Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu İstanbulÖzel olarak geliştirilen göz altı ışık dolgusu Redensity II, gözaltı şişlik ve morluk problemi çözümüne tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahiptir.

Çökmüş gözaltları birçok kadının “erkeğin” estetik sorunlarının başında ama artık özel olarak geliştirilen Redensity II gözaltı ışık dolgusu yöntemi etkili olabiliyor. Gözaltı şişlik ve morluk problemlerini giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahip olan gözaltı ışık dolgusu Redensity II,  yaşlanma nedeniyle artan gözaltı problemlerine ciddi bir çözüm sunuyor.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, 30’lu yaşlardan itibaren, 2 kadından biri 1’i göz halkaları için endişelenmekte.  Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması ve morluğunun nedeni genetiktir. Alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler; yatış pozisyonu veya uyku düzensizliklerinin, bu durumu artırıcı unsurlar. “Göz bölgemiz her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve 'septum' adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu korur. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında bir boşluk oluşur. Boşluk milimetrik bile olsa, içindeki gölgeler nedeniyle çok daha derin ve koyu algılanabiliyor."

Bakışınız Yüzünüzü Aydınlatıyor

Gözaltındaki halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Bugüne kadar tek işlemle tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm bulunamadı, yeni geliştirilen bazı yöntemlerle bu şikâyetlerin üstesinden gelmenin mümkün oldu ve bunlardan birinin de ışık dolgusu oldu. Redensity 2 gözaltı ışık dolgusu hyaluranik ait içermekle birlikte çapraz bağları değiştirilerek aynı zamanda çapraz bağsız bir hyaluranik asit maddeside içerir. Bu sayede ışık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Gözaltı ışık dolgusu işlemi, gözaltına aydınlık verdiği için ışık dolgusu olarak anılsa da, aslında temel olarak çok az miktarda özel bir hyalüronik asit formülünün, çok çok ince iğnelerle gözaltına enjekte edilmesi şeklinde uygulanıyor. Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken, içeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu Redensity 2 dolgunun ne olduğunu anlatır mısınız?

Gözaltı morlukları, çökmeleri ve halkalar için özel geliştirilmiş benzersiz bir hyaluronik asit jel dolgu tekniğidir. Bu bölge için geliştirilmiş 2 içeriği vardır. Bunlardan ilki hyaluronik asit ile beraber kullanılan ısıtarak yenilenme sağlayan bir komplex. Bu, o bölgedeki deri kalitesini ve düzgünlüğünü düzenliyor, ikinci içerik ise poly vitamin. Bu uygulama ile iki işlemle cildi gençleştiriyoruz önce hyaluronik asit ile cildi düzenleyerek morluklar ve torbalar ile savaşılıyor daha sonra poly vitamin desteği ile hücre boyutunda uzun vadeli yenilenmeler yaratılıyor. Bu tabiki bir mucize değil fakat şu anda kullanılan tekniklere göre bir adım daha ötede yeni bir sayfa açacak bir ürün.

Gözaltı torbaları ve gözaltındaki gölgeler nasıl tedavi edilir?

Bugüne kadar tek işlemle tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm bulunamamıştı. Ancak, Redensity II gözaltı şişlik ve morluk problemi çözümüne tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahip. Redensity II'nin içeriğinde, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi, 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır.

Ürünün içeriğinde bulunan hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derin tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmeye hizmet etmektedir. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle, cilt kurur, zayıflar ve birinci kırışıklıklar ortaya çıkar. Redensity II işte bu zamanla azalan hyalüronik asiti ciltte geri verir.

Gözaltı Işık Dolgusu Redensity 2 Nasıl Uygulanır?

Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre özellik gösterir. Gözaltı ışık dolgusu deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. Yine iğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle gözaltlı dolgusu kanül ile verilmelidir. Kanülün ucu künt olduğu için herhangi bir şekilde morarma, şişme olmamaktadır.

Bu kalıcı bir tedavi midir? Uygulamanın yan etkileri nelerdir?

Teoxane Laboratuvarı tarafından yapılan klinik araştırmalarında 600.000 üzerinde enjeksiyon uygulandığını, sadece 15.000 uygulamada 1 kişide hafif kızarıklık ve morarma görüldüğünü ancak bu durumun 72 saat sonra kayboluyor. Kalıcılığı 6 ile 12 ay arasında değişen gözaltı ışık dolgusu “Redensity II”nin etkisi kaybolduğundan tekrarlanabiliyor.  Dolgunun uygulanma sonrasında hemen sonucunu görebilirsiniz, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmamaktadır. 1 hafta sonra en iyi halini alacaktır.

Bu uygulamanın ömrü ne kadardır?

Hyaluronik asit kullanımı ile yapılan uygulamalarda göz çevresinde uzun süreli sonuçlar alındığını artık biliyoruz. Yaptığımız bir takım testler sonucunda uygulamadan 3 sene sonra bile hyaluronik asitin göz çevresinde kaldığını tespit ettik. Kaz ağı tabir edilen bölge çok aktif bir bölge olduğundan burada 6 ay'ın üzerinde sonuçlar alıyoruz. Fakat göz çevresi, torbalar ve göz kapağında uygulandığında mimiklerden çok aktif etkilenmeyen bir bölge olduğu için iki yıl uygulamayı rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Kimlerde kullanılabilir?

Göz bölgemiz her yöne hareketli özel bir yağ tabakası ile çevrilidir ve bu yağ olan bölge "septum" adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaş ile yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur, işte bu morluk, gölgeler ve torbalar için bu uygulamadan faydalanmak mümkün. Biz bu uygulama ile aynı zamanda hem onarıyor, yeniliyor hem de yeniden oluşumu geciktiriyoruz ve engellemeye çalışıyoruz. 

Hemen Doktorunuza Sorun

29 Yorum
Seren
Ben gözaltı ışık dolgu yaptırdım. Fakat çok derin torbalanmalar oldu gözaltımda. Şimdi eritme işleminden bahsediyorlar ama cesaret edemiyorum tekrar bir işleme. Ne yapmam gerek acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Anladığım kadarıyla gözaltınıza gereğinden fazla dolgu maddesi enjekte edildiği için torbalanmalar oluşmuş. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerini eriten bir enzim var. Bunu yaptırabilirsiniz, ama gözaltı hassas bir bölge olduğu için yine bir süre için ödem ve morluk gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Benim tavsiyem bir süre beklemeniz, sonuçta ışık dolgusu zamanla eriyen, vücut tarafından metabolize olan bir madde. Bir ay içinde sorunun belirgin bir şekilde hafifleyeceğini düşünüyorum.
Naz
Işık dolgu uygulama sonrası aylarca geçmeyen morluk ve ödem oluştuğu bilgisini edindim bu ne kadar doğru bir de uygulamanın fiyatı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Naz Hanım. Işık Dolgusu özel olarak gözaltları için tasarlanmış güvenli bir uygulamadır. Gözaltı derisi son derece ince ve hassas olduğu için bir miktar ödem ve morluk oluşması normaldir, ama bu öyle aylarca sürecek bir durum değildir normalde bir hafta on günde geçer. Eğer gözaltlarındaki morluk ve ödem aylarca geçmiyorsa işlemi yapan kişinin bu konuda deneyimli olmadığı, işinin ehli olmadığı gibi olasılıklar akla gelmelidir. Bu tür uygulamalarda uygulama tekniğinin son derece önemli olduğu unutulmamalı. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilebilir.
Gülsen
Ben göz torbalarımdan şikayetçiyim. Plastik cerrahi ile aldırmak istedim. Kendim diyaliz hastasıyım. Cerrah bana diyaliz hastalarında deri çok inceliyor çok başarılı olamıyoruz diye lazer tedavisi gibi çözümler önerdi. İnternette lazer araştırırken bu ışık dolgusu ile karşılaştım. Bu yöntemden yararlanabilir miyim? Olumlu bir sonuç alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülsen Hanım. Gözaltı torbalarının üst yanakla birleştiği yerde bir hat oluşur. Bu hattı Işık Dolgusu ile doldurduğumuzda bu bölgede düz bir alan yaratmak mümkün oluyor ki bu da gözaltı torbalarının kamufle olmasını, hafiflemesini sağlıyor. Işık dolgusunun içinde bulunan vitamin, mineral ve aminoasitler de cildi güçlendirmek, direncini artırmada fayda sağlayacaktır. Başvurduğunuz estetik cerrahın da belirttiği gibi Emerge lazer gibi gözaltına uygulanabilen bir sistemle incelen cildin daha tok, daha kalın bir dokuya kavuşması mümkün olacak, yani en başarılı sonuçlar kombine tedavilerle alınacaktır.
Kübra
Işık dolgusunun etkisi ne kadar sürer ve ücretler nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kübra Hanım. İşlem göz çevresinin ihtiyacına göre 1-3 seans olarak uygulanır. Kalıcılığı 8-12 ay arasındadır. Tedavi protokolü ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşecektir –fiyat bilgisi de konsültasyonda verilecektir.
Erdinç
Gıdı bölgemde yağlanma mevcut, çenem bu yüzden ufak görünmekte. Yandan bakılınca çirkin duruyor. Neredeyse kulak altlarına kadar yağlanma var ve yaşım 30. Bu durumdan kurtulmak istiyorum ama estetik ameliyat yaptırmak istemiyorum. Acı beni korkutuyor… Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Erdinç Bey. VShape teknolojisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Bu sistem yağ hücrelerini parçalarken diğer yandan cildin elastikiyetini artırır. Bazı durumlarda hastanın çene altında yağlanma olarak algıladığı sorun aslında sadece derideki sarkma da olabilir. Doğru tedavi sorunun tam olarak tespit edilebilmesi ile mümkün olabilir ancak. VShape iki hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanslık bir tedavidir, seanslar yaklaşık 30 dakika kadar sürer ve sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.
Suna
Hocam gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ancak kortizon ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorum ışık dolgu yaptırabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Işık dolgusunun aktif maddesi vücutta zaten doğal olarak bulunan hyalüronik asittir. Kullandığınız ilaçlarla herhangi bir olumsuz etkileşime girmesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ama tabii en doğrusu tedavinizi yapan doktorunuza danışmaktır.
Ümran
25 yaşındayım yalnız kendimi bildim bileli gözaltı torba problemim var. Fazlasıyla rahatsız oluyorum ışık dolgusunu merak etmekteyim. Selamlar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ümran Hanım. Gözaltı torbalarında şişkinliğin hemen altındaki girintiye bir miktar ışık dolgusu yaparak bu bölgede daha pürüzsüz bir görünüm yaratmak mümkün olacaktır. Torbalanmanın yarattığı şişkinliği kamufle etmenin torbanın hemen altına yanakların üstüne hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu dokunuşla yanaklardan gözaltlarına doğru düz bir satıh yaratmak, şişliği kamufle etmek mümkün olacaktır. Gözaltlarında ve torbaları kamufle etmek için kullandığımız en başarılı dolgu maddesi Işık Dolgusudur. Işık Dolgusu, özellikle bu bölge için tasarlanmış, enjekte edildiği yere homojen bir şekilde rahatça yayılan bir dolgu maddesidir. İçinde vitamin, amino-asit ve mineraller de bulunduğu için anti-aging bir etkiye de sahiptir.
Emine
Merhabalar. Gözaltı morluğunu kapatmak için en etkili ve en uzun süreli yönteminizin; Kalıcılığı ne kadardır? Yöntem nedir? Uygulama fiyatı ne kadardır. Kaç seferde uygulanabilir?
Merhabalar Emine Hanım. Gözaltı morluklarını hafifletmek için kullandığımız en etkili yöntem ışık dolgusudur. Sadece gözaltı bölgesi için tasarlanmış olan formül, içeriğindeki hyalüronik asit ile morluk ve deri arasında bir katman yaratarak morlukların kamufle olmasını sağlar. Formülde bulunan anti-aging maddeler de cildin kalitesini artırarak bu etkiyi güçlendirir ve hassas göz çevresini yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli kılar. Hastanın ihtiyacını göre senede 1-3 seans uygulanabilir.
Elif
Merhabalar, bundan iki hafta önce gözaltı ışık dolgusu yaptırdım. Ancak gözaltımdaki morluklar gitmediği gibi fazlalaştı ve yorgun görüntüm arttı. Ayrıca sağ gözümdeki şişlik inmedi, antibiyotik kullanmama rağmen. Doktor ödem olduğunu belirterek ilaç verdi ama sonuç aynı. Yanlış olan bir durum var mı?
Merhabalar Elif Hanım. Gözaltı hassas bir bölge olduğu için uygulamanın da bu konuda deneyimli bir uzman tarafından yapılması çok önemli. Yine de işlem sonrası morluk ve ödem görülmesi rastlanan bir durumdur. Gözaltlarınıza iyileşmeleri için bir süre daha verin ve bu süre zarfında güneşten uzak durun -mevsim sonbahar olsa da güneşli günlerde gözlük kullanmaya özen gösterin.
Melika
Merhaba gözaltı Işık Dolgusu bir kerelik bir uygulama mıdır ve fiyatı ne kadar?
Merhabalar Melike Hanım. Işık dolgusu senede 1-3 defa yapılabilir. Uygulama sıklığı kişiye ve ihtiyaçlarına göre değişir. Bazı hastalar senede bir defa yaptırarak istedikleri sonucu elde ettiklerini söylüyorlar. Ancak sonuçta bu kalıcı bir uygulama değildir, belli bir zaman sonra tekrarlanması gerekir.

Doktorun Son Cevapladığı Sorular