Tek Bir Seansla Vücut Şekillendirme ve İncelme

Vücudunuzu yaza hazırlamak için şimdi harekete geçmelisiniz. Dr. Mustafa Karataş, Coolsmooth Body Sculpting teknolojisi ile  daha ince, daha biçimli bir vücut yaratmanın sırrını anlatıyor…

Bikini mevsimine geri sayım başladı. Ancak birçok kadın diyet ve hatta egzersiz rutininin bile etki etmediği bölgesel yağlanmalarda tam anlamıyla çaresiz kalıyor. Aslında kalıyordu demek daha doğru olur. Eskiden bölgesel fazlalıklarda sadece cerrahi bir müdahale olan liposuction etkili olurken son yıllarda bu probleme neştersiz ve son derece yenilikçi bir çözüm getiren Cryolipoysis teknolojisi ile tanıştık. Yağ hücrelerini dışarıdan dondurarak yok eden bu teknolojinin en gelişmiş hali ise CoolSmooth  ve CoolFit. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş A-Z’ye bu teknolojiyi ve sisteme eklenen yeni aplikatör sayesinde genişleyen tedavi alanlarını anlatıyor.

Öncelikle yağ hücrelerini dondurarak yok eden Cryolipoysis teknolojisinden ve nasıl etki ettiğinden bahsedebilir misiniz?

Harvard’da geliştirilen bu tedaviyi 2010 yılından bu yana güvenle uyguluyorum ve son derece başarılı sonuçlar alıyorum. Zaten bir işlemin etkinliğini en iyi gösteren şey zamandır. Ve seneler içinde elimizde sistemin gerçekten işe yaradığını kanıtlayan binlerce işlemin verileri toplandı. Bu teknoloji, yağ hücrelerinin soğuğa karşı diğer hücrelerden daha dayanıksız olmaları prensibi üstüne geliştirilmiştir. İşlem sırasında vücuttaki bölgesel yağlanmalar yüzünden oluşan çıkıntılı bölgeler soğutucu başlık içine alınır ve o bölgedeki yağlar dondurulur. Sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebileceğiniz bu tedavinin en önemli artılarından biri çevre dokulara hiç zarar vermeden yağ hücrelerini hedef almasıdır. Klinik araştırmalar işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yaklaşık üçte ikisinin tamamen öldüğünü gösteriyor. Tabii tam sonuçları almak için parçalanmış yağ hücrelerinin metabolize olarak doğal yollardan vücuttan atılması için birkaç hafta geçmesi gerekiyor.

Peki, CoolSmooth Body Sculpting bu teknolojiye nasıl bir yenilik getirdi? Yeni sistemin eskisinden farkı nedir?

Aslında sistem aynı ama geliştirilen yeni aplikatör sayesinde vücutta eskiden kullanamadığımız yerlerde de kullanabiliyoruz. Mesela karnınızda ya da dizlerinizin içinde yağ fazlalığınız var diyelim. Bastırdığınızda portakal kabuğu görünümü oluşuyor ama yağlı doku fazla bir çıkıntı yapmadığı için iki parmağınızın arasına alamıyorsunuz. Bu da ne demek? Dondurucu apliakatörün içine alamadığınız için bu bölgeye işlem yapamıyorsunuz. Eski sistemde bölgesel fazlalığın gerçekten çok belirgin olması ve vücutta bir çıkıntı yapması gerekiyordu. Yani probleme başlangıç aşamasında müdahale edemiyorduk. Üstelik her kadın bu şekilde kilo almaz. Mesela kalçalarınızda yağlanma var diyelim ama çıkıntı yok. Tüm kalçanız büyüyor. İşte böylesi durumlar bizi kısıtlıyordu.  Ama CoolSmooth Body Sculpting ile aplikatör öyle mükemmelleştirildi ki yağ fazlalığı olan ama çıkıntı yapmayan bölgelerde de kullanabiliyoruz.

Bu tedavi için doğru adaylar kimler?

Vücudundaki fazlalıklardan, yağlanmadan şikayetçi olan her yaştaki kadın. Tabii bu tedaviyi bir kilo verme aracı olarak görmek doğru değil.

CoolSmooth Body Sculpting hangi bölgelere uygulanabiliyor?

Karın, kalçalar, tüm bacakta oluşan yağlanmalar, diz içlerinde oluşan fazlalıklar, kollardaki yağlanmalarda kullanıyoruz. CoolSmooth Body Sculpting’i tüm vücutta yağlanma yüzünden oluşan çukurlukları, selülitli bölgeleri pürüzsüzleştirmek için de kullanıyoruz. 

Bu teknolojinin yan etkileri var mı?

Kesinlikle hiçbir yan etkisi yok. İşlem yapılan bölgede seans sonrası bir parça kızarıklık ve hassasiyet olabilir ama tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kızarıklık ve hassasiyet de birkaç gün içinde tamamen geçiyor.

Tedavi sırasında herhangi bir acı var mı?

Hastalar seansın başlarında yoğun bir soğukluk hissediyorlar ama bu his kısa bir süre sonra hafifliyor ve kendinizi çok daha konforlu hissediyorsunuz. Seans yaklaşık bir-iki saat sürüyor, hastalarım bu sırada dergi karıştırıyorlar, müzik dinliyorlar. Yani bir acı söz konusu değil.

Hastalar işlemin sonuçlarını tam olarak ne zaman görmeye başlıyorlar?

İşlemin etkisi yaklaşık üç hafta sonra görülmeye başlıyor. Ama vücudun son halini alması için yaklaşık iki-üç ay geçmesi gerekiyor.

Hemen Doktorunuza Sorun