Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu İstanbulÖzel olarak geliştirilen göz altı ışık dolgusu Redensity II, gözaltı şişlik ve morluk problemi çözümüne tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahiptir.

Çökmüş gözaltları birçok kadının “erkeğin” estetik sorunlarının başında ama artık özel olarak geliştirilen Redensity II gözaltı ışık dolgusu yöntemi etkili olabiliyor. Gözaltı şişlik ve morluk problemlerini giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahip olan gözaltı ışık dolgusu Redensity II,  yaşlanma nedeniyle artan gözaltı problemlerine ciddi bir çözüm sunuyor.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, 30’lu yaşlardan itibaren, 2 kadından biri 1’i göz halkaları için endişelenmekte.  Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması ve morluğunun nedeni genetiktir. Alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler; yatış pozisyonu veya uyku düzensizliklerinin, bu durumu artırıcı unsurlar. “Göz bölgemiz her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve 'septum' adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu korur. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında bir boşluk oluşur. Boşluk milimetrik bile olsa, içindeki gölgeler nedeniyle çok daha derin ve koyu algılanabiliyor."

Bakışınız Yüzünüzü Aydınlatıyor

Gözaltındaki halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Bugüne kadar tek işlemle tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm bulunamadı, yeni geliştirilen bazı yöntemlerle bu şikâyetlerin üstesinden gelmenin mümkün oldu ve bunlardan birinin de ışık dolgusu oldu. Redensity 2 gözaltı ışık dolgusu hyaluranik ait içermekle birlikte çapraz bağları değiştirilerek aynı zamanda çapraz bağsız bir hyaluranik asit maddeside içerir. Bu sayede ışık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Gözaltı ışık dolgusu işlemi, gözaltına aydınlık verdiği için ışık dolgusu olarak anılsa da, aslında temel olarak çok az miktarda özel bir hyalüronik asit formülünün, çok çok ince iğnelerle gözaltına enjekte edilmesi şeklinde uygulanıyor. Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken, içeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu Redensity 2 dolgunun ne olduğunu anlatır mısınız?

Gözaltı morlukları, çökmeleri ve halkalar için özel geliştirilmiş benzersiz bir hyaluronik asit jel dolgu tekniğidir. Bu bölge için geliştirilmiş 2 içeriği vardır. Bunlardan ilki hyaluronik asit ile beraber kullanılan ısıtarak yenilenme sağlayan bir komplex. Bu, o bölgedeki deri kalitesini ve düzgünlüğünü düzenliyor, ikinci içerik ise poly vitamin. Bu uygulama ile iki işlemle cildi gençleştiriyoruz önce hyaluronik asit ile cildi düzenleyerek morluklar ve torbalar ile savaşılıyor daha sonra poly vitamin desteği ile hücre boyutunda uzun vadeli yenilenmeler yaratılıyor. Bu tabiki bir mucize değil fakat şu anda kullanılan tekniklere göre bir adım daha ötede yeni bir sayfa açacak bir ürün.

Gözaltı torbaları ve gözaltındaki gölgeler nasıl tedavi edilir?

Bugüne kadar tek işlemle tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm bulunamamıştı. Ancak, Redensity II gözaltı şişlik ve morluk problemi çözümüne tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahip. Redensity II'nin içeriğinde, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi, 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır.

Ürünün içeriğinde bulunan hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derin tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmeye hizmet etmektedir. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle, cilt kurur, zayıflar ve birinci kırışıklıklar ortaya çıkar. Redensity II işte bu zamanla azalan hyalüronik asiti ciltte geri verir.

Gözaltı Işık Dolgusu Redensity 2 Nasıl Uygulanır?

Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre özellik gösterir. Gözaltı ışık dolgusu deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. Yine iğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle gözaltlı dolgusu kanül ile verilmelidir. Kanülün ucu künt olduğu için herhangi bir şekilde morarma, şişme olmamaktadır.

Bu kalıcı bir tedavi midir? Uygulamanın yan etkileri nelerdir?

Teoxane Laboratuvarı tarafından yapılan klinik araştırmalarında 600.000 üzerinde enjeksiyon uygulandığını, sadece 15.000 uygulamada 1 kişide hafif kızarıklık ve morarma görüldüğünü ancak bu durumun 72 saat sonra kayboluyor. Kalıcılığı 6 ile 12 ay arasında değişen gözaltı ışık dolgusu “Redensity II”nin etkisi kaybolduğundan tekrarlanabiliyor.  Dolgunun uygulanma sonrasında hemen sonucunu görebilirsiniz, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmamaktadır. 1 hafta sonra en iyi halini alacaktır.

Bu uygulamanın ömrü ne kadardır?

Hyaluronik asit kullanımı ile yapılan uygulamalarda göz çevresinde uzun süreli sonuçlar alındığını artık biliyoruz. Yaptığımız bir takım testler sonucunda uygulamadan 3 sene sonra bile hyaluronik asitin göz çevresinde kaldığını tespit ettik. Kaz ağı tabir edilen bölge çok aktif bir bölge olduğundan burada 6 ay'ın üzerinde sonuçlar alıyoruz. Fakat göz çevresi, torbalar ve göz kapağında uygulandığında mimiklerden çok aktif etkilenmeyen bir bölge olduğu için iki yıl uygulamayı rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Kimlerde kullanılabilir?

Göz bölgemiz her yöne hareketli özel bir yağ tabakası ile çevrilidir ve bu yağ olan bölge "septum" adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaş ile yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur, işte bu morluk, gölgeler ve torbalar için bu uygulamadan faydalanmak mümkün. Biz bu uygulama ile aynı zamanda hem onarıyor, yeniliyor hem de yeniden oluşumu geciktiriyoruz ve engellemeye çalışıyoruz. 

Hemen Doktorunuza Sorun

14 Yorum
Onur
Merhaba benim göz çevremde kullandığım şeyler yüzünden bayağı çökmeler oluştu. Erkeğim bu arada. Öyle ışığı yansıtan değil de bayağı dolgu lazım. Gerekirse 2 tüp falan… Sizden fiyat bekliyorum. Resim de atabilirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Onur Bey. Gözaltlarınızdaki çöküklüğü yok etmek amacıyla tüp tüp Işık Dolgusu doldurmak yerine adım adım ilerlemek daha doğrudur. Bir miktar enjekte edilir, sonra birkaç ay sonra gerekiyorsa bir miktar daha enjekte edilir. Fiyat bilgisi ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında verilebilir.
Zelal
Merhaba Mustafa Bey ,Gözaltı dolgusunun bir zararı var mıdır? Bana bilgi verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zelal Hanım. Işık Dolgusu olarak bilinen gözaltı dolgusunun hiçbir zararı, hiçbir yan etkisi yoktur. İçindeki ana madde hyalüronik asittir. Bu zaten doğal olarak vücutta bulunan bir maddedir, alerjik reaksiyona yol açması söz konusu değildir. Formülün içinde bulunan diğer maddeler ise anti-aging etkisi olan vitaminler, amino-asitler ve minerallerdir.
Firdevs
Merhaba benim genetik olarak gözaltı morluklarım var. Peeling yaptırmak istiyorum. Kimyasal peeling ne kadar etkili olur? Morluklar tamamen geçer mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Firdevs Hanım. Hassas gözaltına uygulanabilecek cildi nazikçe soyan peeling sistemleri var. Bunlar gözaltındaki cildi tazelemekte etkili olsa da söz konusu morluklar olduğunda bu sorunun Işık Dolgusu’nun uzmanlık alanına girdiğini belirtmekte fayda var. Işık Dolgusu hyalüronik asit bazlı bir formüle sahiptir. Morluklar ve cilt yüzeyi arasında bir katman oluşturarak morlukları kamufle eder. Ayrıca formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve amino-asitler anti-aging etkiye de sahiptir. Işık dolgusunun etkisi yaklaşık 6-12 ay sürer.
Nihal
Merhabalar, 25 yaşındayım genetik olarak gözaltı morluğum ve kırışıklığım mevcut ve bu durum beni çok rahatsız etmekte. Işık Dolgusu ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Ayrıca bu uygulamayı yaptırmak için yaşın bir önemi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihal Hanım. Gözaltlarında morluk, çöküklük gibi problemler yaşayan herkes bu uygulamadan faydalanabilir. 20’li yaşlarda olup gözaltlarında belirgin bir yaşlanma belirtisi olmayan kişiler de Işık Dolgusu’nun anti-aging etkisinden faydalanabilir formülün içindeki yaşlanma karşıtı içerikler göz çevresindeki hassas deriyi koruyarak ileride oluşacak çizgi ve kırışıklıkların önüne geçer. Işık Dolgusu’nun aktif maddesi hyalüronik asittir. Bu madde moleküler ağırlığının yaklaşık bin katı su molekülünü kendine bağlar. Vücutta bulunan bir madde olduğu için alerjik reaksiyona yol açma riski bulunmaz. Gözaltına enjekte edildiğinde cilt ve morluklar arasında bir bariyer oluşturarak, morlukların görünümünün hafiflemesini sağlar. Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitler ise hassas gözaltını yaşlanma etkilerine karşı koruma özelliğine sahiptir. Etkisi yaklaşık 6 ay süren uygulama, ihtiyaca göre senede 2-3 defa tekrarlanabilir. İşlem öncesinde cilde aneztezik bir krem sürüldüğü için nispeten konforlu bir uygulamadır.
Nermin
Merhabalar. Ben 35 yaşındayım, göz çevremdeki morluklar beni yorgun ve olduğumdan yaşlı gösteriyor. Dolgu uygulaması yaptırmak istiyorum. Ancak kalıcılığı kaç ay sürer ve fiyatı ne kadar.
Dr. Mustafa Karataş
Gerçekten de göz çevresindeki morluklar kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Işık Dolgusu morlukları hafifletmede son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. İşlem sırasında hyalüronik asit, vitamin ve minerallerden oluşan bir formül, son derece ince uçlu iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Işık Dolgusu’nun kalıcılığı 6 ay kadardır. İşlem ihtiyaca göre senede 2-3 defa uygulanabilir. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilecektir.
Nermin
Merhabalar. Ben 35 yaşındayım, göz çevremdeki morluklar beni yorgun ve olduğumdan yaşlı gösteriyor. Dolgu uygulaması yaptırmak istiyorum. Ancak kalıcılığı kaç ay sürer ve fiyatı ne kadar.
Dr. Mustafa Karataş
Gerçekten de göz çevresindeki morluklar kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Işık Dolgusu morlukları hafifletmede son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. İşlem sırasında hyalüronik asit, vitamin ve minerallerden oluşan bir formül, son derece ince uçlu iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Işık Dolgusu’nun kalıcılığı 6 ay kadardır. İşlem ihtiyaca göre senede 2-3 defa uygulanabilir. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilecektir.
Aydan
İyi günler hocam. Gözaltı morluk ve kırışıklarım olduğu için dün ışık dolgusu yaptırdım. Fakat sol gözaltı biraz daha şiş görünüyor 10 gün içinde tekrar kontrol ve rötuş olacağı söylendi. İlaç biraz fazla gelmiş olacağını düşünüyorum. Bu durum düzeltilebilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Işık Dolgusu’nu dün yapıldığını söylemişsiniz. Soldaki şişkinlik büyük ihtimalle enjeksiyonun yarattığı ödem yüzündendir. Uygulamanın hatalı olduğunu düşünmek için henüz çok erken. Sonuçların oturması için kendinize bir süre vermeniz gerekiyor.
Kübra
Merhaba 22 yaşındayım 15 yaşından beri gözaltımda morluk ve çöküntü var. Anneminki de aynı şekil doktora gittiğimde bir ilacı olmadığı genetik olduğunu bir şey yapmacıklarını şöyledir. Bende bu durumdan çok sıkıldım çok hastaymışım gibi gösteriyor ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Bu problemin genetik olabileceği doğru ama genetik olması müdahale edilemeyeceği anlamına gelmiyor. Işık Dolgusu’ndan fayda sağlayabileceğinizi düşünüyorum. Bu dolgu sadece gözaltları için tasarlanmış bir tedavidir. Hatta gözaltlarındaki çukurlukları doldurmak ve morlukları kamufle etmekte altın standarttır. Formülün içinde anti-aging maddeler de olduğu için bu bölgedeki yaşlanma belirtilerini önlemede de fayda sağlar. İhtiyaca göre senede 1-3 defa uygulanan bu tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.
Beyza
26 yaşındayım yıllardır gözaltımda mor çizgi şeklinde renk var ve sanırım elmacık kemiklerimle de bağlantılı olarak bu bölgem çökük duruyor. Bu görüntü de yüzümü hep yorgun bitkinmişim gibi gösteriyor. Nasıl bir uygulama olabilir ve ileri yaşlarda deformasyon sarkma gibi bir durum oluşabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Beyza Hanım. Öncelikle sorunun neden kaynaklandığını net olarak belirlemek gerekiyor. Bazen sorun sadece pigmentasyon probleminden kaynaklanır. Gözaltlarının elmacık kemikleri ile birleştiği yerde oluşmuş pigmentasyon bu bölgeye çökük bir görünüm verebilir. ClearLift gibi bu hassas bölgeye uygulanabilen bir sistem ile bu pigmentasyon hafifletildiğinde sorun da hafiflemiş olur. Eğer morluğa bir çöküklük de eşlik ediyorsa, Işık Dolgusu’ndan fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Sadece gözaltları için tasarlanmış olan bu tedavi hem çöküklüğü yok eder hem de morlukların hafiflemesini sağlar. Bu tedavilerin hiçbir yan etkisi yoktur, yani ileride deformasyon, sarkma gibi problemlere neden olmaz. Aksine hassas göz çevresinde oluşacak yaşlanma belirtilerinin de önlerine geçerler.
Tülay
Merhabalar. 35 yaşındayım. Gözaltlarım çökük ve çukur şeklinde. Işık dolgusu yaptırmak istiyorum. Daha doğrusu çökük alanların dolması ve çukur alanların biraz daha yükselmesi için mi yapılabilir bilgi almak istiyorum. Bir de fiyat nedir ve işlemden sonra morluklar vs. oluyor mu? İzler ne kadar süre sonunda izler kayboluyor ve normal iş hayatına devam edebilecek duruma ne kadar sonra gelinebiliyor? Bir de etkisi ne kadar sürüyor kalıcılık süresi nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Işık dolgusu ile sizi rahatsız eden bu problemi çözmek, gözaltındaki çöküklüğü doldurmak mümkün. Enjeksiyon ince iğnelerle yapılır, işlem sonrasında bu iğnelere bağlı olarak gözaltında hafif morluklar ve ödem görülebilir. Bunlar da birkaç gün içinde tamamen geçecektir. Ancak gözaltı hassas bir bölgedir. Bunu sakın unutmayın. İşinin ehli olmayan birinin elinde yapılan uygulamalar uzun süre geçmeyen morluklara, hatta daha ciddi komplikasyonlara bile neden olabilir. İşlem sonrasında işinize hemen dönebilirsiniz. Eğer normal olarak kabul edilen hafif bir morluk söz konusu ise, bunu birkaç gün kapatıcı kullanarak kamufle etmek mümkün oluyor. İhtiyaca göre senede 1-3 defa uygulanan bu tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.

Doktorun Son Cevapladığı Sorular