Daha Sıkı Bir Vücudun İzinde

Anti-aging teknolojiler dendiğinde akla hep yüze yapılan uygulamalar gelse de maalesef vücut da yılların etkisinden nasibini alır. Ve düşünülenin aksine biçimli bir vücuda sahip olmak için zayıflamak yetmez. Yaşla beraber sıkılığını kaybeden cilt silueti olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir ve vücuttaki elastikiyet kaybının kendisini en çok gösterdiği bölgelerden biri ise karındır diyor Dr. Mustafa Karataş.

Elastin ve kolajen liflerindeki azalma kendisini karın bölgesindeki deride gevşeme, hatta katlanma ve bazı durumlarda da çatlaklarla kendisini gösterir. Yaklaşık 10 kadından 9’unun muzdarip olduğu bu estetik sorun ya hamilelik ya da aşırı kilo alıp verme nedeniyle meydana gelir.
Karındaki sarkmaya müdahale etmekte ne kadar erken davranılırsa alınan sonuçlar da o kadar etkili olur. Bunun nedeni ise yıllarla birlikte ciltteki kolajen ve elastin liflerinin hem kalitelerinin bozulması hem de sayıca azalmalarıdır. Etkili anti-aging sistemlerin genç bir cildin yapıtaşı olan bu lifleri uyarmaya yönelik olduğu düşünülecek olursa, ciltte stimule edilebilecek miktarda elastin ve kolajen olmaması tedaviden sonuç almayı zorlaştırır.

Bu arada hamilelik ve yo-yo diyetlerin yanında güneşin de karın bölgesindeki yaşlanma ve sarkmayı hızlandırdığını not düşmekte fayda var. Güneş cildin bağ dokularına zarar verir ve sıkılığını kaybetmesine neden olur. Ve bu etkisi sadece yüzde değil karın bölgesi de dahil olmak üzere tüm vücutta gözlenir.

Karın Sıkılaştırmada Etkili Sistemler
Karın kaslarını sıkılaştırmaya yönelik egzersizler problemi bir nebze de olsa iyileştirebilir ama maalesef gözle görünür sonuçlar elde etmek için yeterli değildir. Çünkü ciltteki gevşeme ve sarkma yüzünden oluşmuş bir estetik sorunu sadece derinin altındaki kas dokusunu güçlendirerek çözmek mümkün değildir. Dr. Mustafa Karataş “İyi haber ise, kadınları son derece rahatsız eden bu soruna ileri teknoloji anti-aging sistemlerle müdahale etmek mümkün. Bu sistemlerden biri olan Icon lazer cildin derin katmanlarına ve üst tabakasına kontrollü ısı hasarı vererek, ciltteki kolajen ve elastin üretimini stimüle eder. Isı hasarını onarması gereken bir travma olarak algılayan cilt var gücüyle bir iyileştirme sürecine girer. Bu sürecin sonunda ise karın bölgesindeki cilt daha sıkı, daha pürüzsüz ve daha taze bir görünüme kavuşur” diyor. Icon lazer cilt yüzeyinde herhangi bir hasar yaratmadığı için her mevsim uygulanabilir. Karın bölgesinin durumuna göre 3 hafta arayla 3 ya da 4 seans uygulanır. Cildin kendini onarma sürecinin devreye girmesi ile tedavinin olumlu etkileri gözlenmeye başlar. Hastaların çoğu daha ilk seans sonrası ciltlerinin sıkılaşma ve taze göründüklerini söyleseler de, esas sonuçları üçüncü seanstan sonra gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Tedavinin nihai halini alması ise birkaç ay sürecektir.

Karın sıkılaştırmada etkili sonuçlar sağlayan sistemlerden biri de UlthraBody teknolojisidir. İşlem sırasında cildin 3 mm ve 4,5 mm altına gönderilen odaklanmış ses dalgaları ile uygulama yapılan bölgede kolajen ve elastin üretimini uyaran ısı hasarı yaratılır. UlthraBody, karın bölgesini gençleştirmek ve toparlamakta başarılı sistemlerden biridir. Sistemin en önemli avantajlarından biri de sadece tek bir seansın yeterli olmasıdır. Ancak tedavinin olumlu etkilerini görmek için en az iki-üç ay geçmesi gerektiği unutulmamalıki bu da cildin yeni kolajen ve elastin yapımı için ihtiyaç duyduğu süre. Karın bölgesindeki sarkmanın seviyesine göre ilk tedaviden 6-7 ay sonra bir seans daha uygulanabilir.

UlthraBody ile Daha Sıkı ve Bacaklar Kalçalar
Basen ve kalçalardaki derinin sıkılığını kaybetmesi sadece bu bölgedeki cildin pürüzlü, yaşlı görünmesi anlamına gelmiyor. Gevşemiş bir cilt alttaki dokuyu da destekleyemeyeceği için basenler, popo aşağı doğru düşer ve iç bacakta hafif sarkmalar oluşur. UltraBody’nin vücut sıkılaştırmadaki etkinliği burada da kendisini gösteriyor.

Cildin sıkılığını artırmaya yönelik teknolojilerdeki gelişmeler sayesinde daha kalkık bir popo, daha sıkı kalçalar ve bacaklar için artık tek çözüm cerrahi yöntemler değil. Dünyanın pek çok yerinde yapılan uygulamalar, bu sistemlerin farklı kullanım alanlarına dair yeni veriler sunuyor. Bu veriler sayesinde UltraBody’nin kalça sıkılaştırmada, yaşla beraber düşen popoyu kaldırmada başarılı bir sistem olduğunu biliyoruz. Tabii yukarıda da belirtildiği üzere soruna ne kadar erken müdahale edilirse alınan sonuçlar da o derece iyi olur. UltraBody teknolojisi cilt altında ultrason dalgaları ile yaratılan kontrollü bir hasara neden olarak cildin daha fazla elastin ve kolajen üretmesini, dolayısıyla da daha sıkı ve elastik bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Uygulamanın basen ve kalça bölgesinde yarattığı sıkılaşma etkisi ise popoyu yukarı doğru kaldırarak bir lift etkisi yaratıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun