Kök Hücre

Bilim dünyası kök hücre tedavisinin yeni ufuklarını keşfededursun, bu işlem sayesinde yaşlanma belirtilerini geri döndürmenin mümkün olduğu kanıtlandı. Kendi hücrelerinizle zamanı geri çevirmeye hazır mısınız?

İlerleyen yaşla birlikte cilt gençlik ışıltısını kaybederken, diğer yandan ince çizgiler, kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Son 15 yıldır tüm bilim dünyasının ilgi merkezinde olan kök hücre tedavisinin, cilt kalitesini artırmakta, kırışıklıkları hafifletmede son derece etkili olduğu klinik araştırmalarla kanıtlandı. Bu anti-aging tedavi ile cilt yaşını hücresel boyutta geri çevirmek mümkün. Daha da çekici olan ise tedavi sırasında yüzünüze yabancı bir madde yerine sizden alınan kök hücrelerin enjekte edilmesi.

Gençliğin Sırrı Hücrelerinizde  
Fibrocell tedavisi olarak da bilinen kök hücre uygulaması için hastanın kulak arkasından ince biyopsi iğnesiyle 3 milimlik bir doku alınır. Dokunun kulak arkasından alınmasının nedeni bu bölgenin güneşin zararlı etkilerine maruz kalmaması, dolasıyla da cildin önemli yapıtaşları açısından daha zengin bir içeriğe sahip olmasıdır. Son derece basit olan bu işlemin ardından, hastadan elde edilen dokunun içindeki fibroblastlar laboratuvar ortamında ayrıştırılır. Cildin elastik ve genç görünmesinden, kolajen ve elastin sentezinden sorumlu olan bu hücreler yine laboratuvar ortamında çoğaltılır. Yaklaşık dört hafta süren bir işlem sonucunda ortaya saflaştırılmış, konsantre bir anti-aging güç çıkar hem de tamamen kendi hücrelerinizden elde edilmiş bir güç.

Kök Hücre İşlem Nasıl Yapılır

İşlem öncesinde yüze lokal anestezik krem sürülür. Krem cilt yüzeyinde yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra temizlenir. Ardından hastadan alınıp laboratuvar ortamında ayrıştırılıp, çoğaltılan hücre kokteyli enjeksiyon iğneleri ile cilde enjekte edilir.  Uygulama yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer ve işlem yapılan bölgeye, istenilen etkiye bağlı olarak 2-3 seans yapılır. İkinci seans ilk seanstan altı hafta sonra tekrarlanır. Gerekiyorsa 4 hafta sonra üçüncü bir seans daha yapılır.
Kök hücre tedavisinden iki şekilde faydalanılabilir: Yüzdeki kırışıklık ve çizgilerin içini doldurmak ya da cilde daha genç, taze bir görünüm vermekte. Çizgilerin içine enjekte edilen fibroblast hücreleri, enjekte edildikleri yerdeki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek ciltte adeta içeriden dışarıya doğru bir onarım süreci başlatırlar. Eğer cildin genel görünümünde bir iyileşme, canlılık etkisi isteniyorsa, hücre kokteyli cilde mezoterapi yöntemiyle enjekte edilir, yani cilt altına mikro-enjeksiyon tekniğiyle verilir.

Hemen Doktorunuza Sorun