Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu İstanbulÖzel olarak geliştirilen gözaltı Işık Dolgusu -Redensity II- gözaltı şişlik ve morluk problemlerinin çözümüne yönelik geliştirilmiş tek dolgu maddesi olma özelliğine sahiptir.

Çökmüş gözaltları birçok kadın ve erkeğin estetik sorunlarının başında gelir. Özel olarak geliştirilen Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu sadece bu sorunlar için geliştirilmiş bir dolgu maddesidir. Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması, çöküklük ve morluk gibi sorunlar genetik kaynaklı olsa da, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, kötü beslenme, sigara ve yetersiz uyku gibi faktörler sorunu artıran unsurlardır.

Göz bölgesi septum adı verilen özel bir yağ dokusu ile çevrilidir. Gözün konumunu koruyan bu doğal bariyerde, genetik ya da yaşa bağlı nedenlerle göz çevresinin genç görünümüne gölge düşüren değişimler meydana gelir. Gözaltlarındaki torbalanmanın bir nedeni ilerleyen yaşla beraber cildin incelmesi ile yağ dokusunun dışarı doğru itilmesidir. Bazı kişilerde genç yaşlarda bile yapısal olarak torbalanma görülebilir.

Pek çok kişi ise tam aksine gözaltlarının içeri doğru çökmesinden, çukurlaşmasından şikayetçidir. Genetik eğilimle ortaya çıkan bu problem ilerleyen yaşla beraber iyice belirgin bir hal almaya başlar. Bunun arkasındaki faktörlerden biri yılların etkisiyle kemik dokusunda yaşanan kayıplardır. Yüzdeki kemikler de bu değişimden nasibini alarak geriye doğru çekilirler ve gözlerin altında bir boşluk, çöküklük oluşur. Bu çöküklük milimetrik bile olsa, ışık eskisi gibi yansımadığı için gözaltında gölgeler oluşur. Bu da morlukların çok daha derin ve koyu görünmesine neden olur.

Bu sorunları hafifletmek, göz çevresine daha genç bir ifade vermek için tasarlanmış olan Işık Dolgusu hakkında merak ettiğiniz her şey…

 

Işık Dolgusu’nun aktif maddesi nedir? Yüze yapılan dolgulardan farkı nedir?
Redensity 2 Gözaltı Işık Dolgusu’nun aktif maddesi yüze enjekte edilen dolgu maddelerinde olduğu gibi hyalüronik asittir. Ancak diğer dolgu maddelerinden farklı olarak Işık Dolgusu’nda bulunan hyalüronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu nedenle de etkisini enjekte edildiği yere homojen bir şekilde yayılarak gösterir.

Yüze yapılan dolgu maddeleri gözaltına enjekte edilse olmaz mı?
Gözaltındaki deri son derece ince ve hassas olduğu için, yüze yapılan dolgu maddeleri bu bölgede ciddi komplikasyonlara neden olabiliyor. Bunlardan en sık rastlananı cilt yüzeyinden görülen yumrular, topaklardır. Eskiden başka bir alternatif olmadığı için yüze yapılan dolgu maddeleri gözaltlarında kullanılır ve hastayı mutsuz eden yan etkiler yaşanırdı. Işık Dolgusu, gözaltlarında sıkça görülen sorunlara güvenli, yan etkisi olmayan bir çözüm olarak geliştirildi.

İşlemin anti-aging etkisi var mı?
Evet, Işık Dolgusu anti-aging etkiye de sahiptir. Formülün içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar bu bölgedeki hassas deriyi güçlendirir ve yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli bir hale getirir.

20’li yaşlarında gözaltı morluklarından şikayetçi olanlar da Işık Dolgusu’ndan faydalanabilir mi ?
Gözaltındaki halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Gözaltı morluklarından şikayetçi olan her yaştaki hasta bu tedaviden faydalanabilir.

Işık Dolgusu nasıl bir işlemdir ve herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Gözaltı Işık Dolgusu ince iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgunun içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle nispeten konforlu bir tedavi olsa da, işlem öncesinde bölgeye anestezik bir krem uygulanması sürecin daha rahat geçmesini sağlar. İşlem sonrasında hafif bir ödem görülebilir, ancak bu da birkaç gün içinde tamamen geçer.

Bu kalıcı bir tedavi mi? Uygulamanın yan etkileri nelerdir?
Gözaltı Işık Dolgusu kalıcı bir tedavi değildir, etkisi 8 ile 12 ay arasında devam eder. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

Kimler Gözaltı Işık Dolgusu için uygun adaylardır.

Gözaltındaki torbalanma, çöküklük ya da morluktan şikayetçi olan herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

55 Sıkça Sorulan Sorular
C***
Ben gözaltı dolgusu yaptırdım ve hiç beğenmedim. Gözümün bir kısmı şiş duruyor, oraya eritme ilacı kullanılabiliyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ceyda Hanım. Kullanılabilir ama çok tavsiye etmiyorum. Neden? Çünkü göz altındaki deri son derece hassastır ve yapılacak enjeksiyon da sonuçta bir travma yaratacağı için bu defa da onun şişliğinin, morluğunun geçmesini bekleyeceksiniz. Bence biraz daha sabredin, gözaltınızdaki dolgunun erimesini bekleyin.
E***
Merhaba Doktor Bey. Ben 20 gün önce gözaltı ışık dolgusu yaptırdım (2.kontrolü). Ancak göz pınarımda beyaz bir leke oluştu. Bu normal bir durum mudur ve çözümü nedir? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emine Hanım. Görmeden bir yorum yapmak zor. Doktorunuz bu konuda ne diyor? Sonuçta enjeksiyonu o yaptığı için bu konuda en doğru yorumu da kendisi yapacaktır. Sorunun kısa süre sonra hafifleyeceğini düşünüyorum.
T***
Kuzenim gözaltı vitamin iğnesi yaptırdı deneyimli bir doktora, ama işlem sonucunda morarttılar oluştu sakıncalı bir durum mu? Yoksa bu olağan bir şey mi?
Dr. Mustafa Karataş
Göz çevresi son derece hassas ve ince bir cilde sahip olduğu için, bu tür enjeksiyonlu işlemlerden sonra moruklar görülmesi doğaldır. Hafifleyerek bir süre sonra tamamen geçerler.
M***
Merhaba gözaltı ışık dolgusu yaptırdım. Sonrasında hamile olduğumu öğrendim. Çok endişeliyim. Bebeğe zararı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Hamilelikte hiçbir işlem yapmıyoruz. Ama bu size ışık dolgusunun bebeğinize zarar vereceğini düşündürtmesin. Endişelenmenizi gerektirecek bir şey yok.
S***
Dr. Bey size daha önce de mesaj yazdım kızım Ankara’da ünlü bir hastanede gözaltına ışık dolgusu yaptırdı. Ertesi gün gözü kapanacak kadar şişti 10 gün oldu aynı şekilde devam ediyor her gün gözaltından iğne yapıyorlar dolguyu yapan profesör izne ayrılmış. Kızımın gözü iyileşir mi? bir zararı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Kliniğimizde Juvederm ve Teosyal Redensity gibi FDA onaylı ışık dolguları kullanıyoruz. Bunlar enjeksiyona bağlı olarak gözaltlarında hafif bir ödem, morluk yapabilirler. Ancak bu etkiler bir hafta içinde tamamen geçer. Çünkü bu dolguların alerjik reaksiyona neden olma gibi bir riskleri yoktur. Ama kızınızın durumunda kullanılan dolgunun FDA onaylı bir marka olmadığını ve alerjik bir reaksiyona neden olduğunu düşünüyorum. Doktorunuzdan kızınızın gözaltına enjekte edilen maddenin ne olduğunu, markasını öğrenin.
K***
Hocam gözaltı ışık dolgusunun fiyatını öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kemal Bey. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Merhabalar genetik gözaltı morluğu ve çöküklüğü için ışık tedavisi yaptırmayı planlıyorum. Görüştüğüm farklı bir klinik ışık dolgusunun sadece yüzdeki yorgunluğu ve çöküklüğü alacağını, morluklar için mezoterapi yaptırmam gerektiğini söyledi. Bu konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Bende var olan morluk sadece gözaltında değil gözkapağında da var onun için herhangi yapılabilecek ışık dolgusuna benzer bir tedavi yöntemi var mıdır acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sema Hanım. Size verilen bilginin aksine gözaltına uygulanan ışık dolgusu, bu bölgeye hacim vermek için tasarlanmışlardır. Yüze yoğun nem veren ışık dolgusu ise cildin üst katmanlarına enjekte edilir ve cilde yoğun nem, daha parlak, daha taze bir görünüm verir. Bunlar ışık dolgusunun farklı formalarıdır. Biri gözaltı diğeri yüz için tasarlanmıştır. Ayrıca gözaltına uygulanan ışık dolgusunun içindeki anti-aging maddeler bu bölgedeki hassas cildi güçlendirir, yaşlanmaya karşı korur ve morlukların hafiflemesine yardımcı olur. Bu formül morlukların hafiflemesinde iki şekilde etki eder. Hem formülün içindeki anti-aging maddelerle hem de gözaltındaki çöküklüğün doldurulması ile. Buraya yapılan enjeksiyon morlukla cilt arasında bir bariyer meydana oluşturur ve bu bariyer morlukları kamufle eder. Ancak gözkapağındaki morluklar konusunda yapılabilecek bir tedavi ya da işlem yok. Yalnız gözaltlarınızdaki çöküklüğün ve morlukların hafiflemesi ile gözkapağınızdaki koyuluk sizi eskisi kadar rahatsız etmeyecektir.
M***
Merhabalar ben 21 yasındayım. Göz çevremden oldukça rahatsızım acaba bu yaşta ışık dolgusu yaptırsam sorun olur mu? Ya da faydasını görür müyüm?
Merhabalar Melisa Hanım. 21 yaşında ışık dolgusu yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Probleminizin, göz çevrenizde sizi rahatsız edenin ne olduğunu belirtmemişsiniz ancak ışık dolgusu göz çevresinde pek çok sorunda etkili bir tedavidir.
B***
Merhaba. Göz çevremde genetik olarak göz morlukları var. Bundan çok rahatsızlık duyuyorum. Kullanabileceğim bir krem veya tedavi yöntemi var mı?
Merhabalar Betül Hanım. Yirmili yaşlardan başlayarak herkese gözaltı kremi kullanmasını öneriyorum. Göz çevresi son derece hassas bir yapıya sahip olduğu için yoğun nem veren ürünler yaşlanma etkilerini geciktirmekte yardımcı olacaktır. Ancak morlukları yok etmede kremlerin pek fazla etkili olmadığını belirtmek istiyorum. Kliniklerde yapılan ışık dolgusu bu konuda en başarılı tedavidir. Gözaltlarındaki morluklarla deri arasında bir bariyer oluşturarak morlukların görünümünü hafifletir. Ayrıca formülün içinde bulunan vitamin ve minerallerde cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olarak, elastikiyetini artırır. Unutmayın, cilt ne kadar sıkı ve elastik olursa altındaki kusurları da o kadar iyi kamufle eder.
İ***
Merhabalar, Aralık 2017’de göz altı ışık dolgusu yaptırdım ve akabinde korkunç bir morartı oldu haftalarca geçmedi hatta üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala izci gibi geziyorum ki bu durum için defalarca aynı doktora gittim. Her defasında biraz daha uygulama yaptı. En son temmuz ayında gittiğimde elmacık kemiklerine dolgu yaparsak sorun çözülür dedi, ondan öncesinde de onlar morartı değil güneş lekesi demişti... Sonuç olarak bir şans daha vermek istemedim
Merhabalar İlknur Hanım. Anlattıklarınızdan çıkarımım ışık dolgusu uygulaması sırasında enjeksiyonun kılcal damarların çok olduğu bir bölgeye gelmesi ve burada mikro bir kanamaya neden olduğu. Göz çevresindeki deri son derece ince ve hassas olduğu için, derinin altında oluşan en ufak bir travma bile geçmeyen ya da zor geçen morluklar şeklinde kendini gösterir. Elmacık kemiklerine yapılacak enjeksiyonun gözaltınızdaki morluk sorununu çözmesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bu tür durumlarda gözaltına uygulanabilen bir lazer sistemi ile deri altındaki kan toplanmasını yok etmek sorunun hafiflemesine, hatta tamamen geçmesine yardımcı olacaktır. Bu arada göz çevrenizi güneşten korumaya özen gösterin, güneş ışınları morluğun daha da belirgin ve inatçı bir hal almasına neden olabilir