Bölgesel İncelme

bölgesel incelme

İnatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle bölgesel incelme artık mümkün. Kusursuz bir siluete kavuşmak için bu etkili sistemlerden destek alın.

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde bölgesel incelme tedavileri özellikle ultrason ya da radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleridir.Son yıllarda bu teknolojilere yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan Zeltiq™ CoolSculpting ve yüksek ısıyla yağ hücrelerini parçalayan SculpSure gibi sistemler de eklendi. Basen, karın ve bel bölgesindeki yağ dokusuna etki eden bu teknolojiler sayesinde artık en inatçı bölgesel fazlalıklara bile neştersiz müdahale etmek mümkün.

Bölgesel İncelme Tedavileri

Lokal fazlalıklar için Zeltiq
Diyetlere, egzersize, hatta verilen kilolara rağmen bir türlü kurtulamadığınız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Coolsculpting teknolojisi ile etki eden bu sistem, yağ hücrelerini dondurarak vücudu şekillendiriyor. Uygulama sırasında fazla yağ dokusunun bulunduğu bölge vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor. İşlem boyunca jel pedlerle korunan cilt herhangi bir zarar görmezken, yağ dokusu kontrollü bir şekilde soğutuluyor. CoolSculpting, tedavinin ilk dakikalarındaki vakumlama yüzünden hissedilen sızı dışında son derece konforlu bir tedavidir. İşlem, donma etkisi nedeniyle yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikler. Sonrasında uygulama yapılan bölgede oluşan hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulduğu tedavi yaklaşık 45-60 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. İki hafta sonra tedavi edilen bölgedeki küçülme başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda bu daha belirgin bir hal alıyor. Klinik çalışmalar tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 30-40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra metabolize olarak vücuttan atılmaya başlıyor. Bu teknoloji sayesinde artık hiçbir cerrahi işlem olmaksızın yağ dokusuna müdahale etmek mümkün.

SculpSure ile Bölgesel Zayıflama

FDA onaylı SculpSure, vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmayı sağlayan yeni bir teknolojidir. Tedavi karın, basen, bel, bacak içi, diz üstü, kol ve sırt bölgelerine uygulanmaktadır. İşlem yağ hücrelerinin etrafındaki suyun ısınmasını sağlayarak, yağ hücrelerinin ısının etkisiyle parçalanarak yok olmasını sağlayan bir süreci tetikler. Tedavi süresi uygulama yapılan her bölge için 25 dakikadır. Yağ dokusunun çok fazla olmadığı durumlarda tek bir seans yeterliyken, gerekirse 2 ya da 3 seans uygulanabilir. Tedavinin etkisi işlemden 5-6 hafta sonra gözlenmeye başlar ve optimum sonuçlar 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Tedavi sonrasında ciltte birkaç saat içinde geçen hafif bir kızarıklık ve ödem oluşması normaldir. İşlem sonrasında 3-4 hafta boyunca uygulama yapılan bölgeye günde üç defa beş dakika kadar masaj yapılması son derece önemlidir. Tedaviden sonra bol su içmek ödemin vücuttan atılmasını hızlandıracaktır. Tedaviden hemen sonra günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

UltraShape 3 ile Bölgesel Zayıflama
Yağ hücrelerini parçalayarak, başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan ameliyatsız bir vücut şekillendirme tedavisidir. Bu güvenli ve konforlu tedavi, ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadan, uygulama yapılan bölgedeki damar ve sinirlere zarar vermeden sadece yağ hücrelerine etki eder. Utrason teknolojisi ile lokal fazlalıkları hedef alan UltraShape 3, yağ hücrelerini sıvılaştırarak, vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Tedavi sırasında yağ hücrelerinin zarları parçalanarak, hücre bütünlükleri bozulur. Parçalanan yağ hücreleri, aynı besinlerden gelen yağ gibi metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. UltraShape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanabilir, bölgesel fazlalıklara etki ederek silüeti biçimlendirir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren, konforlu bir işlemdir. Sonrasında sosyal yaşamanıza geri dönebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili sistemlerden biri de VShape teknolojisidir. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, diğer dokulara zarar vermeden, sadece yağ hücrelerine zarar veren seçici bir teknoloji ile etki ediyor. Unipolar radyo frekansı özelliği ile cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı olan sistem, vücudun her yerinde kullanılabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de hem tedavinin hem de tedavi sonrasının son derece konforlu olması, acı ya da ağrı duyulmaması. VShape, güneş ışınlarına hassasiyeti artırmaması, leke oluşumunu tetiklememesi nedeniyle her mevsim uygulanabilen bir tedavi. Optimum sonuçlar için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılması öneriliyor.

VelaShape 3 Bölgesel İncelme
Yağları vücuttan atmaya yardımcı olan, bölgesel fazlalıklarla savaşan bir vücut biçimlendirme sistemi olan VelaShape 3, radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiriyor. Bu üç sistemin bir arada kullanılması optimum sonuçlar almaya yardımcı oluyor. Sistemin artılarından biri de bölgesel fazlalıklara etki ederken, aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı etkisinin de olması. Mekanik masaj mekanizması ile lenf drenajını ve kan dolaşımını stimule ederek yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandıran sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma etkisi isteyenler için tasarlanmış. VelaShape 3 tedavisi haftada bir seanstan 6 seans uygulanıyor. Ortalama 40 dakika süren işlem sonrasında parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandırmak amacıyla bol su içilmesi öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

24 Yorum
Sevilay
2 buçuk ay önce doğum yaptım. Üzerimde 9 kilom var fakat bölgesel olarak incelmek istiyorum
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevilay Hanım. Bölgesel incelme tedavisine başlamadan önce ideal kilonuza mümkün olduğunca yakınlaşmanızı tavsiye ediyorum. Bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda ya da ideal kilosunun 4-5 kilo üstünde olan adaylardır.
Buse
Bölgesel incelme yöntemlerinden en tehlikesiz ve kökten çözüm olan yöntem hangisi merak ediyorum ve fiyat bilgisi de verirseniz memnun olurum.
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel incelmede kullandığımız Zeltiq, SculpSure ve VShape gibi sistemlerin hepsi FDA onayına sahip, güvenli sistemlerdir. Herhangi bir yan etkileri yoktur. Bunlar bölgesel fazlalıklara yönelik, vücut şekillendirici tedavilerdir. Mesela Zeltiq ve ScupSure tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20-%30 kadarını yok eden sistemlerdir. Ancak bu işlemlerin hangisi yaptırırsanız yaptırın sonrasında kilo kontrolüne dikkat etmeniz gerekir. Bu liposuction ameliyatı için de geçerlidir. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilecektir.
Ayşe
Ameliyatsız zayıflama ile ilgili bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. Bugün artık, bölgesel fazlalıklara etki eden, inatçı yağ dokusunu eritmeye yönelik etkili sistemlere sahibiz. Ancak bunlara bir zayıflama yöntemi olarak değil de vücudu şekillendirme, silueti daha biçimli bir forma sokma tedavileri olarak bakmak daha doğru olur. Bu yüzden de bu sistemleri yaptırmaya en uygun adaylar ideal kilosuna yakın ama diyete rağmen bir türlü kurtulamadıkları bölgesel fazlalıkları olan kişilerdir. Bu sistemler arasında etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış olan SculpSure ve Zeltiq teknolojileridir. İlki yağ dokusuna ısı enerjisi göndererek diğeri ise soğuğa maruz bırakarak etki eder. Her ikisi de yağ hücrelerini parçalar ve metabolize olarak vücuttan atılmalarına neden olurlar. Bunlar tek bir seansta yağ dokusunun %20-%25 kadarını kalıcı olarak yok eden tedavilerdir. İşlem sonrasında dikkat etmeniz gereken tek şey kilo kontrolüdür. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğu ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşecektir.
Azelya
Merhabalar. Ben 23 yaşındayım. Bacaklarımın iç kısmına Coolsculpting yaptırmak istiyorum. Boyum 155, kilom 60. Eğer görüşebilirsek başka sorunlu bölgelerimi de düşünebilirim. Bir kaç sorum var: Coolsculpting selülitleri de azaltır mı? Tek bir seans yeterli olur mu ve fiyat nedir
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Azelya Hanım. CoolSculpting bir selülit tedavisi olmasa da yağ dokusunun azalmasını sağlayan tüm sistemlerin selülitlerin hafiflemesinde faydası vardır. CoolSculpting tek bir seansta yağ dokusunun ortalama %25 kadarını yok eden bir sistemdir. Birçok kişide bu yeterli bir miktardır, ancak eğer uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusu çok fazlaysa ikinci bir seans daha yapılması da gerekebilir. Tabii bacaklarınızın iç kısmındaki yağ dokusunun formu da tedavi için belirleyici bir etken. Eğer bu bölgedeki yağ fazlalığı CoolSculpting aparatının içine vakumlanabilecek bir şekilde değilse alternatif olarak SculpSure tedavisi uygulanabilir. Bu sistem CoolSculpting tedavisini andıran bir mantıkla çalışır ama yağ hücrelerini parçalamak için soğuk yerine ısıyı kullanır.
Renziye
Merhaba 43 yaşındayım basen bölgemdeki yağlardan kurtulmak ve iç baldırlarım sıkılaşmasını istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Renziye Hanım. Basen bölgenizdeki yağ dokusunun formuna göre Zeltiq ya da SculpSure teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Daha düz bir forma sahip olan bölgesel fazlalıklarda SculpSure sistemini kullanıyoruz, çünkü Zeltiq tedavisinde yağlı bölgenin bir aparatın içine vakumlanması gerekiyor. Bu ancak çıkık formdaki fazlalıklarda mümkün oluyor. Zeltiq yağ dokusunu dondurarak, SculpSure ise ısıtarak yok ediyor. Farklı yöntemler kullansalar da iki sistemin etki mekanizması birbirine benziyor; yağ hücresinin parçalanması ve bir süre sonra da vücuttan atılması. Tek seansta yağ dokusunun %20-%30 kadarının mümkün kılan sistemler bunlar. Ancak tedavinin nihai sonuçlarını birkaç ay sonra göreceğinizi belirtmek isterin. Basen bölgenizin sıkılaşması için Thermage Body sistemi uygulanabilir. Bu ciltteki kolajen ve elastin üretimini artıran tek seanslık bir tedavidir.
Eda
Merhaba ben doğumdan sonra kilo veremedim. Göbeğim öylece kaldı az da olsa kilolarımdan kurtulmak istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Egzersiz ve spor yapmama rağmen kurtulamadım kilolarımdan.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eda Hanım. Öncelikle bölgesel incelme tedavilerinin bir zayıflama yöntemi olmadığını hatırlatmak istiyorum. Bunlar vücudu şekillendirmek, diyet ve egzersize rağmen bir türlü gitmeyen lokal fazlalıklarda etkili tedavilerdir. Biz doktorlar da bu tedavileri uygulayacağımız hastaların ideal kilosuna yakın en fazla 5 ya da 6 kilo fazlası olanları- isteriz. Lokal fazlalıkları yok etmek için kullandığımız sistemlerden biri yağ dokusunu soğutarak etki eden Zeltiq ve yağ hücrelerini ısı yoluyla parçalayan SculpSure sistemidir. Her iki sistem de tek bir seansta yağ dokusunun %20-%30 kadarını yok eder. Genelde tek bir seans yeterli olsa da gerekirse yağ dokusu fazla kişilerde ikinci ve üçüncü seansı uygulayabiliyoruz. Her iki tedavinin de sonuçları kalıcıdır tabii kilo kontrolüne dikkat edilmesi koşuluyla. Parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan tamamen atılması birkaç ayı bulacağı için tedavilerin nihai sonucunu ancak bu süre sonunda görebilirsiniz yine de olumla etkiler üç-dört hafta sonra gözlenmeye başla.
Aysun
Merhaba benim ciddi basen problemim var. Bunun için liposuction yaptırmak istiyorum fakat ameliyat olmaktan korkuyorum bu yüzden merkezinizdeki. Bölgesel incelme sistemleri ile liposuction gibi kalıcı çözümler sunuyor mu? Fiyat bilgisi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysun Hanım. Yeni nesil bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde artık daha biçimli bir vücuda sahip olmak mümkün. Eskiden dışarıdan yapılan bir uygulamanın yağ hücrelerini yok etmesi imkânsız gibi görünürken, teknolojideki ilerlemeler sayesinde bu artık mümkün. Bölgesel fazlalıklarda son derece başarılı sonuçlar almamızı mümkün kılan bu sitemlerin en önemli artısı daha sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması. Bölgesel zayıflamada etkisi kanıtlanmış olan SculpSure ve Zeltiq gibi sistemlerin, uygulama yapılacak bölgedeki yağ dokusunun %20-%25 kadarını tek bir seansta kalıcı olarak yok ettiği klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.
Bahadır
Ne kadar zayıflarsam zayıflayım kalça basen ve göğüsteki yağlar diğer bölgelere göre daha fazla kalıyor. Söz konusu yöntemle bu bölgeler daha fit hale gelir mi? Ayrıca işlem ücretleri ne kadardır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Bölgesel fazlalığınızın formuna göre Zeltiq ya da SculpSure tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Yağları dondurarak yok eden Zeltiq sisteminde yağ dokusu özel bir aparatla vakumlanarak soğutulduğundan, sistem vakumun içine çekilmeye müsait olan çıkıntı şeklindeki bölgesel fazlalıklarda çok daha etkin ve başarılı sonuçlar veriyor. Daha homojen bir şekilde olan bölgesel fazlalıklarda ise yağ dokusunu ısıtarak etki eden SculpSure tedavisini uyguluyoruz. Eğer söz konusu bölgelerde elastikiyet kaybı da varsa, SculpSure’un cildi sıkılaştırma gibi bir etkisi de var. Fiyat bilgisi ancak ücretsiz olan muayene sonrasında verilebilir.
Filiz
Vshape gibi bölgesel yağlanmayı azaltan yöntemlerde, yağlar parçalanarak serbest kaldığında bunun bir damara geçerek tıkaması ya da emboli ye sebep olması mümkün mü?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım, VShape ve Zeltiq, SculpSure gibi bölgesel fazlalıklara etki eden sistemler yağ hücresini parçaladıkları için vücut tarafından rahatça metabolize olurlar. Yani bu tedavilerde söz konusu olan yağ dokusundan kopan ya da ayrılan yağ hücreleri değildir, bu yüzden de emboli gibi hayati risk yaratan bir duruma yol açmaları mümkün değildir. Yağ hücrelerinin zarları parçalanır, hücre bütünlükleri bozulur. Böylece içlerindeki muhteviyat ya da atıklar ki bunlar büyük parçalar şeklinde olmadıkları için i damarları tıkayamaz- lenf sistemiyle kolayca vücuttan atılır.
Hüseyin
Hocam benim gıdı ve göğüs bölgesinde kilolarım var, Bunu nasıl halledebiliriz, yardımcı olur musunuz?
Merhabalar Hüseyin Bey. Gıdı bölgesinde VShape teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. VShape gıdı bölgesindeki yağ hücrelerini parçalarken cilt altı dokusunu ısıtarak kolajen üretimini tetikler bu da gıdı bölgesini sıkılaştıran bir etki yaratır. Göğüs bölgesinde ise ScupSure teknolojisi için uygun bir aday olduğunuzu düşünüyorum tabii hangi sistemden optimum fayda sağlayabileceğiniz ancak konsültasyon sonrasında netleşecektir. ScupSure yağ hücrelerini ısı yoluyla parçalar ve tek seanslık bir tedavidir. Tek seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20-%30 kadarını kalıcı olarak yok eder.

OKUMAYA DEVAM EDİN