Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İstanbul

Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer (Soprano Ice) son derece konforlu ve etkili bir sistem. Lazer Epilasyonda adına geliştirilen yeni nesil teknoloji Soprano Ice Lazer  ten renginiz, tüy renginiz ne olursa olsun mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyon, soğutucu mekanizması sayesinde acısız ve ağrısız bir sistem.

Uzun yıllardır kullanılan lazer epilasyon sistemlerinin teknolojiyle ilgili çözülmemiş problemler vardı. Her cilt rengine uygulanamıyor, acı eşiği düşük olan kişiler için konforlu bir tedavi sağlayamıyordu. Yeni nesil lazer epilasyon sistemi  olan Buz Lazer etkili pürüzsüzlük yaratırken, bunu etkili bir şekilde, daha çabuk bir şekilde gerçekleştiriyor . Eski lazer epilasyonlara kıyasla çok daha fazla gelişmiş  soğutucu mekanizmasıyla, tamamen konforlu ve acısız tedavi olanağı sunuyor.  Eski nesil lazer sistemlerinde hassas bölgelere yapılan uygulamalar hayli acılı olurken, Soprano Ice Buz Lazer bu hassas bölgelerde konforlu bir uygulamayı mümkün kılıyor.

Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun!  Ten rengi koyulaştıkça eski lazer uygulamalarında fayda sağlamak da zorlaşıyor, esmerlik bu anlamda bir dezavantajdı. Ancak yeni nesil Buz Lazer epilasyon  (Soprano Ice)  teknolojisi ile  koyu tenlerde de etkili sonuç almak mümkün kılıyor. Artık, yaz aylarında bile bronz teninizle lazer epilasyon yaptırabiliyorsunuz. Buz Lazer (Soprano Ice) teknolojisinin, tüm sene boyunca, ten renginiz ne olursa olsun uygulanabilen tek lazer sistemi olması özelliğine sahip.

İnce tüylere çözüm

Eski nesil lazer epilasyon sistemlerinde başka bir problem ise rengi açık ve ince tüyler üstünde etkili olmamalarıydı. Bu da ince tüylere sahip olan kişilerin lazer tedavilerinden fayda sağlayamamalarını ağda, kıl dökücü ve jilet gibi eski nesil tüy alma yöntemlerine mahkûm olmaları anlamına geliyordu. Birde kızıl tüyleri olanlar da lazer teknolojilerden faydalanamıyorlardı. Birçok kadın ise vücudundaki kıllarda etkili sonuçlar alırken yüzlerindeki ince, açık renkli tüyler söz konusu olduğunda lazer sistemlerinden yardım alamıyorlardı. Yani artık tüyleriniz ne kadar açık renk olursa olsun faydalanabileceğiniz bir teknoloji olan Buz Lazer (Soprano Ice) sistemi ile lazer teknolojileri ile ilgili bu önemli sorun da çözülümler mevcut!

Mükemmel ergonomi

Açık renkteki, ince tüyleri  etkili tedavi sağlayan Buz Lazer’in başka bir üstün özeliği de ergonomisi , ufak bölgeler üstünde de uygulama olanağı sağlaması. Eski nesil lazer sistemleriyle kaşların üstünde herhangi bir uygulama yapmak mümkün değildi. Ancak Buz Lazer ile kaşların orta bölümündeki tüylerin yok etmek mümkün. Buz Lazer sistemi erkeklerin şikâyetçi oldukları burun ve kulak içi tüylerine de ergonomik başlıkları sayesinde uygulama yapılabiliyor.

Daha hızlı 

Buz Lazer Epilasyon teknolojisi avantajından biri her atışta çok daha büyük alanlara etki etmesi. Eski sistem lazer epilasyonarlarla saatler süren tüm bacaklar Buz Lazer (Soprano Ice Platinum) ile 30 dakikada tamamlanıyor.  Gerekli olan seans sayısı da azaldı! Klinik araştırmalara göre 6 seansın 6 hafta aralıkla optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

34 Yorum
Neslihan
Doktor bey benim tüylerim sert ve kızıl. İğneli epilasyon yaptırmak zorunda kaldım ve çok ağrılı buz lazer tedavisi işe yarar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Neslihan Hanım. Yeni bir teknoloji olan Buz lazerin en önemli özelliği rengi ve kalınlığı ne olursa olsun tüm tüylerde etkili olmasıdır. Eskiden açık renk tüyleri olan hastalara lazer epilasyon yapılamazdı, çünkü lazer sistemleri ancak koyu renk pigmentleri algılıyordu. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde artık bu sorun bitti. Buz lazer de teknolojinin vardığı son noktalardan biri. Sistemin önemli bir özelliği daha var hasta için çok daha konforlu acısız bir tedavi sunması.
Simge
Merhaba, biraz uzun bir soru olacak ama umarım cevap verirsiniz. Öncelikle benim yaşım 20 daha önce bir güzellik merkezinde epilasyon yaptırmıştım ama maalesef faydasını görmedim. Sonra biraz araştırdım ve aslında bu konuda iyi olan tek cihazın soprano olduğunu öğrendim. Hormona bir bozukluğum olmadığı halde aşırı tüylenme şikayetim var. Lazer epilasyona tekrar başlamak istiyorum ancak yaşım genç olduğu için yeterince iyi sonuç alamayacağımı ya da ileride bu sorunun tekrarlama ihtimali olduğunu söylediler. Bu ne kadar doğrudur. Bilgi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Sizin yaş gurubunuz ortalama 1-2 ay aralıklarla, 6-8 seans sonunda kıllarınızdan %80’ninden kalıcı olarak kurtulur ve kalanlar için yılda ortalama 2-3 seans gitmeniz gerekmektedir.
Çağla
Merhabalar, Soprano Ice Lazerin ince ve açık renkli tüylerde etkili olduğunu biliyoruz fakat sert ve kalın kıl yapısına da uygulanabilir mi acaba? Lazer epilasyon uygulaması ne kadar sürmektedir?  Cevaplarsanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice Lazer sert ve kalın kıl yapısına da uygulanana biliyor. Uygulama süresi bölgedeki kıl yoğunluğuyla doğru orantılı olarak değişir, örneğin yüz, kasık, koltuk altı gibi bölgelerde 10-15 dakika, bacaklarda 20-30 dakika tüm vücut 40 dakika ile 1 saat arası sürebilmektedir. 
izel
Merhaba, Soprana Buz Lazer cihazı ile yapılan epilasyon sürecinde seans aralarında kılların hiçbir yöntemle kesinlikle alınmaması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur? 2 seans yaptırıp seyahat sebebiyle üç ay seansa gidemeyeceğim mesela, bu durumda çıkan tüyleri üç ay bekletmem mi gerekecek? Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Hayır tüylerinizi kökten almamak koşulu ile herhangi bir yüzeysel yöntemle; (jilet, tüy dökücü) alabilirsiniz.  
Gonca
İyi günler benim cildimde roza hastalığına neden olan demodex denilen bir parazit çıktı. 2 aydır tetradox ve roza krem kullanıyorum tedavi sırasında lazer yaptırmam istiyorum, dikkat etmen gereken neler var? 
Dr. Mustafa Karataş
Bazı ilaçlardaki etken maddeler sebebiyle lazer epilasyon uygulamasında cilt üzerinde kalıcı lekeler bırakabilir. Ayrıca kortizon tedavisi kronik cilt hastalığı ve alerjileri olan kişilerde hekime danışılır uygulama yaptırılması önerilmektedir. Kısacası tedaviniz tamamen bitmeden, lazer epilasyon yaptırmamanız en doğrusu.
Mert
Merhabalar, Ben lazere epilasyonu düşünüyorum göğüs ve sırt bölgesine. Bu bölgelerde dövme var ve dövmenin olduğu yere lazer epilasyon yapılabilir mi?
Lazer epilasyon yaptıran kişinin uygulama bölgesinde dövme varsa lazer ışınlarından kaçınması gerekir. Uygulama esnasında bu bölgeye gelecek ışınlar dövme boyası ile reaksiyona girer, dövme renginde bozulmalar meydana gelebilir. 
Damla
Merhabalar, Kızım 17 yaşında koltuk altı ve genital bölgesine lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Kızım yaşı için erken mi acaba.
Lazer epilasyona başlama yaşı kızlarda, adet gördükten 2-3 yıl sonra ortalama 14-16 yaşlarından sonra erkeklerde ise ergenlik döneminin sonlarına doğru (18 yaş sonrası omuz, sakal-boyun bölgesi gibi) olmaktadır. Gereken yaş sınırını doldurmuş, kıl yapısı uygun; kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan (koyu renk kıl) ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan kişiler yaptırabilir. 
İzel
Lazer epilasyonda iki seans arasında ne kadar süre geçmelidir? 
Vücudumuzdaki kıllar, büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa, onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkün olabilir. Bu nedenle seanslar arasında bir ila iki ay gibi süreler öngörülür. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılırsa, kıl tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden (büyüme evresini geçmeden) işleme alınabilir. Seans aralıkları lazer epilasyon yapılan bölgenin kıllarının büyüme evresine geçiş sürelerine göre değişmektedir, örneğin koltuk altı 1-1.5 ay ara ile bacak ise 2- 2.5 ay ara ile uygulamaya alınabilmektedir. 
Helin
Hocam Merhaba, 17 yaşındayım ve birkaç güne buz lazere başlayacağım. Ama esmerim ve uzun zamandır jilet kullanıyorum. Tüylerim de biraz gür. Yine de standart sürede iyi bir sonuç alır mıyım? Bir de bir yorumda tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor demişsiniz. Lazer tüyleri tamamen yok etmiyor mu?
Merhabalar Helin Hanım. Buz lazer en esmen tenlerde bile başarılı sonuçlar veren yeni nesil bir lazer sistemidir. Standart sürede iyi sonuç alıp alamayacağınız konusunda sizi muayene etmeden bir şey söylemek zor. En etkili tedaviyi de yaptırsanız, sonuçta her hasta farklıdır. Ancak yine de önerilen seans sayısının yeterli olacağına inanıyorum. Tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor dediğimde, tedavi sürecince olan dönemden bahsediyordum. Tedaviniz bittiğinde tüyleriniz tamamen yok olacaktır.
Merve
Merhaba Yüz, bacak, kol, koltuk altı için lazer epilasyon düşünüyorum. Hormonal problem yaşayan biriyim lazer epilasyon etki sağlar mı acaba? 
Böyle durumlarda endokrinoloji veya bir jinekoloji uzmanının kontrolünde tetkik ve tedavinin sürdürürken bir yandan mevcut kıllar için lazer epilasyona devam edinilebilir. Yeniden kıllanma olasılığı hormonal problem çözümlenmezse yüksektir.