Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme sistemleri ile daha biçimli, ince ve çekici bir siluete kavuşmak mümkün. Bikini mevsimi fobisine son vermenin sırrı bu tedavilerden geçiyor.

Cerrahi operasyon gerektirmeyen müdahalelerle daha sıkı bir vücut vadeden teknikler, istenilen bölgelerdeki yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayarak hem incelme hem de daha genç bir siluet yaratıyor. Diyete ve egzersize direnç gösteren, fazla yağlarından, elastikiyetini kaybetmiş vücut hatlarından şikâyetçi olan herkes, ultrason ve radyo frekans gibi farklı enerjilerle etki eden teknolojilerden faydalanabilir. Karın, kalça, sırt ve bacakları yeniden şekillendiren, bu bölgelerdeki cildin sıkılığını artıran ya da bölgesel fazlalıkları yok eden Zeltiq, SculpSure, UltraShape ya da VelaShape gibi sistemlerden hangisinden fayda sağlayabileceğiniz beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre belirleniyor.

Vücut Hızlı Şekillendiren Yöntemler

Bölgesel yağlara karşı Zeltiq
Bölgesel fazlalıkları kalıcı olarak yok eden Zeltiq, yağ hücrelerini dondurarak bütünlüklerini bozmak ve sonrasında vücuttan atılmalarını sağlamak üzere tasarlanmış teknoloji. Sistemin uygulandığı bölgelerde, yağ dokusunun sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan ve hücre zarları zarar gören yağ hücreleri parçalanarak yok oluyor ve zaman içinde metabolize olarak bölgeden atılıyor. İşlem sırasında önce bölgesel fazlalığınızın olduğu yer ya da yerler belirleniyor. Ardından cilt yüzeyine soğuğa bağlı bir hasar oluşmasını engelleyen jel pedler yerleştiriliyor. Cilt altındaki yağ dokusu yaklaşık bir saat boyunca düşük bir ısıya maruz bırakılıyor. Donma etkisi ile yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikleyen tedavinin en önemli özelliği genelde tek bir seansın yeterli olması. İşlem, sadece bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin % 30 kadarını kalıcı olarak yok etse de, yağ dokusunun çok fazla olduğu durumlarda ikinci bir seans gerekebiliyor. Zeltiq tedavisinin inceltici etkisi işlemden iki hafta sonra gözlenmeye başlıyor, üçüncü ay itibariyle de nihai halini alıyor.

SculpSure ile Vücut Şekillendirme
Diyet ve egzersize dirençli bölgesel fazlalıklar için geliştirilmiş FDA onaylı yeni bir sistem olan SculpSure, yağ hücrelerini kalıcı yok etmekte ısının gücünden faydalanıyor. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş ya da travma yaratmadan yağ dokusuna lazer enerjisi gönderen sistem, yağ hücrelerinin ısısını 45-47 derecelere kadar çıkararak etki ediyor. Isı yüzünden yapıları bozulan hücreler vücut tarafından metabolize olarak atılıyor. Sadece 25 dakika süren işlem tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %25-30 kadarını yok ediyor. Genelde tek bir seans yeterli olsa da yağ dokusunun çok fazla olduğu kişilerde ikinci bir seans daha gerekebiliyor. SculpSure teknolojisinin önemli özelliklerden biri de işlem yapılan bölgede yarattığı sıkılaştırıcı etki. Isı enerjisi ile cilt kalitesini de artıran tedavi sonrasında, bol su içmek ve 3-4 hafta boyunca, işlem yapılan bölgeye günde üç kere beşer dakikalık masaj yapılması sonucun başarısı açısından son derece önemli. SculpSure teknolojisinin etkileri uygulamadan yaklaşık beş hafta sonra gözlenmeye başlıyor, optimum sonuç ise 3-4 ay sonra ortaya çıkıyor.

Lokal Şekillendirmede UltraShape 3
UltraShape 3, odaklı ultrason teknolojisi ile sinir ve cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini parçalamak, cildi sıkılaştırmak ve vücutta incelme etkisi yaratmak üzere tasarlanmış bir tedavidir. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölge ya da bölgeler belirlenir ve derialtı yağ dokusuna odaklı ultrason enerjisi gönderilir. Klinik çalışmalar, yağ hücrelerini kırarak etki eden sistemin, bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesinde başarıyla uygulandığını ve 3-4 santime kadar incelme sağladığını gösteriyor. İşlemin etkisini hafif bir egzersiz ve diyet programıyla desteklemek tedavinin başarısını artırıyor.

VelaShape 3 ile daha çekici bir siluet
VelaShape 3, kızıl ötesi ışık, radyo frekansı ve vakum teknolojilerini masajla kombine eden etkili bir vücut şekillendirme sistemidir. Farklı enerjileri sinerjik bir şekilde kullanarak yağ hücrelerinin hem hacim olarak küçülmelerini hem de sayıca azalmalarını sağlar. Sıcak bir derin doku masajını andıran tedavi son derece konforlu geçer ve optimum sonuçlar için bir hafta aralıklarla 4-8 seans uygulanması gerekir. Uygulama yapılan bölgede cilt yüzeyinin daha pürüzsüz bir görünüm almasını sağlayan VelaShape3, ince ve biçimli bir vücut yaratmada etkili teknolojilerden biridir.

Vücut şekillendirmede VShape 
Radyo frekans dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren VShape, cilt altına güçlü bir ısı enerjisi göndererek etki ediyor. Odaklı ultrason dalgaları ile yağ hücrelerini parçalayarak incelme etkisi yaratırken, ısı enerjisi ile de ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha elastik, daha sıkı bir görünüm almasını sağlıyor. Teknolojinin en önemli özelliklerinden biri de, tedavi süresini yarı yarıya kısaltması. Büyük aplikatörü ve yenilikçi ultrason teknolojisi ile 25 dakika gibi kısa sürede optimum bölgede çalışmayı mümkün kılıyor. Hastanın durumuna göre 4-6 seans olarak uygulanan sistem, bacak, kalça, bel ve karın bölgesini şekillendirmede başarılı sonuçlar sağlıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun