Bölgesel İncelme

bölgesel incelme

İnatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle bölgesel incelme artık mümkün. Kusursuz bir siluete kavuşmak için bu etkili sistemlerden destek alın.

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde bölgesel incelme tedavileri özellikle ultrason ya da radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleridir.Son yıllarda bu teknolojilere yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan Zeltiq™ CoolSculpting ve yüksek ısıyla yağ hücrelerini parçalayan SculpSure gibi sistemler de eklendi. Basen, karın ve bel bölgesindeki yağ dokusuna etki eden bu teknolojiler sayesinde artık en inatçı bölgesel fazlalıklara bile neştersiz müdahale etmek mümkün.

Bölgesel İncelme Tedavileri

Lokal fazlalıklar için Zeltiq
Diyetlere, egzersize, hatta verilen kilolara rağmen bir türlü kurtulamadığınız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Coolsculpting teknolojisi ile etki eden bu sistem, yağ hücrelerini dondurarak vücudu şekillendiriyor. Uygulama sırasında fazla yağ dokusunun bulunduğu bölge vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor. İşlem boyunca jel pedlerle korunan cilt herhangi bir zarar görmezken, yağ dokusu kontrollü bir şekilde soğutuluyor. CoolSculpting, tedavinin ilk dakikalarındaki vakumlama yüzünden hissedilen sızı dışında son derece konforlu bir tedavidir. İşlem, donma etkisi nedeniyle yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikler. Sonrasında uygulama yapılan bölgede oluşan hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulduğu tedavi yaklaşık 45-60 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. İki hafta sonra tedavi edilen bölgedeki küçülme başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda bu daha belirgin bir hal alıyor. Klinik çalışmalar tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 30-40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra metabolize olarak vücuttan atılmaya başlıyor. Bu teknoloji sayesinde artık hiçbir cerrahi işlem olmaksızın yağ dokusuna müdahale etmek mümkün.

UltraShape 3 ile Bölgesel Zayıflama
Yağ hücrelerini parçalayarak, başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan ameliyatsız bir vücut şekillendirme tedavisidir. Bu güvenli ve konforlu tedavi, ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadan, uygulama yapılan bölgedeki damar ve sinirlere zarar vermeden sadece yağ hücrelerine etki eder. Utrason teknolojisi ile lokal fazlalıkları hedef alan UltraShape 3, yağ hücrelerini sıvılaştırarak, vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Tedavi sırasında yağ hücrelerinin zarları parçalanarak, hücre bütünlükleri bozulur. Parçalanan yağ hücreleri, aynı besinlerden gelen yağ gibi metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. UltraShape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanabilir, bölgesel fazlalıklara etki ederek silüeti biçimlendirir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren, konforlu bir işlemdir. Sonrasında sosyal yaşamanıza geri dönebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili sistemlerden biri de VShape teknolojisidir. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, diğer dokulara zarar vermeden, sadece yağ hücrelerine zarar veren seçici bir teknoloji ile etki ediyor. Unipolar radyo frekansı özelliği ile cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı olan sistem, vücudun her yerinde kullanılabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de hem tedavinin hem de tedavi sonrasının son derece konforlu olması, acı ya da ağrı duyulmaması. VShape, güneş ışınlarına hassasiyeti artırmaması, leke oluşumunu tetiklememesi nedeniyle her mevsim uygulanabilen bir tedavi. Optimum sonuçlar için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılması öneriliyor.

VelaShape 3 Bölgesel İncelme
Yağları vücuttan atmaya yardımcı olan, bölgesel fazlalıklarla savaşan bir vücut biçimlendirme sistemi olan VelaShape 3, radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiriyor. Bu üç sistemin bir arada kullanılması optimum sonuçlar almaya yardımcı oluyor. Sistemin artılarından biri de bölgesel fazlalıklara etki ederken, aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı etkisinin de olması. Mekanik masaj mekanizması ile lenf drenajını ve kan dolaşımını stimule ederek yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandıran sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma etkisi isteyenler için tasarlanmış. VelaShape 3 tedavisi haftada bir seanstan 6 seans uygulanıyor. Ortalama 40 dakika süren işlem sonrasında parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandırmak amacıyla bol su içilmesi öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

41 Sıkça Sorulan Sorular
İ***
17 yaşındayım ve askeri mülakata çok az bir süre kaldı 18-20 gün falan, 89-90 kiloyum boyum 1.74. Ne yaparsam yapayım kilo veremedim. 80 kilonun altına inmem gerek bu mümkün mü ve ücret ne kadar?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar İbrahim Bey. Kliniğimizde uygulanan bölgesel incelme sistemleri var. Bunlar gerçekten etkili sonuçlar veriyor. Ama bunlar zayıflamak için değil lokal fazlalıklara müdahale edebilmek için geliştirilmiş sistemlerdir. Zaten bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda ya da ideal kilosuna yakın olan ve inatçı bölgesel fazlalıklardan şikâyetçi olan hastalardır. Yani maalesef bu tedavilerden fayda sağlayamazsınız.
H***
Merhaba bu tek seanslık incelme kalıcı mıdır? Yoksa daha sonradan hızlı kilo alımı söz konusu oluyor mu? Basen ve göbek için fiyat alabilir miyim? Ortalama 8 kilo fazlalığım var. Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hülya Hanım. Zeltiq CoolSculpting tedavisi, yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak etki eden bir sistemdir. Yağ hücrelerinin ölümüne neden olan bu işlemin sonuçları kalıcıdır. Tabii sonrasında kilo kontrolüne dikkat etmeniz gerekiyor. İşlem kesinlikle kilo almanıza neden olmaz. Eğer olduğunuz kiloda kalırsanız işlem yapılan bölgede ciddi bir incelme gözlemleyebilirsiniz. Pek çok hastada tek bir seans yeterli olsa da, bazı hastalarda ikinci, hatta üçüncü seansın uygulanması gerekebiliyor. Eğer 8 kilo fazlanız varsa, uygulama yapılacak bölgelerdeki yağ dokusunun da fazla olduğunu varsayarak size tek bir seansın yeterli olmayabileceğini belirtmek istiyorum. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayın, size yardımcı olacaklardır.
Z***
Benim bacaklarımda varis ve kılcal damar çatlama problemlerim var, VelaShape tedavisi yaptırmamda bir sakınca olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Maalesef varis ve kılcal damar sorunu olanlarda bu tür tedavileri tavsiye etmiyoruz. Çünkü VelaShape tedavisi sırasında cilde uygulanan ısı varis ve çatlama probleminin iyice artmasına neden olabilir.
N***
Rasping diye bir uygulama duydum. Yağları parçalıyor diyor. İnternette bilgi bulamadım. Siz de uyguluyor musunuz? Üst bacak ve göbekte işe yarar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar böyle bir uygulama hakkında bilgim yok. Kliniğimizde yağ hücrelerini parçaladığı bilimsel olarak kanıtlanmış teknolojiler kullanıyoruz. İnternet sitemizde hepsi hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.
G***
Bölgesel zayıflama hakkında bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gizem Hanım. Bölgesel zayıflamada Zeltiq CoolSculpting, VShape Body, BodyFx gibi sistemler kullanıyoruz. Bu teknolojiler hakkında detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Y***
Merhaba hocam yaşım 25. Boyum 1.55 kilom 72. Tam tamına 22 kilo fazlam var. Ve bacaklarım birbirine sürtüyor, yeri geliyor pantolonlarım bildiğiniz yırtılıyor. Bu tedavi yöntemlerinden faydalanabilir miyim kalıcılığı nedir ?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yeşim Hanım. Bu sistemler bir zayıflama yöntemi değildir. Bunlara bir vücut biçimlendirme, bölgesel fazlalıkları eritme teknolojileri olarak bakmak gerekiyor. Ancak bazen bu teknolojilerden destek almak kişileri kilo verme, diyetine dikkat etme konusunda motive edebiliyor. Mesela bacaklarınızın sizi rahatsız ettiğini belirtmişsiniz. Zeltiq CoolSculpting ya da VShape Body ile bacaklarınızda bir incelme sağlanabilir. Böylece yürüyüş yapmakta, daha hareketli bir yaşam sürmekte motive olabilirsiniz. Ancak dediğim gibi önemli olan bunları kilo verme yöntemi olarak görmemek. Eğer tedavileri yaptırırken ve yaptırdıktan sonra kilo almazsanız, işlemin etkileri kalıcı olacaktır.
S***
Merhaba hocam bölgesel zayıflama yaş sınırı var mı?
Merhabalar. Bölgesel zayıflama tedavilerinde alt sınır 17-18 yaştır. Bu yaşın üstünde olan herkes bölgesel zayıflama sistemlerinden faydalanabilir.
Ç***
Sezaryen doğum yapalı 14 ay oldu 59 kiloyum göbek bölgem var tamamen yok oluyor mu?
Merhabalar. Zeltiq CoolSculpting tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Eğer karın bölgenizde elastikiyet kaybı da varsa işlem bir seanslık bir tedavi olan Thermage sistemi ile kombine edilebilir. Hem yağ dokusuna etki eden hem cildin elastikiyetini artıran BodyFx için de uygun bir aday olabilirsiniz. Hangi işlem ya da işlemlerden fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşecektir.
A***
Ben 6 ay önce sezaryen doğum yaptım. Boyum 160, kilom 57 ama karın bölgemde yağ ve sarkma var. Bölgesel incelme yaptırmak istiyorum. Fiyatı ne kadar ve yaptırıldığında ne zaman sonuç verir? İyi günler.
Merhabalar. Eğer karın bölgenizde elastikiyet kaybı da söz konusuysa Vshape ya da BodyFX tedavileri için iyi bir adaysınız. Çünkü bu sistemler hem yağ hücrelerine etki eder hem de cildin sıkılığını artırarak karın bölgesinin toparlanmasını sağlar. Hangisi için daha uygun bir aday olduğunuz konsültasyon sonrasında netleşecektir. Eğer yağ dokusu fazlaysa VShape tedavisinden daha başarılı sonuçlar alırsınız. Bu işlem sırasında yağ hücreleri yüksek ısıya maruz bırakılarak parçalanır. Genelde tek bir seansta yağ dokusunda %25- %30’lara varan bir küçülme sağlanır genelde tek bir seans yeterli olur. İşlemin etkisi yaklaşık bir ay sonra, parçalanan yağ hücrelerinin metabolize olarak vücuttan atılmasıyla, ortaya çıkmaya başlar. Ancak nihai sonuç için bir-iki ay daha geçmesi gerekir. Bu tedavinin olumlu bir yan etkisi de cildi sıkılaştırmasıdır. Eğer yağ fazlalığınız fazla yoksa BodyFx teknolojisi ile sizi hoşnut edecek sonuçlar alabilirsiniz. Bu sistem cildi sıkılaştırırken yağ tabakasına da etki eden bir vücut biçimlendirme teknolojisidir. Her iki sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Kliniğimizi ararsanız fiyat konusunda sizi bilgilendireceklerdir.
D***
Merhaba ben kilolu biriyim boyum. Boyum 1.68 kilom 100. Karın bölgemde aşırı yağlanma var. Bacak ve basenlerimde de fazlalıklarım var. Ne yapabilirim?
İnternet sitemizde de sık sık belirtildiği üzere bölgesel fazlalıkları yok etmek için tasarlanmış sistemler, zayıflama değil vücut biçimlendirme teknolojileridir. Bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda olan ya da ideal kilosuna yakın (7-8 kilo fazlalığı olanlar) kişilerdir. Önerim en az 20 kilo verdikten sonra bu tedavilere başvurmanız. Zayıflama sürecindeki hastalarda bu tür tedavilerin motive edici etkisi olduğunu biliyorum. Ancak bu kilodayken Zeltiq ya da VShape yaptırmak sizi tatmin edecek sonuçlar sağlamayacaktır.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Doktorun Son Cevapladığı Sorular