Redensity 2 Gözaltı Çökmesi ve Çukur Tedavisi

Redensity 2 Gözaltı Çökmesi ve Çukur TedavisiIşık Dolgusu cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren bir konsept. Gözaltı Işık Dolgusu gözaltı çökmesi çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkin.

Bugünlerde herkesden Işık Dolgusu’nu duyuyoruz, bize ne olduğunu anlatır mısınız?

Işık Dolgusu cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konsept. Tüm yüz, boyun, dekolte olarak uygulanan Teosyal Redensity I Işık Dolgusu ve göz çevresinin gençleştirilmesine paralel olarak halkalanmanın, morlukların, çökmeleri ve çizgilerin giderilmesi için Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu olmak üzere iki ayrı formu var.

Işık Dolgusu genellikle yüzdeki ince çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nem kaybını geri vermek ve gençleştirmek için yapılıyor. Dolgu ve vitamin terapisini birlikte barındıran ışık dolgusu cildin tazelik ve canlılıkla ışıldamasına ve yeniden onarılmasına yardımcı oluyor. Işık Dolgusu içerisinde yer alan ve cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin aynı zamanda yaşlanma karşıtı antiaging bakım da sağlıyor.

Işık Dolgusu nasıl cilde gençlik veriyor, bu işin sırrı nedir?

Işık Dolgusu’nun sırrı aslında insan vücudunda ve canlılarda bulunan hyalüronik asitte gizli. Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulanan hyalüronik asitte de azalmalar meydana geliyor. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çukurlar oluşmasına neden oluyor. Yaklaşık 15 dakika süren ve acısız bir uygulama olması için hasta konforuna paralel lidokain içeren uygulamada, deri altına enjekte edilen hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra şişlik, kızarıklık oluşmadığı için günlük hayatınıza da kaldığınız yerden rahatlıkla devam edebiliyorsunuz.

Gözaltı morluk ve çökmesi problemine çok sık rastlıyoruz. Gerçekten Gözaltı Işık Dolgusu bu konuda işe yarıyor mu?

Sadece ülkemizde değil dünyada her iki kişiden birinde gözaltı morluk, çökmeleri ve halkalanma problemi var, bu problemin ana nedeni genetik olup, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, alkollü içecekler, alerjik reaksiyonlar bu durumu artırabilmektedir. Sorunuzun yanıtı ise evet, Gözaltı Işık Dolgusu gözaltı çökmesi çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkin. Redensity I Işık Dolgusu ise, yüz, boyun ve dekolte bölgesinin onarımı ve yenilenmesi, ayrıca el üstünde de yapılan gençleştirme uygulamaları için kullanılmakta.

Işık Dolgusu’nun kalıcılık süresi nedir?

Yüze, boyuna, dekolteye uygulanabilen Işık Dolgusu’ nun kalıcılık süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 7-8 ay civarındadır. İlk uygulamada sonuçlar rahatlıkla gözle görülebilir. Tekrar uygulamalarda kalıcılık süresi artacaktır. Göz çevresini gençleştirmek, çizgiler, halkalıları ve çukurları ve morluklar için uygulanan Gözaltı Işık Dolgusu’nun etkisi 12-18 ay sürmektedir. 

1 yorum
Pervin
Gözaltlarımda hafif bir çöküklük var. 5 kilo verdim, zayıflayınca daha da çökük bir görünüm oluştu, gözaltı çökmesi neden olur. Işık dolgusu yaptırsam iyi bir sonuç alabilir miyim. Etkisi ne kadar sürer?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gerçekten de zayıf kişilerde bu problem daha belirgin olur. Işık Dolgusu senelerdir başarıyla uygulanan bir tedavidir ve yan etkisi yoktur. Formülün içinde çöküklüğü yok etmeye yarayan hyalüronik asidin yanında anti-aging faydası kanıtlanmış vitaminler, mineraller ve amino-asitler de bulunur. İşlemin etkisi 6-8 ay kadar devam eder.
Hemen Doktorunuza Sorun