız. Bu işlem sırasında yağ hücreleri yüksek ısıya maruz bırakılarak parçalanır. Genelde tek bir seansta yağ dokusunda %25- %30’lara varan bir küçülme sağlanır genelde tek bir seans yeterli olur. İşlemin etkisi yaklaşık bir ay sonra, parçalanan yağ hücrelerinin metabolize olarak vücuttan atılmasıyla, ortaya çıkmaya başlar. Ancak nihai sonuç için bir-iki ay daha geçmesi gerekir. Bu tedavinin olumlu bir yan etkisi de cildi sıkılaştırmasıdır. Eğer yağ fazlalığınız fazla yoksa BodyFx teknolojisi ile sizi hoşnut edecek sonuçlar alabilirsiniz. Bu sistem cildi sıkılaştırırken yağ tabakasına da etki eden bir vücut biçimlendirme teknolojisidir. Her iki sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Kliniğimizi ararsanız fiyat konusunda sizi bilgilendireceklerdir.
D***
Merhaba ben kilolu biriyim boyum. Boyum 1.68 kilom 100. Karın bölgemde aşırı yağlanma var. Bacak ve basenlerimde de fazlalıklarım var. Ne yapabilirim?
İnternet sitemizde de sık sık belirtildiği üzere bölgesel fazlalıkları yok etmek için tasarlanmış sistemler, zayıflama değil vücut biçimlendirme teknolojileridir. Bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda olan ya da ideal kilosuna yakın (7-8 kilo fazlalığı olanlar) kişilerdir. Önerim en az 20 kilo verdikten sonra bu tedavilere başvurmanız. Zayıflama sürecindeki hastalarda bu tür tedavilerin motive edici etkisi olduğunu biliyorum. Ancak bu kilodayken Zeltiq ya da SculpSure yaptırmak sizi tatmin edecek sonuçlar sağlamayacaktır.
G***
Merhabalar. Ben basen bölgesindeki fazlalıklarımdan fazlasıyla şikâyetçiyim. Abartılı bir kiloya sahip değilim. 33 yaşında 1.68 boyunda 64 kiloyum. Lazer lipoliz düşünüyordum ancak sinirlere gelip ya da farklı bir şekilde risk teşkil eder mi diye, bazı üzücü haberlerden de ötürü çok tedirginim. SculpSure yöntem sonuçları lazer lipolizle eş değer mi? Herhangi bir riski var mı? Tek uygulama yeterli mi ve fiyatı konusunda sizden bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.
Merhabalar, Eskiden liposuction ameliyatına alternatif bir yöntem yoktu. Bu arada lazer lipolizin de bir liposuction tekniği olduğunu hatırlatmak istiyorum. Dediğim gibi yağ hücrelerini parçaladığını iddia eden bazı sistemler vardı, ama bunu gerçekten başaran ameliyatsız bir yönteme sahip değildik, Bugün, Zeltiq soğuk lipoliz teknolojisi ve SculpSure sistemi gibi yağ hücrelerini parçaladıkları klinik olarak kanıtlanmış sistemlere sahibiz. Bunlar genelde tek seansta istenen sonucu almanızı sağlayan sistemler. Eğer bölgesel fazlalığın hacmi çok fazlaysa, yani yağ dokusu yüzünden sorunlu bölgede çok fazla bir çıkıntı varsa yukarıda bahsettiğim sistemlerle iki-üç seansta alacağınız sonucu liposuction ameliyatı ile tek bir defada almak mümkün. Ama fikrimi soracak olursanız, ameliyatın uzun iyileşme süreci göz önüne alındığında–morluklar, ödem ve aylarca korse giyilmesi- bu sistemler çok daha güvenlidir. Bu ameliyatlarla ilgili başka bir sorun da uygulama yapılan bölgede çukurluklar oluşma riskidir. Zeltiq ya da SculpSure’la ilgili böyle olumsuz bir yan etki söz konusu değildir
G***
Merhabalar. Ben basen bölgesindeki fazlalıklarımdan fazlasıyla şikâyetçiyim. Abartılı bir kiloya sahip değilim. 33 yaşında 1.68 boyunda 64 kiloyum. Lazer lipoliz düşünüyordum ancak sinirlere gelip ya da farklı bir şekilde risk teşkil eder mi diye, bazı üzücü haberlerden de ötürü çok tedirginim. SculpSure yöntem sonuçları lazer lipolizle eş değer mi? Herhangi bir riski var mı? Tek uygulama yeterli mi ve fiyatı konusunda sizden bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.
Merhabalar, Eskiden liposuction ameliyatına alternatif bir yöntem yoktu. Bu arada lazer lipolizin de bir liposuction tekniği olduğunu hatırlatmak istiyorum. Dediğim gibi yağ hücrelerini parçaladığını iddia eden bazı sistemler vardı, ama bunu gerçekten başaran ameliyatsız bir yönteme sahip değildik, Bugün, Zeltiq soğuk lipoliz teknolojisi ve SculpSure sistemi gibi yağ hücrelerini parçaladıkları klinik olarak kanıtlanmış sistemlere sahibiz. Bunlar genelde tek seansta istenen sonucu almanızı sağlayan sistemler. Eğer bölgesel fazlalığın hacmi çok fazlaysa, yani yağ dokusu yüzünden sorunlu bölgede çok fazla bir çıkıntı varsa yukarıda bahsettiğim sistemlerle iki-üç seansta alacağınız sonucu liposuction ameliyatı ile tek bir defada almak mümkün. Ama fikrimi soracak olursanız, ameliyatın uzun iyileşme süreci göz önüne alındığında–morluklar, ödem ve aylarca korse giyilmesi- bu sistemler çok daha güvenlidir. Bu ameliyatlarla ilgili başka bir sorun da uygulama yapılan bölgede çukurluklar oluşma riskidir. Zeltiq ya da SculpSure’la ilgili böyle olumsuz bir yan etki söz konusu değildir
Ö***
Merhaba. CoolSculpting soğuk alerjisi olan kişilere de uygulanabilir mi? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Merhabalar Özlem Hanım. Sonuçta CoolSculpting yağ dokusunu dondurarak etki eder. Soğuk alerjiniz varsa böyle bir riske girmeye gerek yok. Hele aynı etkiyi gösteren tedavi seçeneklerimiz mevcutken. SculpSure sistemi sizin için daha uygun bir tedavi. CoolSculpting’in aksine yağ dokusunu yüksek ısılara kadar çıkararak etki eden SculpSure da tek seanslık bir tedavi. Tek farkı işlem sonrasında uygulama yapılan bölgeye bir süre her gün masaj yapmanız gerekmesi.
B***
Merhabalar Dr. Bey ben VelaShape3 diye bir cihazla tanıştım, bölgesel incelme ve çatlakları giderme konusunda yüzde 80 garanti veriyorlar ve 3.000 lira fiyat çıkarttılar. Ayrıca az biraz gıdı bölgemdeki yağı da bu cihazla eritecekler. Ne olur yardım edin. Sizce bu cihaz güvenilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar VelaShape3 benim de bölgesel incelmede kullandığım bir sistemdir. Ancak bu sistem kesinlikle bir çatlak tedavisi değildir! Gıdı bölgesindeki yağlanmada ise VShape ya da CoolSculpting gibi teknolojiler etkilidir, VelaShape3 bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde yani sadece vücutta kullanıyorum. Bu cihaz doğru yerde kullanıldığında başarılı bir sistemdir, ama siz gidip de çatlaklar konusunda etkili olmayan bir tedaviyi çatlakları yok etmek için kullanır, üstüne bir de %80 başarı garantisi verirseniz ortada ciddi bir sorun var demektir. Bazı merkezler bir cihaza yatırım yapıp, o cihazı her sorun için kullanmaya kalkıyorlar ki bu çok yanlış. Bence kendinize daha güvenilir bir klinik seçmelisiniz.
C***
Bacaklarımda lipödem var. Bölgesel zayıflama teknikleri incelmeme yardımcı olur mu, yoksa lipödemden dolayı bir etkisi olmaz mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, maalesef lipödem sorunu olan hastalara bölgesel zayıflama teknolojileri uygulanamıyor.
N***
İyi akşamlar. 47 yaşındayım. Üst bacak iç kısım ve bel bölgemde yağlanmalar başladı. Spor yapıyorum ama olmuyor. Tek seansta hangi işlemi önerirsiniz? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nevin Hanım. Bölgesel fazlalıklarla ilgili sorun diyete ve spora karşı dirençli olmalarıdır. Zeltiq CoolSculpting ve SculpSure sistemleri lokal fazlalıkları yok etmede etkili teknolojilerdir. Tek bir seansta yağ dokusunun %20-%30 kadarı kalıcı olarak yo olur tabii işlem sonrasında kilo kontrolüne özen gösterdiğiniz takdirde. Hangi sistemden daha çok fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir. Tabii yağ fazlalığına elastikiyet kaybının eşlik edip etmediği de seçilecek tedavide belirleyici bir faktördür.
S***
İİyi günler hocam, benim göbek ve basenlerim bir türlü gitmiyor. Yardımcı olur musunuz? Nasıl hallederim ve fiyatı ne kadar olur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevde Hanım. Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan Zeltiq CoolSculpting ya da –tam aksine yağ dokusunun ısısını 46 derecelere kadar çıkararak etki eden SculpSure tedavilerinden fayda sağlayabilirsiniz. Bu tedavilerin etkileri tabii siz işlem sonrasında kilo almamaya özen gösterdiğiniz müddetçe- kalıcıdır ve genelde bir seans olarak uygulanırlar. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğu muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir. Sistemler hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Fiyat için ise dilerseniz kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
T***
Karın bölgemdeki yağları aldırmak istiyorum fiyatı ne kadar tutar? Ve yağ gittiğinde fazla deri nasıl güzel olacak? Selamlar…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. Eğer cildinizde fazla elastikiyet kaybı yoksa yağ dokusunun %20-%30 kadarı SculpSure ya da Zeltiq CoolSculpting teknolojisi ile yok edildikten sonra kendi kendine toparlanacaktır. Bu sistemler tek seansta etki eden sistemlerdir, ancak yağ dokusu çok fazla olanlarda iki ya da üçüncü seansa ihtiyaç duyulur. Eğer karın bölgenizdeki elastikiyet kaybı çok fazlaysa ScupSure teknolojisi sizin için daha uygun bir tedavi olabilir çünkü ısı ile etki eden bu sistemin cildi sıkılaştırmak gibi olumlu bir yan etkisi de var. Hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız, kaç seans uygulanması gerektiği ancak muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Doktorun Son Cevapladığı Sorular