Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu İstanbulÖzel olarak geliştirilen gözaltı Işık Dolgusu -Redensity II- gözaltı şişlik ve morluk problemlerinin çözümüne yönelik geliştirilmiş tek dolgu maddesi olma özelliğine sahiptir.

Çökmüş gözaltları birçok kadın ve erkeğin estetik sorunlarının başında gelir. Özel olarak geliştirilen Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu sadece bu sorunlar için geliştirilmiş bir dolgu maddesidir. Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması, çöküklük ve morluk gibi sorunlar genetik kaynaklı olsa da, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, kötü beslenme, sigara ve yetersiz uyku gibi faktörler sorunu artıran unsurlardır.

Göz bölgesi septum adı verilen özel bir yağ dokusu ile çevrilidir. Gözün konumunu koruyan bu doğal bariyerde, genetik ya da yaşa bağlı nedenlerle göz çevresinin genç görünümüne gölge düşüren değişimler meydana gelir. Gözaltlarındaki torbalanmanın bir nedeni ilerleyen yaşla beraber cildin incelmesi ile yağ dokusunun dışarı doğru itilmesidir. Bazı kişilerde genç yaşlarda bile yapısal olarak torbalanma görülebilir.

Pek çok kişi ise tam aksine gözaltlarının içeri doğru çökmesinden, çukurlaşmasından şikayetçidir. Genetik eğilimle ortaya çıkan bu problem ilerleyen yaşla beraber iyice belirgin bir hal almaya başlar. Bunun arkasındaki faktörlerden biri yılların etkisiyle kemik dokusunda yaşanan kayıplardır. Yüzdeki kemikler de bu değişimden nasibini alarak geriye doğru çekilirler ve gözlerin altında bir boşluk, çöküklük oluşur. Bu çöküklük milimetrik bile olsa, ışık eskisi gibi yansımadığı için gözaltında gölgeler oluşur. Bu da morlukların çok daha derin ve koyu görünmesine neden olur.

Bu sorunları hafifletmek, göz çevresine daha genç bir ifade vermek için tasarlanmış olan Işık Dolgusu hakkında merak ettiğiniz her şey…

 

Işık Dolgusu’nun aktif maddesi nedir? Yüze yapılan dolgulardan farkı nedir?
Redensity 2 Gözaltı Işık Dolgusu’nun aktif maddesi yüze enjekte edilen dolgu maddelerinde olduğu gibi hyalüronik asittir. Ancak diğer dolgu maddelerinden farklı olarak Işık Dolgusu’nda bulunan hyalüronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu nedenle de etkisini enjekte edildiği yere homojen bir şekilde yayılarak gösterir.

Yüze yapılan dolgu maddeleri gözaltına enjekte edilse olmaz mı?
Gözaltındaki deri son derece ince ve hassas olduğu için, yüze yapılan dolgu maddeleri bu bölgede ciddi komplikasyonlara neden olabiliyor. Bunlardan en sık rastlananı cilt yüzeyinden görülen yumrular, topaklardır. Eskiden başka bir alternatif olmadığı için yüze yapılan dolgu maddeleri gözaltlarında kullanılır ve hastayı mutsuz eden yan etkiler yaşanırdı. Işık Dolgusu, gözaltlarında sıkça görülen sorunlara güvenli, yan etkisi olmayan bir çözüm olarak geliştirildi.

İşlemin anti-aging etkisi var mı?
Evet, Işık Dolgusu anti-aging etkiye de sahiptir. Formülün içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar bu bölgedeki hassas deriyi güçlendirir ve yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli bir hale getirir.

20’li yaşlarında gözaltı morluklarından şikayetçi olanlar da Işık Dolgusu’ndan faydalanabilir mi ?
Gözaltındaki halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Gözaltı morluklarından şikayetçi olan her yaştaki hasta bu tedaviden faydalanabilir.

Işık Dolgusu nasıl bir işlemdir ve herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Gözaltı Işık Dolgusu ince iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgunun içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle nispeten konforlu bir tedavi olsa da, işlem öncesinde bölgeye anestezik bir krem uygulanması sürecin daha rahat geçmesini sağlar. İşlem sonrasında hafif bir ödem görülebilir, ancak bu da birkaç gün içinde tamamen geçer.

Bu kalıcı bir tedavi mi? Uygulamanın yan etkileri nelerdir?
Gözaltı Işık Dolgusu kalıcı bir tedavi değildir, etkisi 8 ile 12 ay arasında devam eder. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

Kimler Gözaltı Işık Dolgusu için uygun adaylardır.

Gözaltındaki torbalanma, çöküklük ya da morluktan şikayetçi olan herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

47 Sıkça Sorulan Sorular
B***
Merhaba. Göz çevremde genetik olarak göz morlukları var. Bundan çok rahatsızlık duyuyorum. Kullanabileceğim bir krem veya tedavi yöntemi var mı?
Merhabalar Betül Hanım. Yirmili yaşlardan başlayarak herkese gözaltı kremi kullanmasını öneriyorum. Göz çevresi son derece hassas bir yapıya sahip olduğu için yoğun nem veren ürünler yaşlanma etkilerini geciktirmekte yardımcı olacaktır. Ancak morlukları yok etmede kremlerin pek fazla etkili olmadığını belirtmek istiyorum. Kliniklerde yapılan ışık dolgusu bu konuda en başarılı tedavidir. Gözaltlarındaki morluklarla deri arasında bir bariyer oluşturarak morlukların görünümünü hafifletir. Ayrıca formülün içinde bulunan vitamin ve minerallerde cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olarak, elastikiyetini artırır. Unutmayın, cilt ne kadar sıkı ve elastik olursa altındaki kusurları da o kadar iyi kamufle eder.
İ***
Merhabalar, Aralık 2017’de göz altı ışık dolgusu yaptırdım ve akabinde korkunç bir morartı oldu haftalarca geçmedi hatta üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala izci gibi geziyorum ki bu durum için defalarca aynı doktora gittim. Her defasında biraz daha uygulama yaptı. En son temmuz ayında gittiğimde elmacık kemiklerine dolgu yaparsak sorun çözülür dedi, ondan öncesinde de onlar morartı değil güneş lekesi demişti... Sonuç olarak bir şans daha vermek istemedim
Merhabalar İlknur Hanım. Anlattıklarınızdan çıkarımım ışık dolgusu uygulaması sırasında enjeksiyonun kılcal damarların çok olduğu bir bölgeye gelmesi ve burada mikro bir kanamaya neden olduğu. Göz çevresindeki deri son derece ince ve hassas olduğu için, derinin altında oluşan en ufak bir travma bile geçmeyen ya da zor geçen morluklar şeklinde kendini gösterir. Elmacık kemiklerine yapılacak enjeksiyonun gözaltınızdaki morluk sorununu çözmesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bu tür durumlarda gözaltına uygulanabilen bir lazer sistemi ile deri altındaki kan toplanmasını yok etmek sorunun hafiflemesine, hatta tamamen geçmesine yardımcı olacaktır. Bu arada göz çevrenizi güneşten korumaya özen gösterin, güneş ışınları morluğun daha da belirgin ve inatçı bir hal almasına neden olabilir
K***
Yaşım 26. Göz çevremde çizgiler oluşmaya başlıyor ve aşırı morluk var. Hocam sigara kullanıyorum ve günlük su tüketimim de az. Nasıl bir tedavi önerebilirsiniz? Teşekkür ederim.
Merhabalar Kübra Hanım. Gözaltı morluklarında genetik eğilim önemli bir rol oynar ve sigara içmek gibi yanlış seçimler sorunun artmasına neden olur. Sigarayı bıraksanız sadece birkaç hafta içinde morluklarınızın belirgin ölçüde hafiflediğini gözlemleyebilirsiniz. Yeterli su içmek sağlık için son derece önemli olsa da gözaltı morluklarında belirleyici bir faktör değildir. Gözaltına yapılacak ışık dolgusu ile sizi hoşnut edecek bir sonuç alabilirsiniz. Işık dolgusu ile ilgili detaylı bilgi sitemizde yer almaktadır.
N***
Doktor bey iyi günler gözaltı ışık dolgusu yaptırdım 6 aydan fazla oldu hafif bir şiş var ve yeşilimsi bir morarma oluştu. Doktoruma gösterdim geçeceğini söyledi ama 6 aydan fazla oldu ne yapmalıyım. Teşekkürler.
Merhabalar Nazan Hanım. Öncelikle sizi muayene etmeden sağlıklı bilgi vermek doğru değil. Ancak enjeksiyon yapılan bölgelerdeki kılcal damarlarda kanama olması böyle sorunlara yol açabilir. Sonuçta göz çevresindeki deri son derece hassas ve incedir. Formül cilt altına verilirken son derece dikkatli olmak gerekir. Eğer iğne damarlı bir noktaya yapılırsa cilt altında meydana gelen en ufak bir sorun bile cilt çok ince olduğu için yüzeyden görülür. Hatta bazı durumlarda geçen zamanla birlikte hafiflese de bu bölgede bir morluk kalabilir. Bunun tamamen geçip geçmeyeceğini söylemek mümkün değil, ama zamanla azalacağını düşünüyorum.
G***
Işıklı dolgu tedavisi kesin çözüm mü torbalar tekrar oluşur mu gözaltı şişliklerinin kesin tedavisi yok mu?
Merhabalar Gülden Hanım. Gözaltı torbalarında kesin çözüm istiyorsanız cerrahi bir müdahale yaptırmanız gerekiyor. Bu konuda deneyimli bir estetik cerrah seçmeye özen gösterin. Bazı durumlarda gözaltındaki torbaları alındıktan sonra bu defada gözaltında çukurlaşma ve çöküklük oluşuyor. Gözaltı torbalanmalarında cerrahi olmayan yöntemler kalıcı değildir, yani işlemi düzenli aralıklarla tekrarlamanız gerekir. Torbalanmaları kamufle etmek için güvenle kullandığımız tedavilerin başında ışık dolgusu geliyor. Yanakların üst kısmı ile torbalanmanın birleştiği noktaya ışık dolgusu enjekte edildiğinde bu bölgede düz bir satıh yaratmak mümkün oluyor. Ancak ışık dolgusunun yarattığı etkinin devamlılığını istiyorsanız işlemi senede bir defa tekrarlamanız gerekecektir.
Ö***
Merhaba gözaltı ışık dolgusu konusunda detaylı bilgi alabilir miyim? Kesin düşünüyorum ama tedirgin olduğum konular var. Kaç ay/yıl etkili? Tekrar tekrar yaptırmak mı gerekiyor? Morluklarda %kaç aydınlanma sağlanıyor? Göz üstüne yapılmıyor sanırım. Fiyatı ne kadar? Tekrar yaptırdığımda aynı ücret mi talep ediliyor? Ağrı sızı şişlik kızarıklık vs oluyor mu? Rapor almam gerekir mi? Kesin düşünüyorum sizinle ilgili yorumları internette gördüm. Gözaltı morluklarının çevresel faktörlerle ilgisi yok. Tamamen genetik. Sigara kullanmam. Uyku düzenim iyi ama hiçbir şey etki etmiyor.
Işık Dolgusu’nun aktif maddesi, yüze uygulanan dolgular gibi Hyalüronik asit. Ancak, bu madde gözaltı için tasarlanan ışık dolgusunda farklı bir moleküler yapıda kullanılır. İşlemin kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Hyalüronik asit morlukları kamufle eder, göz altına aydınlık bir görünüm verir. Ancak tabii ki bu etki hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve aminoasitler morluğu tedavi etmede ve göz çevresi için anti-aging fayda sağlamakta da etkilidir. İşlemden bir süre sonra kontrol için tekrar hastayı görmek isteriz ki gerekiyorsa bir miktar daha enjeksiyon yapılabilsin. Bunun için ekstra bir ücret alınmaz. Ancak sonuçta ışık dolgusunun senede bir defa tekrarlanması gerektiği unutulmamalı. Tabii eğer etkinin devamlılığı için. Yani bir sene sonra yaptıracağınız bu işlem için yine ücret alınır. Göz çevresi hassas bir bölge olduğu için ödem ve kızarıklık görülmesi normaldir. Bu etkiler bazı kişilerde bir haftaya kadar devam edebilir. Gözaltı morluklarında genetik eğilim önemli bir faktördür ancak çevresel koşulların da etkili bir faktör olduğunu söylemek mümkün. Bu ne demek? Genetik eğilimi olmayan birini düşünün. Sigara içtiği, kötü beslendiği ve uyku düzenine gereken önemi vermediği için gözaltlarında morluklar oluşabilir.
Ş***
Benim gözlerim çukurlaşıyor bu ameliyatla eski haline nasıl döner?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, bu soruyu bir estetik cerraha sormanız gerekiyor. Yine de kısaca bilgi vermek gerekirse, sizin durumunuzda cerrahi yöntem olarak vücuttan alınan yağ dokusu gözaltlarına hacim vermek için kullanılabilir. Benzer bir etkiyi cerrahisiz elde etmek için ışık dolgusu yaptırabilirsiniz. Sadece gözaltları için tasarlanan hyalüronik asit bazlı bir dolgu maddesi olan ışık dolgusunun kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Etkinin devamlılığı için bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.
P***
Gözaltı ışık dolgusu ücretini öğrenebilir miyim, Bursa’da yaşıyorum…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pelin Hanım. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
H***
Selam gözaltı dolgu (kullanım süresi 3 yıl olan) tedavisi için fiyat alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hülya Hanım. Kalıcılığı 3 yıl olan gözaltı dolgusu yok. Gözaltında güvenle uyguladığımız tek dolgu ışık dolgusudur, bunun da kalıcılığı en fazla bir yıl kadardır. Bazı kişilerde senede bir seans yeterli olurken, bazıları senede iki-üç seanstan oluşan kür tedavilere ihtiyaç duyarlar. Gözaltınızda üç yıl boyunca kalacağı söylenen dolgulara karşı dikkatli olun. Gözaltlarınıza özel olarak bu bölge için tasarlanmamış bir ürün enjekte edilirse son derece olumsuz yan etkileri olacağını unutmayın.
E***
Merhaba, 27 yaşındayım. Son senelerde gözaltı morluklarımın bir türlü gitmediğini fark ettim. Yaptığım araştırmalara göre bu sorunun gözaltı dolgusu ile tedavi edildiğini öğrendim. Bu konuda sizden fiyat açısından bilgi almak istiyorum. Böyle bir tedavinin masrafı ne kadar acaba? Bütçeme uygunsa gelip tedavi olmak istiyorum. Saygilarimla Eyüp Edis
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eyüp Bey. Gerçekten de gözaltlarındaki morlukları kamufle etmek için en etkililerden biri tedavi ışık dolgusudur. Gözaltına enjekte edilen formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve aminoasitlerin gözaltlarındaki yaşlanma belirtilerini önlemek, bu bölgedeki ince derinin direncini artırmak gibi bir etkisi de var. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.