Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İstanbul

Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer (Soprano Ice) son derece konforlu ve etkili bir sistem. Lazer Epilasyonda adına geliştirilen yeni nesil teknoloji Soprano Ice Lazer  ten renginiz, tüy renginiz ne olursa olsun mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyon, soğutucu mekanizması sayesinde acısız ve ağrısız bir sistem.

Uzun yıllardır kullanılan lazer epilasyon sistemlerinin teknolojiyle ilgili çözülmemiş problemler vardı. Her cilt rengine uygulanamıyor, acı eşiği düşük olan kişiler için konforlu bir tedavi sağlayamıyordu. Yeni nesil lazer epilasyon sistemi  olan Buz Lazer etkili pürüzsüzlük yaratırken, bunu etkili bir şekilde, daha çabuk bir şekilde gerçekleştiriyor . Eski lazer epilasyonlara kıyasla çok daha fazla gelişmiş  soğutucu mekanizmasıyla, tamamen konforlu ve acısız tedavi olanağı sunuyor.  Eski nesil lazer sistemlerinde hassas bölgelere yapılan uygulamalar hayli acılı olurken, Soprano Ice Buz Lazer bu hassas bölgelerde konforlu bir uygulamayı mümkün kılıyor.

Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun!  Ten rengi koyulaştıkça eski lazer uygulamalarında fayda sağlamak da zorlaşıyor, esmerlik bu anlamda bir dezavantajdı. Ancak yeni nesil Buz Lazer epilasyon  (Soprano Ice)  teknolojisi ile  koyu tenlerde de etkili sonuç almak mümkün kılıyor. Artık, yaz aylarında bile bronz teninizle lazer epilasyon yaptırabiliyorsunuz. Buz Lazer (Soprano Ice) teknolojisinin, tüm sene boyunca, ten renginiz ne olursa olsun uygulanabilen tek lazer sistemi olması özelliğine sahip.

İnce tüylere çözüm

Eski nesil lazer epilasyon sistemlerinde başka bir problem ise rengi açık ve ince tüyler üstünde etkili olmamalarıydı. Bu da ince tüylere sahip olan kişilerin lazer tedavilerinden fayda sağlayamamalarını ağda, kıl dökücü ve jilet gibi eski nesil tüy alma yöntemlerine mahkûm olmaları anlamına geliyordu. Birde kızıl tüyleri olanlar da lazer teknolojilerden faydalanamıyorlardı. Birçok kadın ise vücudundaki kıllarda etkili sonuçlar alırken yüzlerindeki ince, açık renkli tüyler söz konusu olduğunda lazer sistemlerinden yardım alamıyorlardı. Yani artık tüyleriniz ne kadar açık renk olursa olsun faydalanabileceğiniz bir teknoloji olan Buz Lazer (Soprano Ice) sistemi ile lazer teknolojileri ile ilgili bu önemli sorun da çözülümler mevcut!

Mükemmel ergonomi

Açık renkteki, ince tüyleri  etkili tedavi sağlayan Buz Lazer’in başka bir üstün özeliği de ergonomisi , ufak bölgeler üstünde de uygulama olanağı sağlaması. Eski nesil lazer sistemleriyle kaşların üstünde herhangi bir uygulama yapmak mümkün değildi. Ancak Buz Lazer ile kaşların orta bölümündeki tüylerin yok etmek mümkün. Buz Lazer sistemi erkeklerin şikâyetçi oldukları burun ve kulak içi tüylerine de ergonomik başlıkları sayesinde uygulama yapılabiliyor.

Daha hızlı 

Buz Lazer Epilasyon teknolojisi avantajından biri her atışta çok daha büyük alanlara etki etmesi. Eski sistem lazer epilasyonarlarla saatler süren tüm bacaklar Buz Lazer (Soprano Ice Platinum) ile 30 dakikada tamamlanıyor.  Gerekli olan seans sayısı da azaldı! Klinik araştırmalara göre 6 seansın 6 hafta aralıkla optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

14 Yorum
Fatmanur
Merhaba ben normal lazer epilasyona gidiyordum hangi cihazı kullandıklarını bilmiyorum ama kalem ucu kalınlığında bir ucu vardı cihazın. 6 seans gittim ve 6 seansta kontrole gittim tüylerimde azalma oldu ama tam bitmedi 3 aydır da gitmiyorum. Tüylerim tam eski haline dönmese bile jiletle aldığım için iki günde çıkıyor biraz daha seyrek bir şekilde ve seanslarda tüylerimin tamamını almıyorlardı illa kalan yerler oluyordu bunuda seansları uzatmak için yaptıklarını düşündüm ve artık gitmiyorum. Buzlu lazerle ilgili bana kısa bir bilgi verirmisiniz bu uygulamayı yaptırırsam tüylerim daha erken seanslarda biter mi? 11 aya yakın normal lazer yaptırdım çünkü. Teşekkürler..
Dr. Mustafa Karataş
İşlem de uygulama sıkıntısı olabilir fakat sizden de kaynaklı olan yaş hormonal durum ve idiopatik yapınız tedavinizin başarısını etkiler. Ortalama 8 seans daha yaptırmanızı öneririz. Ama seanslara başlamadan önce klinik öykünüzde sonuç alamamış olmanızı göz önünde bulundurarak bir hormon testi yaptırmanız gerekebilir. Normal şartlarda 8 seansın sonunda kıllarımızın %85 inden kalıcı olarak kurtulunmaktadır bilginize
Büşra
Merhaba ben Ipl yani soğuk üflemeli cihazda 11. seansımdayım ancak özellikle özel bölge ve kolda incelme var bir türlü bitmek bilmedi. İncelme var kıl yapım sert ve siyah olmasına rağmen kıl kokum sarı olduğu için dediler bana. Peki ben buz lazer den sonuç alabilir miyim teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
11 seansa rağmen sonuç alamamanız düşündürücü. Ayrıntılı bir hormonal tetkik yaptırmanızı öneririm. Ancak sonrasında sorunuza sağlıklı bir cevap verilebilir. 
Gizem
Yüzümdeki sarı ayva tüyleri için yeni en son çıkan buz lazer epilasyon uygulanabilir mi ve hassas cildim olduğu içinde yüzümde iz kalır mı?
Dr. Mustafa Karataş
Buz lazer açık renkli "kıl" larda etkili olup ayva tüylerinde etkili olabilecek bir yöntem maalesef henüz gelişmemiştir.
Nazlı
Merhaba, Daha önceden lazer epilasyon yaptırmıştım ancak vücudumun bir kısmındaki tüyler ince dendiği için yaptıramamıştım. İnce tüyler bakımından garantili sonuçlar alınabiliyor mu? 6-8 seans da işlemin neticelendiği yazıyor sitenizde ince tüyler için de geçerli mi bu? İlginize teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
İnçe tüylerde 6-8 seansın sonunda %60-70 oranında kalıcı dökülme sağlanır. Kalan tüyleriniz için yılda 2 seans yaptırabilirsiniz.
Uğur
Merhaba, Soprana Buz Lazer cihazı ile yapılan epilasyon sürecinde seans aralarında kılların hiç bir yöntemle kesinlikle alınmaması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur? 2 seans yaptırıp seyahat sebebiyle üç ay seansa gidemeyeceğim mesela, bu durumda çıkan tüyleri üç ay bekletmem mi gerekecek? Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Hayır tüylerinizi kökten almamak koşulu ile herhangi bir yüzeysel yöntemle; (jilet,tüy dökücü) alabilirsiniz.
Cansu
Merhabalar, buz lazer yaptırmak istiyorum. Üst bacağım da sarı açık renk kıllarım var. Onları görür mu acaba onu sormak istiyorum?
Dr. Mustafa Karataş
Cansu Hanım, Yaş ve hormonal durumunuza bağlı sonuçlar değişkendir. En kötü senaryo da bile ortlama 6-8 seansta kıllarınızın %60-80 ninden kalıcı kurtulabilirsiniz.
Ayten
Merhabalar ,benim hormonal bozukluğum var pcok yani yumurtalık kisti olduğum söylediler ben lazer yaptıra bilirmiyim? Buz lazer yaptıramazsın dediler, kistleri büyütüyormuş doğru mu bu?
Dr. Mustafa Karataş
Evet yaptırabilirsiniz hiç bir sakıncası yoktur. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir.Lazer epilasyonda uygulanan lazer ışığının dalga boyu derinizi aşamaz yani iç organlarınızı etkilemesi mümkün değildir, Ayrıca bu ışık kesinlikle radyasyon içermemektedir.
Selin
Merhaba, tüylerim sarı ve kızıl olarak karma, kıl kökleri de aynı şekilde açık renk sarı ve kızıl. Buz lazer kıl köklerimi görebilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel olarak görme oranları değişmektedir. Ayrıca yaşınız ve hormonal durumunuz da bu tedavinin sonuçlarını etkileyecektir. Bu sebepten dolayı sizin için uygun olduğu muayene sırasında belirlenir. Muayene ve görüşme için klinik numaramızı 0212 2410364-64 arayıp randevu alabilirsiniz.
Ece
Merhabalar, buz lazer epilasyonuna hangi sıklıklarla seansa gelmek gerekiyor? Eski yöntemlerde 2-3 ay sonra gidiliyordu. Seans esnasında uyuşturucu krem gibi ürünler kullanmak gereklimi acıyı engellemek adına?
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice Lazer ya da diğer adıyla Buz Lazer lazer epilasyonun vardığı son noktadır. Klinik çalışmalar kesin sonuçlar için 6 hafta arayla uygulanan 6-8 seansın yeterli olduğunu gösteriyor. Buz Lazerin diğer sistemlerden en önemli artıları, açık renkteki tüylerde bile etkili olması ve her ten rengine uygulanabilmesi. Tüyleri açık renk olduğu için lazer epilasyon yaptıramayanlar için önemli bir gelişme bu. Lazer epilasyondan faydalanamayan bir diğer grup ise çok koyu ten rengine sahip olan esmer kişilerdi. Buz lazer teknolojisi esmer ve bronz tenlilerde de uygulanabiliyor. Yani bronzlaştığınızda bile faydalanabileceğiniz, yaz aylarında da uygulanabilen bir teknoloji bu. Buz lazer önemli bir avantaja daha sahip diğer sistemlere göre çok daha konforlu bir tedavi olanağı sunuyor, en hassas bölgelerde, en acı eşiği düşük hastalarda bile rahatça uygulanabiliyor. Bu yüzden de tedavi öncesinde anestezik krem sürülmesine gerek kalmıyor.
Fatma
Mustafa Bey, Ben yüzüme buz lazer yaptırmak istiyorum ama tüylerim sarı faydası olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. Buz lazer yenilikçi ve etkili bir lazer epilasyon sistemidir. Klinik olarak etkinliği kanıtlanmış olan üç akımlı lazer teknolojisi sayesinde her cilt ve tüy renginde kullanılabilir. Yüz bölgesi için net konuşabilmek adına ayrıntılı muayene ve görüşme şarttır. Lütfen dilediğiniz vakit klinik numaramızdan 0212 2140364 irtibata geçip muayene ve görüşme randevusu alınız.

Doktorun Son Cevapladığı Sorular