Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite

Yeni jenerasyon bir Q-switched lazer teknolojisi olan Revlite farklı güç ayarları ve çok yönlü kullanım alanları ile ön plana çıkıyor. 

Cilt altına iletilen enerjinin atım hızı sayesinde güvenli, ve konforlu bir tedavi sunan Revlite, cilt yenilemeden pigmentasyon lekelerine ve ince tüylere kadar pek çok alanda çabuk ve etkili çözümler sunuyor. Sadece 15-20 dakikada tamamlanan tedavi protokolü ile özellikle sosyal hayatı ve iş temposu yoğun kişiler tarafından tercih edilen sistem, pek çok ayırt edici özelliğe sahip.   

Güçlü Anti-aging Etki

Revlite teknolojisinin özelliklerinden biri de cildin alt katmanlarına maksimum enerji iletme kapasitesidir. Bu özellik, diğer sistemlerden çok daha yoğun bir kolajen ve elastin üretiminin tetiklenmesini mümkün kılıyor. Klinik çalışmalar Revlite'ın pek çok lazer teknolojisine kıyasla cilt altına %60 daha fazla enerji ilettiğini gösteriyor. Bu da citte optimum anti-aging etki anlamına geliyor. 

Dilerseniz Revlite teknolojisinin hangi cilt problemlerinde etkili olduğuna bir bakalım…

  • Renk düzensizlikleri, leke ve çiller
  • Yaş veya akne izlerine bağlı olarak meydana gelen pigmentasyon lekeleri
  • Skar izlerinin hafiflemesi 
  • Daha parlak, aydınlık bir cilt, cilt kalitesinin artması   
  • En ince tüylerde bile kalıcı çözüm 
  • Kırışıklık ve ince çizgilerin hafiflemesi
  • Gözeneklerin görümünde küçülme, daha pürüzsüz bir cilt

En İnce Tüylerde Bile Etkili

Revlite'ın en önemli maharetlerinden biri de kadınların en ciddi güzellik problemine etkili bir çözüm sunması: Pürüzsüz bir tenle aranızda duran ince tüyler! Dudak üstlerinde, yanaklarda, hatta bazen alın bölgesinde çıkan bu tüylerle ilgili en önemli sorun pek çok lazer sisteminin etki edemeyeceği kadar ince ve kimi zaman da çok açık renkte olmalarıdır. Revlite sayesinde artık yüz ağdası, iple alma gibi bakım rutinlerine kolay, pratik ve kalıcı bir alternatif var. Esmer tenlerde bile etkili bir epilasyon tedavisi sunan Revlite teknolojinin bir diğer artısı da sadece birkaç seansta kalıcı çözüm sunması ve bunu yaparken de ciltte herhangi bir tahrişe neden olmaması. Tedavi ihtiyaçlarına göre 8-12 seans olarak uygulanır. Seans aralıkları 15-20 gün kadardır.  

Merak ettikleriniz, aklınızı kurcalayan sorular ve cevapları…

Revlite tedavisi ne kadar sürüyor, işlemden neler beklemeliyim?

Revlite tedavisi sırasında gözlerinizin üstüne koymanız için lazer ışınlarına karşı koruyucu pedler verilir. Ardından Revlite tedavisinden beklediğiniz etkiye epilasyon, anti-aging, leke tedavisi uygun dalga boyu ayarlanarak işleme başlanır. Pek çok kişi Revlite tedavisini hafif bir karıncalanma ve sıcaklık hissi olarak tanımlarken, bazıları da yoğun atımlı ışığın ciltte yarattığı etkiyi ince bir lastiğin cilde nazikçe çarpması olarak nitelendirir. Tedavi 20-30 dakikada tamamlanıyor. Bu da özellikle yoğun iş temposu olan hastalar için önemli bir avantaj. 

Tedaviden hemen sonra işe geri dönebilir miyim?

Dikkat etmem gereken bir şey var mı? Tedaviden sonra işlem yapılan bölgede hafif bir kızarıklık oluşması normaldir ki bu da birkaç saat içinde tamamen yok olur. İşlemden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Tedavi sonrasında belli bir süre cildinizi güneşten korumanız gerekiyor. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken başka bir şey yok. 

Tedavinin olumlu etkilerini görmeye kaç seans sonra başlarım?

Ciltteki pigmentasyon lekelerinin hafiflemesi için genelde 4-6 seans yeterli oluyor. Cildin daha derin katmanlarına nüfuz etmiş lekelerde birkaç seans daha gerekebilir. Hastalar üçüncü seans sonrasında ciltlerindeki ton farklılıklarının hafiflediğini belirtseler de, leke tedavisinin nihai etkisini gözlemlemek için pigmentasyona neden olan melanin hücrelerinin metabolize olarak vücuttan atılmaları için gereken süre bir ay kadar. Teknolojinin anti-aging faydalarına yönelik bir tedavi protokolünde ise hastalar ilk seansın hemen ardından ciltlerindeki olumlu etkileri gözlemleyebiliyorlar: Daha parlak, pürüzsüz ve aydınlık bir cilt. Bu etkilerin devamlılığı için 6-9 ay sonra iki seanstan oluşan mini bir kür öneriliyor. 

Dudak üstlerimdeki ince, açık renk tüylerden kurtulmak için bu teknolojiden faydalanabilir miyim? Seans aralıkları ne kadar olmalı? 

Revlite teknolojisi en ince, en açık renkteki tüylerde bile başarıyla uygulanır. Epilasyon tedavisinde genelde seans aralıkları 3-4 hafta arayla 8-12 seansn olarak tasarlanırken, leke tedavisi ve anti-aging etki için yapılan uygulamalarda 4-6 seans aralıklarının 2-3 hafta olması önerilir.  

Hemen Doktorunuza Sorun