Bölgesel İncelme

bölgesel incelme

İnatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle bölgesel incelme artık mümkün. Kusursuz bir siluete kavuşmak için bu etkili sistemlerden destek alın.

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde bölgesel incelme tedavileri özellikle ultrason ya da radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleridir.Son yıllarda bu teknolojilere yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan Zeltiq™ CoolSculpting ve yüksek ısıyla yağ hücrelerini parçalayan SculpSure gibi sistemler de eklendi. Basen, karın ve bel bölgesindeki yağ dokusuna etki eden bu teknolojiler sayesinde artık en inatçı bölgesel fazlalıklara bile neştersiz müdahale etmek mümkün.

Bölgesel İncelme Tedavileri

Lokal fazlalıklar için Zeltiq
Diyetlere, egzersize, hatta verilen kilolara rağmen bir türlü kurtulamadığınız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Coolsculpting teknolojisi ile etki eden bu sistem, yağ hücrelerini dondurarak vücudu şekillendiriyor. Uygulama sırasında fazla yağ dokusunun bulunduğu bölge vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor. İşlem boyunca jel pedlerle korunan cilt herhangi bir zarar görmezken, yağ dokusu kontrollü bir şekilde soğutuluyor. CoolSculpting, tedavinin ilk dakikalarındaki vakumlama yüzünden hissedilen sızı dışında son derece konforlu bir tedavidir. İşlem, donma etkisi nedeniyle yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikler. Sonrasında uygulama yapılan bölgede oluşan hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulduğu tedavi yaklaşık 45-60 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. İki hafta sonra tedavi edilen bölgedeki küçülme başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda bu daha belirgin bir hal alıyor. Klinik çalışmalar tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 30-40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra metabolize olarak vücuttan atılmaya başlıyor. Bu teknoloji sayesinde artık hiçbir cerrahi işlem olmaksızın yağ dokusuna müdahale etmek mümkün.

SculpSure ile Bölgesel Zayıflama

FDA onaylı SculpSure, vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmayı sağlayan yeni bir teknolojidir. Tedavi karın, basen, bel, bacak içi, diz üstü, kol ve sırt bölgelerine uygulanmaktadır. İşlem yağ hücrelerinin etrafındaki suyun ısınmasını sağlayarak, yağ hücrelerinin ısının etkisiyle parçalanarak yok olmasını sağlayan bir süreci tetikler. Tedavi süresi uygulama yapılan her bölge için 25 dakikadır. Yağ dokusunun çok fazla olmadığı durumlarda tek bir seans yeterliyken, gerekirse 2 ya da 3 seans uygulanabilir. Tedavinin etkisi işlemden 5-6 hafta sonra gözlenmeye başlar ve optimum sonuçlar 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Tedavi sonrasında ciltte birkaç saat içinde geçen hafif bir kızarıklık ve ödem oluşması normaldir. İşlem sonrasında 3-4 hafta boyunca uygulama yapılan bölgeye günde üç defa beş dakika kadar masaj yapılması son derece önemlidir. Tedaviden sonra bol su içmek ödemin vücuttan atılmasını hızlandıracaktır. Tedaviden hemen sonra günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

UltraShape 3 ile Bölgesel Zayıflama
Yağ hücrelerini parçalayarak, başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan ameliyatsız bir vücut şekillendirme tedavisidir. Bu güvenli ve konforlu tedavi, ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadan, uygulama yapılan bölgedeki damar ve sinirlere zarar vermeden sadece yağ hücrelerine etki eder. Utrason teknolojisi ile lokal fazlalıkları hedef alan UltraShape 3, yağ hücrelerini sıvılaştırarak, vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Tedavi sırasında yağ hücrelerinin zarları parçalanarak, hücre bütünlükleri bozulur. Parçalanan yağ hücreleri, aynı besinlerden gelen yağ gibi metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. UltraShape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanabilir, bölgesel fazlalıklara etki ederek silüeti biçimlendirir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren, konforlu bir işlemdir. Sonrasında sosyal yaşamanıza geri dönebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili sistemlerden biri de VShape teknolojisidir. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, diğer dokulara zarar vermeden, sadece yağ hücrelerine zarar veren seçici bir teknoloji ile etki ediyor. Unipolar radyo frekansı özelliği ile cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı olan sistem, vücudun her yerinde kullanılabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de hem tedavinin hem de tedavi sonrasının son derece konforlu olması, acı ya da ağrı duyulmaması. VShape, güneş ışınlarına hassasiyeti artırmaması, leke oluşumunu tetiklememesi nedeniyle her mevsim uygulanabilen bir tedavi. Optimum sonuçlar için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılması öneriliyor.

VelaShape 3 Bölgesel İncelme
Yağları vücuttan atmaya yardımcı olan, bölgesel fazlalıklarla savaşan bir vücut biçimlendirme sistemi olan VelaShape 3, radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiriyor. Bu üç sistemin bir arada kullanılması optimum sonuçlar almaya yardımcı oluyor. Sistemin artılarından biri de bölgesel fazlalıklara etki ederken, aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı etkisinin de olması. Mekanik masaj mekanizması ile lenf drenajını ve kan dolaşımını stimule ederek yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandıran sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma etkisi isteyenler için tasarlanmış. VelaShape 3 tedavisi haftada bir seanstan 6 seans uygulanıyor. Ortalama 40 dakika süren işlem sonrasında parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandırmak amacıyla bol su içilmesi öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

29 Yorum
Berrin
Merhabalar Dr. Bey ben VelaShape3 diye bir cihazla tanıştım, bölgesel incelme ve çatlakları giderme konusunda yüzde 80 garanti veriyorlar ve 3.000 lira fiyat çıkarttılar. Ayrıca az biraz gıdı bölgemdeki yağı da bu cihazla eritecekler. Ne olur yardım edin. Sizce bu cihaz güvenilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar VelaShape3 benim de bölgesel incelmede kullandığım bir sistemdir. Ancak bu sistem kesinlikle bir çatlak tedavisi değildir! Gıdı bölgesindeki yağlanmada ise VShape ya da CoolSculpting gibi teknolojiler etkilidir, VelaShape3 bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde yani sadece vücutta kullanıyorum. Bu cihaz doğru yerde kullanıldığında başarılı bir sistemdir, ama siz gidip de çatlaklar konusunda etkili olmayan bir tedaviyi çatlakları yok etmek için kullanır, üstüne bir de %80 başarı garantisi verirseniz ortada ciddi bir sorun var demektir. Bazı merkezler bir cihaza yatırım yapıp, o cihazı her sorun için kullanmaya kalkıyorlar ki bu çok yanlış. Bence kendinize daha güvenilir bir klinik seçmelisiniz.
Canan
Bacaklarımda lipödem var. Bölgesel zayıflama teknikleri incelmeme yardımcı olur mu, yoksa lipödemden dolayı bir etkisi olmaz mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, maalesef lipödem sorunu olan hastalara bölgesel zayıflama teknolojileri uygulanamıyor.
Nevin
İyi akşamlar. 47 yaşındayım. Üst bacak iç kısım ve bel bölgemde yağlanmalar başladı. Spor yapıyorum ama olmuyor. Tek seansta hangi işlemi önerirsiniz? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nevin Hanım. Bölgesel fazlalıklarla ilgili sorun diyete ve spora karşı dirençli olmalarıdır. Zeltiq CoolSculpting ve SculpSure sistemleri lokal fazlalıkları yok etmede etkili teknolojilerdir. Tek bir seansta yağ dokusunun %20-%30 kadarı kalıcı olarak yo olur tabii işlem sonrasında kilo kontrolüne özen gösterdiğiniz takdirde. Hangi sistemden daha çok fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir. Tabii yağ fazlalığına elastikiyet kaybının eşlik edip etmediği de seçilecek tedavide belirleyici bir faktördür.
Sevde
İİyi günler hocam, benim göbek ve basenlerim bir türlü gitmiyor. Yardımcı olur musunuz? Nasıl hallederim ve fiyatı ne kadar olur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevde Hanım. Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan Zeltiq CoolSculpting ya da –tam aksine yağ dokusunun ısısını 46 derecelere kadar çıkararak etki eden SculpSure tedavilerinden fayda sağlayabilirsiniz. Bu tedavilerin etkileri tabii siz işlem sonrasında kilo almamaya özen gösterdiğiniz müddetçe- kalıcıdır ve genelde bir seans olarak uygulanırlar. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğu muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir. Sistemler hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Fiyat için ise dilerseniz kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
Tülay
Karın bölgemdeki yağları aldırmak istiyorum fiyatı ne kadar tutar? Ve yağ gittiğinde fazla deri nasıl güzel olacak? Selamlar…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. Eğer cildinizde fazla elastikiyet kaybı yoksa yağ dokusunun %20-%30 kadarı SculpSure ya da Zeltiq CoolSculpting teknolojisi ile yok edildikten sonra kendi kendine toparlanacaktır. Bu sistemler tek seansta etki eden sistemlerdir, ancak yağ dokusu çok fazla olanlarda iki ya da üçüncü seansa ihtiyaç duyulur. Eğer karın bölgenizdeki elastikiyet kaybı çok fazlaysa ScupSure teknolojisi sizin için daha uygun bir tedavi olabilir çünkü ısı ile etki eden bu sistemin cildi sıkılaştırmak gibi olumlu bir yan etkisi de var. Hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız, kaç seans uygulanması gerektiği ancak muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir.
Sevilay
2 buçuk ay önce doğum yaptım. Üzerimde 9 kilom var fakat bölgesel olarak incelmek istiyorum
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevilay Hanım. Bölgesel incelme tedavisine başlamadan önce ideal kilonuza mümkün olduğunca yakınlaşmanızı tavsiye ediyorum. Bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda ya da ideal kilosunun 4-5 kilo üstünde olan adaylardır.
Buse
Bölgesel incelme yöntemlerinden en tehlikesiz ve kökten çözüm olan yöntem hangisi merak ediyorum ve fiyat bilgisi de verirseniz memnun olurum.
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel incelmede kullandığımız Zeltiq, SculpSure ve VShape gibi sistemlerin hepsi FDA onayına sahip, güvenli sistemlerdir. Herhangi bir yan etkileri yoktur. Bunlar bölgesel fazlalıklara yönelik, vücut şekillendirici tedavilerdir. Mesela Zeltiq ve ScupSure tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20-%30 kadarını yok eden sistemlerdir. Ancak bu işlemlerin hangisi yaptırırsanız yaptırın sonrasında kilo kontrolüne dikkat etmeniz gerekir. Bu liposuction ameliyatı için de geçerlidir. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilecektir.
Ayşe
Ameliyatsız zayıflama ile ilgili bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. Bugün artık, bölgesel fazlalıklara etki eden, inatçı yağ dokusunu eritmeye yönelik etkili sistemlere sahibiz. Ancak bunlara bir zayıflama yöntemi olarak değil de vücudu şekillendirme, silueti daha biçimli bir forma sokma tedavileri olarak bakmak daha doğru olur. Bu yüzden de bu sistemleri yaptırmaya en uygun adaylar ideal kilosuna yakın ama diyete rağmen bir türlü kurtulamadıkları bölgesel fazlalıkları olan kişilerdir. Bu sistemler arasında etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış olan SculpSure ve Zeltiq teknolojileridir. İlki yağ dokusuna ısı enerjisi göndererek diğeri ise soğuğa maruz bırakarak etki eder. Her ikisi de yağ hücrelerini parçalar ve metabolize olarak vücuttan atılmalarına neden olurlar. Bunlar tek bir seansta yağ dokusunun %20-%25 kadarını kalıcı olarak yok eden tedavilerdir. İşlem sonrasında dikkat etmeniz gereken tek şey kilo kontrolüdür. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğu ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşecektir.
Azelya
Merhabalar. Ben 23 yaşındayım. Bacaklarımın iç kısmına Coolsculpting yaptırmak istiyorum. Boyum 155, kilom 60. Eğer görüşebilirsek başka sorunlu bölgelerimi de düşünebilirim. Bir kaç sorum var: Coolsculpting selülitleri de azaltır mı? Tek bir seans yeterli olur mu ve fiyat nedir
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Azelya Hanım. CoolSculpting bir selülit tedavisi olmasa da yağ dokusunun azalmasını sağlayan tüm sistemlerin selülitlerin hafiflemesinde faydası vardır. CoolSculpting tek bir seansta yağ dokusunun ortalama %25 kadarını yok eden bir sistemdir. Birçok kişide bu yeterli bir miktardır, ancak eğer uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusu çok fazlaysa ikinci bir seans daha yapılması da gerekebilir. Tabii bacaklarınızın iç kısmındaki yağ dokusunun formu da tedavi için belirleyici bir etken. Eğer bu bölgedeki yağ fazlalığı CoolSculpting aparatının içine vakumlanabilecek bir şekilde değilse alternatif olarak SculpSure tedavisi uygulanabilir. Bu sistem CoolSculpting tedavisini andıran bir mantıkla çalışır ama yağ hücrelerini parçalamak için soğuk yerine ısıyı kullanır.
Renziye
Merhaba 43 yaşındayım basen bölgemdeki yağlardan kurtulmak ve iç baldırlarım sıkılaşmasını istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Renziye Hanım. Basen bölgenizdeki yağ dokusunun formuna göre Zeltiq ya da SculpSure teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Daha düz bir forma sahip olan bölgesel fazlalıklarda SculpSure sistemini kullanıyoruz, çünkü Zeltiq tedavisinde yağlı bölgenin bir aparatın içine vakumlanması gerekiyor. Bu ancak çıkık formdaki fazlalıklarda mümkün oluyor. Zeltiq yağ dokusunu dondurarak, SculpSure ise ısıtarak yok ediyor. Farklı yöntemler kullansalar da iki sistemin etki mekanizması birbirine benziyor; yağ hücresinin parçalanması ve bir süre sonra da vücuttan atılması. Tek seansta yağ dokusunun %20-%30 kadarının mümkün kılan sistemler bunlar. Ancak tedavinin nihai sonuçlarını birkaç ay sonra göreceğinizi belirtmek isterin. Basen bölgenizin sıkılaşması için Thermage Body sistemi uygulanabilir. Bu ciltteki kolajen ve elastin üretimini artıran tek seanslık bir tedavidir.

OKUMAYA DEVAM EDİN