Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme İstanbul

Cilt gençleştirmede yeni nesil teknolojilerle zamanı geri almak, daha genç ve pürüzsüz bir cilt yaratmak mümkün.

Kırışıklık tedavilerinde altın standart olan botoks ve cilde kaybolan hacmini geri veren dolgu uygulamalarından ileri teknoloji lazer sistemleri ile cilt germeye kadar tüm yaşlanma belirtileriyle savaşan anti-aging uygulamalar. Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte, çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökmeler meydana gelmeye başlar. İlk gençlik yıllarındaki parlaklığını kaybetmeye başlayan cilt, renk düzensizlikleri ile yorgun, donuk bir görünüm almaya başlar. Tablo iç karartıcı gibi görünse de, yeni teknolojiler ve anti-aging uygulamalar sayesinde yılların etkileriyle savaşmak mümkün. Uzun lafın kısası; yüzün yapısını gençleştirmek, kırışıklıklardan kurtulmak, cilde hacim vermek, daha parlak, canlı bir görünüme kavuşmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Son on-on beş yılın anti-aging uygulamalarına baktığımızda farklı enerji kaynakları kullanarak cildin tüm katmanlarına etki eden lazer sistemlerinin giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Giderek daha gelişmiş teknolojilerle karşımıza çıkan bu sistemlerle, cildi yenilemek, sıkılaştırmak ve gençleştirmek mümkün. Üstelik eski nesil sistemlere kıyasla çok daha az yan etkiye sahip olmaları büyük bir avantaj.

Cilt Gençleştirme Uygulamaları

ClearLift, Emerge, Icon, Thermage, Ulthera, Scarlet S, VShape ve Baby Face Beauty teknolojileri, etkinlikleri ve farklı cilt sorunlarına yenilikçi yaklaşımlar getirmeleri ile anti-aging dünyasının yıldızları arasında. Bu sistemler evde uygulanan cilt bakım rutinini desteklemekten çok öteye geçerek, krem ve serumların hiç ulaşamayacağı derin tabakalara kadar etki ederek, ciltte çok değil bundan 20-30 yıl önce hayal bile etmenin mümkün olmadığı bir gençleşme sağlıyor. Kırışıklıklar ve çizgiler söz konusu olduğunda ise botoks enjeksiyonları hâlâ altın standart olmaya devam ediyor. Botoks enjeksiyonlarının lazer sistemleri ile desteklenmesi ise çizgi ve kırışıklıkların oluşumunda etkili olan tüm mekanizmalara müdahale etme olanağı sağlıyor.

Kırışıklıklarda Altın Standart: Botoks
Botoks enjeksiyonlarının aktif maddesi botulinum toksinin özelliği enjekte edildiği kasın gevşemesini sağlaması. Böylece kaşlarınızı çatmak, gözlerinizi kısmak, alnınızı kırıştırmak gibi istem dışı yapılan mimikler yüzünden meydana gelen çizgiler ve kırışıklıklar yumuşuyor, yüze daha dinç, dinamik bir ifade geliyor. Alın ve kaş arasındaki kırışıklıklar, göz çevresi ve dudak çevresindeki ince çizgilerde etkili olan botoks enjeksiyonlarının kalıcılığı ortalama 4-6 ay kadar devam ediyor. Tedavinin sonuçları işlem yapıldıktan birkaç gün sonra görülmeye başlıyor, nihai sonucuna ise yaklaşık bir hafta-on gün sonra ulaşıyor. Botoks enjeksiyonlarının uzun vadede cildinize yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri olduğunu belirtmekte fayda var. İstem dışı yaptığınız mimikler o bölgedeki kolajen ve elastin liflerinin zarar görmesine neden olarak, kırışıklık ve ince çizgilerin oluşumuna neden olurlar. Botoks enjeksiyonları sadece var olan çizgileri silmekte değil, ileride oluşacak olanları önlemekte de etkilidir.

Dolgu Enjeksiyonları

Yüz yaşla beraber hacmini kaybetmeye, çökmeye başlar. Bu kaybı yerine koymanın, yüze ilk gençlik yıllarındaki şeklinin geri kazandırmanın en etkili yolu ise dolgu enjeksiyonlarıdır. Yeni nesil dolgu enjeksiyonlarının aktif maddesi hyalüronik asittir. Vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asidin en önemli özelliği su tutma kapasitesidir. Moleküler hacminin yaklaşık 1000 katı su molekülünü kendine çekme özelliği ile cilde, yaşla birlikte meydana gelen hacim kaybını geri kazandırmakta altın standarttır. Etkisi anında görülen dolgu enjeksiyonlarının en önemli artılarından biri de cildin nem tutma kapasitesini artırmasıdır. Nemli cilt yaşlanma etkilerine, güneş, hava kirliliği gibi çevresel faktörlere karşı daha dirençlidir. Su tutma özelliğinin artması ile cilt daha parlak, daha taze bir görünüme kavuşur. Özellikle burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan, zamanla bu bölgede katlanmalara neden olan kırışıklıklarda, elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde kullanılan dolgu maddelerinin kalıcılığı 6-12 ay arasında değişmektedir.

Cilde Vitamin Dopingi: Mezoterapi
Cilt kalitesini artırmakta en etkili yöntemlerden biri mezoterapidir. Mezolift olarak da bilinen bu anti-aging uygulamada, cilde ince uçlu iğnelerle hyalüronik asit, vitamin, amino-asit, mineral ve büyüme faktörlerinden oluşan bir formül enjekte edilir. Formülün cildin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmesi, tedaviden optimum fayda sağlanmasını mümkün kılar. Kolajen ve elastin üretimini tetikleyen, ihtiyaç duyduğu besinlerle cildi destekleyerek yoğun nem veren mezoterapi ciltte bir yeniden yapılanma sürecinin tetiklenmesini sağlar. Kırışıklık ve çizgilerin oluşumunu önlemek, var olanların görünümünü hafiflemek, cilde daha genç ve parlak bir görünüm vermekte etkili bir tedavidir. Daha ilk seanstan başlayarak  ciltteki gençleştirici etkisi gözlenmeye başlar cilt daha sıkı, daha canlı bir görünüm alır. İlerleyen seanslarda bu etki giderek artar.

Thermage ile Neştersiz Lift Etkisi
Thermage, ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemidir. Yüz hatlarını toparlamak ve cildi sıkılaştırmakta etkili olan sistem, sadece kozmetik tedaviler tarafından uzmanlaşmış doktorlar tarafından uygulanabiliyor. Patentli radyo frekansı teknolojisi ile etki eden Thermage anti-aging dünyasında çığır açan uygulamalardan biri olma özelliğine de sahiptir. Bu etkili sistemden önce yüz germek söz konusu olduğunda tek çözüm estetik ameliyatlardı. Thermage teknolojisi ile eskiden neştersiz müdahale edilemeyen bir yaşlanma belirtisi de ati-aging tedavilerin alanına girmiş oldu. Cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cildin alt tabakalarına radyo frekans enerjisi göndererek kolajen ve elastin liflerini uyaran tedavinin bir diğer önemli özelliği ise tek seanslık bir işlem olması. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza geri dönebiliyorsunuz. 1.5- 2saat kadar süren işlemden hemen sonra cilt daha taze ve parlak görünse de, tedavinin esas etkilerinin ortaya çıkmaya başlaması için yaklaşık bir ay kadar geçmesi gerekiyor. Bu olumlu etkiler giderek artıyor ve optimum sonuçlara ulaşması ancak 3-4 ay sonunda gerçekleşiyor.

Cilt Sıkılaştırmada Ultherapy

Uygulama, cilt yüzeyini etkilemeden cildin astar tabakası denilen taşıyıcı tabakaya kadar inebilen ses dalgaları teknolojisi ile etki ediyor. Cildin alt tabakalarına akustik enerji göndererek cilt altını ısıtan ve kolajen üretimini artıran Ultheraphy, cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cildin elastikiyetini artırıyor, yüz ovalinin toparlanmasını sağlıyor, cilt daha parlak, daha genç bir görünüme kavuşuyor. Sistem, gözkapaklarından kaşlardaki düşmeye, göz çevresindeki ince kırışıklıklardan çene altındaki elastikiyet kaybına ve boyun bölgesindeki deformasyonlara kadar tüm sarkma problemlerinde etkili bir anti-aging uygulama özelliğine sahip. Boyun ve göz çevresi gibi en hassas bölgelerde bile kullanılabilen Ulthera teknolojisinin bir diğer artısı ise tek seanslık bir tedavi olması. Ciltteki sarkma ve elastikiyet kaybı çok fazlaysa 6 ay 1 yıl içinde uygulanacak ikinci bir seansla optimum sonuçlar elde edilebilir.

Altın İğnelerle Gençlik: Scarlet-S
Yenilikçi bir anti-aging uygulama olan Scarlet-S, cilt gençleştirmede en etkili sistemlerden biri olma özelliğine sahip. Mikro incelikte altın iğnelerle cilt altına radyo frekans enerjisi ileten sistem, iğnelerin anti-aging etki istenen derinliğe göre ayarlanabilmesi uygulamanın etkinliğini artıyor. Tedavide kullanılan altın iğnelerin özelliği ise enerjinin daha güçlü ve yoğun bir şekilde cilt altına iletilme olanağı sunması. Mikro-iğneler ve ısı enerjisi ile ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen Scarlet-S, cildin kalitesini artırmak, cilde daha sıkı, daha elastik bir görünüm vermek, gözkapaklarındaki sarkmaları toparlamakta, ince çizgilerin, gözeneklerin ve akne izlerinin görünümünü hafifletmekte son drece başarılı bir teknoloji. Optimum sonuçlar için 3-4 hafta arayla 3 seans uygulanması gerekiyor.  

Farklı Cilt Problemleri Tek Sistem: Icon Lazer

Bugüne kadar ciltle ilgili her soruna farklı bir lazer öneriliyordu. Geliştirilen son sistem Icon lazer tüm cilt problemlerini tek bir cihazla halledebilen bir teknolojiye sahip. Kırışıklıklar, ince çizgiler, cilt elastikiyetinin azalması, cilt renginde oluşan düzensizlikler, lekeler ve zararlı güneş ışınları gibi tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki eden uygulama, aynı zamanda sizi sosyal yaşamınızdan koparmayan bir tedavi olanağı da sunuyor. Cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratan Icon lazer, cildin üst tabakasındaki leke, cilt tonu düzensizliklerini tedavi ederken, cildin alt tabakalarındaki kolajen üretimini tetikleyerek cilt gençleştirme ve yenilenme sağlıyor. Cildi adeta içeriden dışarıya doğru yeniden yapılandıran, yenileyen sistemin en önemli özelliklerinden biri de diğer sistemlere göre cilt altına çok daha fazla enerji iletebilmesi hem de son derece güvenli bir şekilde. Bu da tedavinin olumlu sonuçlarının çok daha çabuk gözlenmesini sağlıyor. Icon lazer sisteminin bir diğer özelliği de melanin ölçümü yaparak cilde verilecek ısının miktarını ayarlama olanağı sunması.

Yeni Nesil Cilt Bakım: Baby Face Beauty
Baby Face Beauty, dermo-kozmetiklerde kullanılan en etkili anti-aging maddelerle lazer teknolojisini bir araya getiren yenilikçi bir cilt bakım sistemidir. Farklı cilt problemlerine yönelik, etkisi kanıtlanmış aktif maddelerin cildin alt tabakalarına kadar ulaşmasını sağlayan sistem, kadifemsi bir cilt dokusu yaratırken, lekeler, çizgiler ve kırışıklıklarla savaşıyor. Tedavi ciltte ısı kanalları açan bir lazer uygulaması ile başlıyor. Ardından cilde ihtiyacına göre C vitamini, A vitamini, resveratrol ve kök hücre gibi- markaya özel konsantre serum ya da serumlar sürülüyor. Bu anti-aging maddeler ciltte açılmış olan ısı kanalları sayesinde cildin derin katmanlarına kadar nüfuz ediyor. Lazerin ciltte yarattığı kontrollü hasar cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetiklerken, bu faydanın üstüne cilde sürülen aktif içeriklerin etkisi de eklenince ortaya son derece başarılı bir anti-aging cilt bakım sistemi çıkıyor. Sistemin bir diğer artısı da işlemin sadece 7-8 dakika sürmesi. Bir-iki hafta arayla 3-4 seans öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

17 Sıkça Sorulan Sorular
M***
Yüzümde çukurlar var. Çok değiller. Özellikle yüzümün sol tarafında, yanaklarımın altındalar. Kök hücre tedavisi yaptırmak istiyorum ve tedavinin fiyatını öğrenmek istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Muhammet Bey, kök hücre tedavisi için kulak arkasından minik bir miktar doku alınır. Bu cilt dokusu laboratuvara gönderilerek içindeki kök hücreler ayrıştırılır ve ardından da bu kök hücreler çoğaltılır. Böylece cildin yapıtaşları açısından son derece zengin, konsantre bir formül elde edilir. Kök hücre tedavisini iki farklı şekilde faydalanılabiliyor ya dolgu olarak kırışıklıkların, sizin durumunuzda olduğu gibi akne izlerinin içi doldurabiliyor ya da cilde yüzeysel olarak enjekte edilerek cilt canlandırma için kullanılabiliyor. Bu tedaviyi ScarletS ya da Icon lazer gibi bir sistemle desteklemek alınan sonucun başarısını artıracaktır. Sadece lazer teknolojileri kullanarak da akne izlerinde, skar tedavisinde önemli başarılar elde edebiliyoruz. Sizin için hangi tedavi veya tedavilerin uygun olduğu konsültasyon sonrasında netleşecektir. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
R***
Grp ve yüz ışık dolgusunu birer ay arayla 3 Grp ve 2 yüz ışık dolgusu olarak yaptırmanın memnun edici sonucu olur mu acaba? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Rengin Hanım. Sanıyorum PRP tedavisinden bahsediyorsunuz. PRP kişinin kendi kanından ayrıştırılan trombositten zengin plazmanın kliniğimizde yüze enjekte edilmesidir. Bu uygulamayı yapmadığım için etkileri konusunda yorum yapmam doğru olmaz. Ben kök hücre tedavisi yapıyorum kişinin kulak arkasından alınan dokudan elde edilen kök hücrelerin laboratuvarda çoğaltılmasıyla elde edilen kök hücre zengini konsantrenin cilde enjekte edilmesi. Benim de uyguladığım Işık Dolgusu yüze nem ve parlaklık vermekte etkili bir tedavidir. Işık dolgusunu ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen bir lazer sistemi ile kombine etmek daha iyi sonuç verebilir.
E***
Gözaltı ışık dolgusu ve uygulamanın ücreti hakkında bilgi almak istiyorum.
Merhabalar Esra Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Merhabalar bundan bir sene önce kız arkadaşımın “Kaşının ortasında iki tane derin çizgi var” demesiyle fark ettim. Sonra takıntılı bir şekilde her akşam elimde minik bir aynayla bakmaya başladım. Takıntı haline getirdim. Derken diğer kırışıkları da fark ettim, şimdi de beden dismorfik bozukluğu yaşıyorum. Şu an 25 yaşımdayım. Araştırdım botoksun etkileri geçici oluyor. Bu yüzden istemiyorum. Kalıcı dolgu da bayağı riskli. Yardımcı olur musunuz?
Merhabalar Ebru Hanım. Sizin durumunuzda en başarılı tedavi protokolü botoks ile cilt kalitesini artıran ScarletS, Icon lazer gibi sistemleri kombine olarak kullanmaktır. Böylece hem ciltteki kolajen ve elastin lifleri uyarılarak cildin daha genç bir cilt gibi davranması sağlanır hem de ince çizgilerin hafiflemesini sağlayan bir onarım süreci tetiklenmiş olur. Evet, botoksun etkisi geçicidir. Ancak düzenli yapıldığında ileride oluşacak çizgileri önlemekte de son derece etkili bir tedavidir. Kalıcı dolguyu kesinlikle düşünmeyin, ciddi komplikasyonları olan dolgulardır bunlar. Zaten aklı başında hiçbir doktor da bunları kullanmaz. Bu arada eğer durum sizde bir saplantıyı dönüştüyse en doğrusu psikolojik destek almaktır. Çünkü ne kadar başarılı tedaviler yapılırsa yapılsın, ne kadar olumlu sonuçlar alınırsa alınsın cildinizden, görünümünüzden memnun kalmama ihtimaliniz hayli yüksek. Ayrıca öyle hastalarla karşılaşıyorum ki çizgilerden, kırışıklıklardan, elastikiyet kaybından şikayetçiler. Bu konuda çok mutsuzlar ama muayene sırasında yüzlerinde belirgin tek bir çizgi ya da herhangi bir sarkma göremiyorum. Sizin durumunuzda da bu geçerli olabilir.
S***
40 yaşındayım gözaltı ışık dolgusu ve gençlik aşısı ya da Baby Face yaptırmak istiyorum. İşlemlerin farkı ve ücretleri konusunda bilgi alabilir miyim lütfen. Teşekkürler.
Merhabalar. Gözaltı ışık dolgusu hakkında detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Gözaltı ışık dolgusunun aktif maddesi hyalüronik asittir. Ama enjekte edildiği bölgeye yoğun nem veren bu molekül gözaltı bölgesi için özel olarak geliştirilmiştir. Formülün içinde yaşlanma sürecini yavaşlatan vitamin, mineral ve aminoasitler de bulunur. Işık dolgusunun kalıcılığı 9-12 ay kadardır. Etkinin devamlılığı için senede bir defa uygulanması gerekir. Gençlik aşısı cilde yüzeysel olarak verilen ve hem antiaging etkisi hem de yoğun nemlendirme özelliği bulunan bir formüldür. Formülün içinde hyalüronik asit, somon DNA’sı, vitamin ve mineraller bulunur. Cilde parlak, canlı bir görünüm vermekte, ince çizgilerin görünümünü hafiflemede son derece başarılı bir uygulamadır. Baby Face ise lazer teknolojisi ile ciltteki probleme göre cilde sürülen serumları birleştiren yenilikçi bir sistemdir. Sizin hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınıza konsültsayon sonrasında karar verilebilir.
A***
45 yaşındayım daha parlak, gergin ve düzgün bir cilt dokusu için fraksiyonel mosaic lazeri duydum bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler
Merhabalar Ayşe Hanım. Kliniğimizde yeni nesil bir farksiyonel lazer sistemi olan Icon lazer uygulanmaktadır. Ancak cilt sıkılaştırma dendiğinde bu etkinin Ulthera ve Thermage sistemlerinin uzmanlık alanı olduğunu belirtmek istiyorum. Mosaic lazer sistemini kullanan bir klinikten detaylı bilgi alabilirsiniz.
G***
Hocam merhaba sizi TV’den ve haberlerden takip ediyorum ve çok güveniyorum. 28 yaşındayım ve yüzümde göz çevremde gülmeden bile belli kırışıklıklar daha kötüsü cildimde incelme mevcut. Yüz germe veya botoks gibi müdahale yaptırmama gerek var mı yoksa başka tedavi ve bakım, vitamin gibi uygulamalarla bu sorunlardan kurtulmam mümkün mü? Sonuçta yaşım genç olduğu için belki cildim kendini toparlayabilir diye düşünüyorum. Fikrinizi çok önemsiyorum hocam.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülderen Hanım. Bu yaşlarda yaşlanma belirtileri görülmeye başlayabilir. Eğer şimdilerde bir takım profesyonel bakımlardan, tedavilerden destek almaya başlarsanız otuzlu yaşları daha iyi bir ciltle karşılayabilirsiniz. Fayda sağlayabileceğiniz pek çok antiaging bakım ve sistem var. Hangisinden optimum sonuç alacağınız ancak muayene sonrasında netleşebilir. Göz çevresine ışık dolgusu ve çok minik bir doz botoks enjeksiyonu yaparak bu bölgedeki sorunlarınızı kontrol altına alabileceğinizi düşünüyorum. Göz çevresine uygulanabilen Emerge sistemi de bu bölgenin ince derisini daha dirençli bir hale getirmeye yardımcı olacaktır. Pek çok kişi cilt kalitesini artıran, cildi sıkılaştıran Thermaga, Ulthera gbi sistemleri genelde 40’lı yaşlarından sonra yaptırmaları gerektiğini düşünse de, sizin yaşınızda biri de bu sistemlerden fayda sağlayacaktır. Çünkü ciltteki kolajen ve elastin liflerini stimule eden tüm tedaviler cildin yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençli olmasını sağlar, cilt kalitesini artırır. ScarletS ya da Icon lazer de yine ciltteki erken yaşlanma belirtilerinde etkili teknolojilerdir. PHFormula gibi cilt bakım sistemleri de cildi yenileyen, tazeleyen tedavilerdir. Gördüğünüz gibi pek çok sistem, pek çok tedavi var. Hangilerinin beklentilerinizi karşılayacağı, sizin için en uygun olduğu ancak muayene sonrasında netleşebilir.
H***
Merhaba Mustafa Bey, 27 yaşındayım fakat yüzümde ciddi kırışıklık ve sarkmalar oldu derimin inceldiği de fark ediliyor. Hani yaşlanınca çene kenarlarında sarkıklıklar olur ya bu durumdan çok rahatsızım cildime ve dokuma dirilik, tazelik için botoks veya dolgu gibi müdahaleler olmadan gençlik kazandırmak ne derece ve nasıl mümkün lütfen yardımcı olun?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hatice Hanım. Cildinizin dokusunu güçlendirmek, elastikiyetini artırarak sarkan bölgeleri toparlamak için Ulthera ya da Thermage teknolojilerinden faydalanabilirsiniz. Bunlar cilt kalitesini artırmak, cildi daha dirençli hale getirmekte de başarılı sistemlerdir. Her iki sistem de tek seans olarak uygulanır ve etkileri ortalama bir ay sonra ortaya çıkar. Cilde daha canlı ve taze bir görünüm vermek için Icon lazer, Baby Beauty gibi sistemlerden de olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bu teknolojiler hakkında detaylı bilgi sitemizde yer almaktadır. Hangi tedavi ya da tedavi kombinasyonundan optimum sonuç alacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir muayene ücretsizdir.
D***
33 yaşına gelmiş bir kadın olarak bundan sonraki botox, gözaltı ışık tedavisi tedavilerim ve estetik destekler için uzun süreli bir doktorum olmasını istiyorum ve bu amaçla da araştırma yapıyorum. Bu ihtiyaçlarımdan daha öncelikli olarak da sivilce izlerimin tedavisini yaptırmak istiyorum. Fiyat ve biraz detay bilgi iletebilir misiniz? Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Duygu Hanım. 30’lu yaşlar böyle tedavilere başlamak için doğru yaşlardır. Birçok farklı kliniğe gitmek yerine tek bir doktor belirleyerek, hep ona gitmek çok mantıklı. Bu konuda araştırma yapmanız, gelişigüzel seçimler yapmamanız da son derece akıllıca. Sivilce izleri için uygulanabilecek tedavilerin başında ScarletS ve Icon lazer geliyor. Bu sistemler hakkında detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Hangi sistemin sizin için uygun olduğu ise ancak muayene sonrasında netleşebilir. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
A***
Merhaba hocam ben 34 yasındayım ince çizgiler var göz çevremde. Sivilce ve güneş lekeleri takıntım var bunlardan kurtulmak istiyorum daha gergin bir cilde kavuşmak istiyorum fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. 34 yaş ileriye dönük önlemler almak, antiaging tedavilere başlamak için doğru yaş. Daha çok beklendiğinde ciltte oluşmuş hasarı döndürmek, çizgileri hafifletmek daha zor oluyor. Her zaman söylerim en iyi antiaging strateji hasar oluşmadan önlemektir. Göz çevresindeki çizgileri hafifletmek ileride oluşacak olanları önlemek için botoks enjeksiyonlarına başlamanızı öneriyorum -düzenli olarak yaptırırsanız göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini önemli oranda kontrol altına almak mümkün olacaktır. Sivilce ve güneş lekelerine Icon lazer ya da Scarlet S gibi sistemlerle müdahale edilebilir. Bu işlemleri Ulthera ya da Thermage gibi tek seanslık bir tedavi ile desteklemek de cilt kalitesini artırmak, ciltteki elastikiyet kaybıyla savaşmak adına etkili bir strateji olacaktır. Hangi sistemlerden optimum fayda sağlayacağınız ancak muayene sonrasında netleşebilir muayene ücretsizdir.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Doktorun Son Cevapladığı Sorular