Organik İplerle Yüz Gençleştirme

Zamanın yüzünüzde bıraktığı izleri  PDO lifting ile silmek zor değil. Ameliyatsız yüz germede sık kullanılan yöntemlerden biri olan FTC organik iple germe ile yüz gençleştirmek mümkün. İnsan dokusuna uyumlu olarak üretilen ipler cilt altına yerleştirilmesine dayanır. Lokal anestezi  altında ince iğne yardımıyla  yüzün tüm bölgeleri, boyun ve dekolte bölgelerinde uygulandığında anında bir gerginlik ve gençleşme etkisi sağlar.

FTC nedir?
Cilt ve vücut sarkmalarında kullanılan en yaygın yöntemlerden biri de " FTC organik ip" estetiği yeni bir (cilt germe) lifting yöntemidir. Yıllardır ameliyatlarda kullanılan iplerle uygulanan organik ip estetiğinin cilt altına özel ipliklerin yerleştirilmesinin hiçbir yan etkisinin olmamasının yanında kolay uygulanan işlemdir. Organik iple lifting etki elde edilirken, cildinin kalitesini artırdığı gibi rejuvenasyon etkisi de gösterdiği işlemi sonrasında, hasta  günlük hayatına devam etme özelliği var. 

Organik iple germe estetiği nedir? 
Bıçak değmeden yapılan çok basit bir işlemdir. Normal ameliyatlarda kullanılan, kendi kendine eriyen ipler, iple germe uygulamasında kullanılıyor. Kullanılacak bölgeye göre İp seçimine yapılır ne  amaçlanılıyorsa o işlem uygulanıyor. Yapılan işlemin etkisini hemen görüyor. Aylar içerisinde de etki artarak devam eder, iyilik hali 1.5 yıl muhafaza ediyor. 

Hangi bölgelere uygulanıyor? 
Yüzün her bölgesinde uygulanabilir. Özellikle göz kapağı düşük kişilerde kaşı kaldırarak göz kapağını kaldırabiliyor. Dudak çevresinde yaşla beraber ortaya çıkan çizgileri düzeltebiliyor. Burun kenarındaki çizgiler, elmacık kemiğini belirginleştirebiliyor. Gıdı bölgesini küçülmesi ve boynun toparlanmasında başarıyla kullanılmaktadır.

Uygulama  Nasıl Yapılır?
Yüz temizlendikten sonra, cilde lokal anestezi ile uyuşturulur. ve uygulama yapılacak alanlar işaretlenir. Uyuşan bölgelere özel PDO (polidioksanon) doktoruz tarafından özel iplikler uygulanacağı bölgelere yerleştirilir. Vakanın bölgelerinin durumuna göre uygulama yöntemleri vardır. Hangi tekniğin uygulanacağına doktor tarafından belirlenir. Cildin sarkma ve gevşeme durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir. PDO ipliklere cildinizde lifting etkisi ikiye katlanmak için fibroblast ve büyüme faktörü içeren kollajen  üretimine başlar.

İplerin yan etkisi veya kopma  riski var mı? 
Yıllardır ameliyatlarda kullanıldığı için bu iplerin kişiye hiçbir yan etkisinin ve zararı yok. Aynı zamanda iplerin çıkma, kopma ya da yüzde asimetri oluşturması gibi bir risk söz konusu değil. Güvenli bir yöntem olan iple germe, ameliyat olma yaşınızı geciktirir. 

Uygulama sonrasında ne zaman fark görülür?
Uygulama sonrasında fark hemen görül, zaman geçtikçe cildiniz giderek daha çok gerilir. Bir iki hafta sonra sonuç tamamen görülebilir. Uzun seans gerektirmeyen uygulama 20-30 dakika sürü. Uygulama sonrasında herhangi bir kızarma, ödem veya şişme oluşmaz. Hasta günlük normal yaşamına devam edebilir. 

Kimlere yapılabiliyor? 
Her yaş grubundan herkese yapılabilir. Gençlerde yüzü inceltmede kullanıyoruz. Özellikle kişinin yanak bölgeleri çok belirgin veya ovalse yüzü daha üçgen hale getirebiliyoruz. Gençler genelde bunu tercih ediyor. Daha ileri yaş grubundakiler, yüzün sarkmasına bağlı yüz üçgeninin bozulmasından şikâyet ediyor. İple germe yöntemi  örümcek ağı uygulamasıyla yüz daha önce var olan genç üçgenini sağlıyor. Gıdı bölgesindeki sarkmaları toparlıyoruz. Elmacık kemiklerini belirginleştirebiliyoruz. 

Hemen Doktorunuza Sorun

  • İple Yüz Germe

    İple Yüz Germe Kansız, bıçaksız, kesiksiz " FTC Thread Lift " organik iple germe yöntemi, özellikle yüzün ve boyun bölgesinin iplerle germe esasına dayanan bir uygulamadır.

  • İp Ağı Yöntemi ile Yüz Estetiği

    İp Ağı Yöntemi ile Yüz Estetiği FTC Thread Lift, organik ip yöntemi yeni nesil ameliyatsız yüz germe. İp ağı i işlemi ile gençleşmek, zamanın yüzde oluşturduğu etkilerden kurtulmak mümkün.