Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İstanbul

Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer (Soprano Ice) son derece konforlu ve etkili bir sistem. Lazer Epilasyonda adına geliştirilen yeni nesil teknoloji Soprano Ice Lazer  ten renginiz, tüy renginiz ne olursa olsun mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyon, soğutucu mekanizması sayesinde acısız ve ağrısız bir sistem.

Uzun yıllardır kullanılan lazer epilasyon sistemlerinin teknolojiyle ilgili çözülmemiş problemler vardı. Her cilt rengine uygulanamıyor, acı eşiği düşük olan kişiler için konforlu bir tedavi sağlayamıyordu. Yeni nesil lazer epilasyon sistemi  olan Buz Lazer etkili pürüzsüzlük yaratırken, bunu etkili bir şekilde, daha çabuk bir şekilde gerçekleştiriyor . Eski lazer epilasyonlara kıyasla çok daha fazla gelişmiş  soğutucu mekanizmasıyla, tamamen konforlu ve acısız tedavi olanağı sunuyor.  Eski nesil lazer sistemlerinde hassas bölgelere yapılan uygulamalar hayli acılı olurken, Soprano Ice Buz Lazer bu hassas bölgelerde konforlu bir uygulamayı mümkün kılıyor.

Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun!  Ten rengi koyulaştıkça eski lazer uygulamalarında fayda sağlamak da zorlaşıyor, esmerlik bu anlamda bir dezavantajdı. Ancak yeni nesil Buz Lazer epilasyon  (Soprano Ice)  teknolojisi ile  koyu tenlerde de etkili sonuç almak mümkün kılıyor. Artık, yaz aylarında bile bronz teninizle lazer epilasyon yaptırabiliyorsunuz. Buz Lazer (Soprano Ice) teknolojisinin, tüm sene boyunca, ten renginiz ne olursa olsun uygulanabilen tek lazer sistemi olması özelliğine sahip.

İnce tüylere çözüm

Eski nesil lazer epilasyon sistemlerinde başka bir problem ise rengi açık ve ince tüyler üstünde etkili olmamalarıydı. Bu da ince tüylere sahip olan kişilerin lazer tedavilerinden fayda sağlayamamalarını ağda, kıl dökücü ve jilet gibi eski nesil tüy alma yöntemlerine mahkûm olmaları anlamına geliyordu. Birde kızıl tüyleri olanlar da lazer teknolojilerden faydalanamıyorlardı. Birçok kadın ise vücudundaki kıllarda etkili sonuçlar alırken yüzlerindeki ince, açık renkli tüyler söz konusu olduğunda lazer sistemlerinden yardım alamıyorlardı. Yani artık tüyleriniz ne kadar açık renk olursa olsun faydalanabileceğiniz bir teknoloji olan Buz Lazer (Soprano Ice) sistemi ile lazer teknolojileri ile ilgili bu önemli sorun da çözülümler mevcut!

Mükemmel ergonomi

Açık renkteki, ince tüyleri  etkili tedavi sağlayan Buz Lazer’in başka bir üstün özeliği de ergonomisi , ufak bölgeler üstünde de uygulama olanağı sağlaması. Eski nesil lazer sistemleriyle kaşların üstünde herhangi bir uygulama yapmak mümkün değildi. Ancak Buz Lazer ile kaşların orta bölümündeki tüylerin yok etmek mümkün. Buz Lazer sistemi erkeklerin şikâyetçi oldukları burun ve kulak içi tüylerine de ergonomik başlıkları sayesinde uygulama yapılabiliyor.

Daha hızlı 

Buz Lazer Epilasyon teknolojisi avantajından biri her atışta çok daha büyük alanlara etki etmesi. Eski sistem lazer epilasyonarlarla saatler süren tüm bacaklar Buz Lazer (Soprano Ice Platinum) ile 30 dakikada tamamlanıyor.  Gerekli olan seans sayısı da azaldı! Klinik araştırmalara göre 6 seansın 6 hafta aralıkla optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

41 Yorum
Merve
Hocam buz lazer kontrollerinde gitmiş olduğum klinik dökülmeleriniz devam ediyor diyerek işlem yapmıyor. Yapmaları gerekli mi?
Merhabalar Merve Hanım. En son kaç hafta önce uygulama yaptırdığınızın bilgisini vermemişsiniz ancak tedavi protokolü 6 hafta aralıklarda 6 seans şeklindedir. Detayları uygulamayı yaptırdığınız klinikle konuşabilirsiniz.
Mustafa
Merhaba sırt, omuz ve kollarıma lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mustafa Bey. Yenilikçi bir lazer sistemi olan Buz lazer hem her renk tüyde etkili olan bir teknolojidir hem de daha kısa sürede daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Ayrıca diğer lazer sistemlerine kıyasla çok daha konforlu bir işlemdir. Sistem hakkında daha detaylı bilgiyi internet sitemizde bulabilirsiniz.
Melis
Merhaba, tüylerim oldukça koyu renk ve kalın. Buz lazer yöntemi bunda işe yarayacak mıdır? Tahminen ne kadar sürede sonucunu görebilirim? Fiyat bilgisi öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Melis Hanım, öncelikle tüy tipinizin koyu renk olması sizi tüm lazer sistemleri için ideal bir aday yapıyor. Buz lazer ise yeni nesil bir lazer sistemi olarak daha açık ve ince tüylerde etkili olması ile ön plana çıkıyor. Tabii tedavi süresinin kısalması ve acı eşiği düşük hastalarda bile tolere edilmesi diğer önemli avantajları. Sözün özü; Buz lazer teknoloji etkili sonuçlar alacağınız bir sistem. Klinik araştırmalar tüylerden tamamen kurtulmak için ortalama altı seansın yeterli olduğunu gösteriyor. Tabii ki bazı hastalarda ekstra bir ya da iki seans yapılması gerekebiliyor. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
Sedat
Ben omuz ve sırt bölgesi için uygulama yaptırmak istiyorum. Daha önce yaptırdım bir-iki yerde yalnız acısına dayanamadığım için yarım bırakmak zorunda kaldım. Kurtulmak da istiyorum tabii, bilgi verirseniz iyi olur.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sedat Bey. Yeni nesil bir lazer sistemi olan Buz lazer hem tüm renklerdeki tüylerde etkili olmaktadır hem de diğer sistemlere kıyasla daha konforlu bir işlem sunmaktadır. Acı eşiği düşük hastalarda bile daha rahat tolere edilebilen bu teknolojiden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.
Deniz
Yüzümde alnım çenem ve yanaklarımda siyah renkte sık olan tüylerim var. Üç yıla yakın ağda yaptırıyorum. Kesin sonuç vermeyen lazer yöntemlerinden dolayı kuaföre gitmekteyim. Buz lazer yöntemini duyduğumda ilgimi çekti ama hâlâ şüphelerim var. Gerçekten işe yarıyor mu yoksa aksi etki edip çoğaltıyor mu diye. İşe yarıyorsa bile güvenilir bir yer bulmak zor. Ne zamandır bu yöntemi kullanıyorsunuz? Memnun kalan hastalarınızdan referans alma şansım var mı? Ve ücreti ne kadar? Cevaplarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Öncelikle Buz lazerden önce de epilasyonda son derece başarılı sonuçlar aldığımız lazer sistemleri vardı hala da kullanmaya devam ediyoruz. Buz lazerin farkı en ince tüylerde bile etkili olması ve sarı tüylerde bile kullanılması. Bir de diğer sistemlere göre daha konforlu, daha acısız bir tedavi olanağı sunuyor. Lazer sistemlerinin kılları kalıcı olarak yok ettiği klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır. Aksine ağda, jilet gibi yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olur. Daha detaylı bilgi almayı arzu ederseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.
Orhun
Erkeklerde tüm vücut epilasyonu yapıyor musunuz? Fiyatları nedir? Kaç seans öngörüyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Orhun Bey. Kliniğimizde erkeklere de vücut epilasyonu uygulaması yapılmaktadır. Seans sayısı, lazer epilasyon için hangi sistemin uyguladığına ve kılların yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Ancak bu alanda en yenilikçi sistemlerden biri olan Buz lazer (ya da Soprana Ice Lazer) tedavisinde genelde 6 hafta aralıklarla yapılan 6 seans yeterli oluyor. Fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.
Buket
Merhaba. Polikistik over nedeniyle aşırı derecede tüylenmem var. Kol bacak tüylerim kalın olmakla beraber göğüs arası tüm göbek ve gerdanımda dahi kıllar var. Ancak bu kıllar ince kıllar. Bunlara lazer uygulamak için illa kısaltmam mı gerekir bu bölgelerimi jiletlemek istemiyorum. Aynı zamanda tüm vücut için fiyat öğrenme imkânım var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Buket Hanım. Lazer epilasyon öncesi -yüz hariç- uygulama yapılacak diğer bölgelerin jiletle alınması gerekir. Bu tedavi protokolünün bir parçasıdır. Aksi halde işlemden optimum sonucu almak mümkün olmaz. Ancak biraz önce de belirttiğim yüzde jilet uygulamanız gerekmiyor, yüzdeki tüylenmelerde bunlar uygulama öncesinde klinikte makasla kısaltılacaktır. Tedavi ilerledikçe tüylenme probleminiz azalmaya, o bölgede giderek daha ince ve az tüy çıkmaya başlayacak, tedavi sonunda da tamamen yok olacaktır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak ücretsiz olan muayene sonrasında fiyat konusunda bilgilendirileceksiniz.
Neslihan
Doktor bey benim tüylerim sert ve kızıl. İğneli epilasyon yaptırmak zorunda kaldım ve çok ağrılı buz lazer tedavisi işe yarar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Neslihan Hanım. Yeni bir teknoloji olan Buz lazerin en önemli özelliği rengi ve kalınlığı ne olursa olsun tüm tüylerde etkili olmasıdır. Eskiden açık renk tüyleri olan hastalara lazer epilasyon yapılamazdı, çünkü lazer sistemleri ancak koyu renk pigmentleri algılıyordu. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde artık bu sorun bitti. Buz lazer de teknolojinin vardığı son noktalardan biri. Sistemin önemli bir özelliği daha var hasta için çok daha konforlu acısız bir tedavi sunması.
Simge
Merhaba, biraz uzun bir soru olacak ama umarım cevap verirsiniz. Öncelikle benim yaşım 20 daha önce bir güzellik merkezinde epilasyon yaptırmıştım ama maalesef faydasını görmedim. Sonra biraz araştırdım ve aslında bu konuda iyi olan tek cihazın soprano olduğunu öğrendim. Hormona bir bozukluğum olmadığı halde aşırı tüylenme şikayetim var. Lazer epilasyona tekrar başlamak istiyorum ancak yaşım genç olduğu için yeterince iyi sonuç alamayacağımı ya da ileride bu sorunun tekrarlama ihtimali olduğunu söylediler. Bu ne kadar doğrudur. Bilgi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Sizin yaş gurubunuz ortalama 1-2 ay aralıklarla, 6-8 seans sonunda kıllarınızdan %80’ninden kalıcı olarak kurtulur ve kalanlar için yılda ortalama 2-3 seans gitmeniz gerekmektedir.
Çağla
Merhabalar, Soprano Ice Lazerin ince ve açık renkli tüylerde etkili olduğunu biliyoruz fakat sert ve kalın kıl yapısına da uygulanabilir mi acaba? Lazer epilasyon uygulaması ne kadar sürmektedir?  Cevaplarsanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice Lazer sert ve kalın kıl yapısına da uygulanana biliyor. Uygulama süresi bölgedeki kıl yoğunluğuyla doğru orantılı olarak değişir, örneğin yüz, kasık, koltuk altı gibi bölgelerde 10-15 dakika, bacaklarda 20-30 dakika tüm vücut 40 dakika ile 1 saat arası sürebilmektedir.