İple Yüz Germe

Kansız, bıçaksız, kesiksiz " FTC Thread Lift " organik iple germe yöntemi, özellikle  yüzün ve boyun bölgesinin iplerle germe esasına dayanan bir uygulamadır. 1.5 yıl kalıcılığı olan iplerin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, ciltte gerginlik  yaratırken ışıltılı bir görüntüye de sahip oluyor. iple germe yöntemi yarım saat içinde daha genç görünme şansı veriyor

Güzel yaşamak ve yaşlanmak, modern çağın önemli gelişmelerinden biri oldu. Kişinin görünümünde yaşla birlikte  çökme, yorgun ve düşkün görünmesine neden olur. Yüz kaldırmak deride meydana gelen gevşemeyi bütünüyle düzeltmek için ameliyat ve ameliyatsız yöntemler daha geniş ve etkili uygulamaların geliştirmesine yol açtı. Kişiden kişiye derinin yaşlanması da farklılık gösterir. Bazıları yaşam biçimi ve genetik özellikleri ile daha önce kırışırken, gevşeme ve sarkmalar bazılarında ön plandadır. yüzdeki yumuşak dokular sönmeye başlar ve yaşlı bir görünüme yol açarlar. Cilt ile altındaki yapı arasında bulunan lifli bağlar bazı bölgelerde diğerlerine oranla daha gevşektir. Yaşlanmanın belirtileri yüzde göz çevresinde  yanakların alt kısımları, orta yüz. boyun gibi bazı kısımlarında daha fazla sarkma yaşanabilir. Bu durum da gıdı. gevşek boyun derisi ve derin gülme çizgileri gibi klasik yaşlanma işaretleridir. 

Asıl mekanizmanın dokularda kollajen ve elastin yapılarında değişiklikler, deri altı yağ dokusunun bazı bölgelerde azalırken bazı bölgelerde yoğunlaşması, kemik dokuda incelme olduğu görülür.Organik iple yüz germe  rezorbe olabilen yani emilebilen ataçlama sistemi. Yüz ve boyun bölgesinde ameliyat olmadan küçük girişimlerle sarkma ve kırışıklık kaş asma, yanak kaldırma gibi işlemlerin kolayca yapılmasını sağlayan bir sistem. Son teknolojiyle üretilen iplerin sorunlu bölgelere ince bir iğne yardımı ile PDO (polidioksanon) adı verilen iplerin cildin gevşeyen ve sarkan noktalarına ince ince cilt içine işlenerek yerleştirilmesi esasına dayanıyor. Atrofik yani çökme olan bölgeler ve sarkmanın olduğu deformatif cilt aynı anda yukarı doğru kaldırma etkisi yarattığından benzer sonuç veriyor. İple yüz germeyi benzersiz kılan en önemli özellik yerleştirilen ipler bir süre sonra geri emiliyor, bu süreç içinde cilt iplik etrafında kalıcı ve kendi dokusundan bir tutucu kılıf oluşturuyor. Böylece vücutla uyumlu herhangi bir kabarıklık yada iz oluşmadan sorun uzun süreli ortadan kaldırılıyor.

Sarkmaları toparlamak için bir süredir kullanılan iple asma yöntemi, deride yenilenmeyi de uyarmaktadır. Burada en önemli teknik yapı iplerdir. Zamanla birlikte bu iplerin yapısında kullanılan malzemelerde de yapılan iyileştirmeler ile daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Ameliyathane ve genel anestezi olmaksızın yapılabilen, küçük cerrahisiz işlem sınıfındaki iple asma yöntemlerinin son versiyonlarında, çok daha ince iplerle ve pratik uygulama yolları ile yüz ağ şeklinde döşenmektedir. Eskiden vücuttan emilmeyen iplere bağlı olarak gözlenebilen deride kabarık görünüme karşın, bu iplerin ince olması ve zaman içinde emilebilmesi sayesinde böyle bir durum yaşanmamaktadır. Bu iplerin temel mantığı, eskiden cildi bir noktadan sabitleyerek asan iplerden daha farklı olarak ipin dokuyu yukarı taşıması olmayıp, oluşturulan deri altı kafesin cilt ve cilt altında yapılanmayı da uyarıp kendisinin toparlanmasını desteklemektir. Derinin yapısı ve kalitesi değiştirilmeden yapılan cerrahi ya da cerrahi olmayan tüm germe işlemlerinin ömrü daha kısa olmaktadır.

Hemen Doktorunuza Sorun

  • Organik İplerle Yüz Gençleştirme

    Organik İplerle Yüz Gençleştirme Zamanın yüzünüzde bıraktığı izleri PDO lifting ile silmek zor değil. Ameliyatsız yüz germede sık kullanılan yöntemlerden biri olan FTC organik iple germe ile yüz gençleş...

  • İp Ağı Yöntemi ile Yüz Estetiği

    İp Ağı Yöntemi ile Yüz Estetiği FTC Thread Lift, organik ip yöntemi yeni nesil ameliyatsız yüz germe. İp ağı i işlemi ile gençleşmek, zamanın yüzde oluşturduğu etkilerden kurtulmak mümkün.