İncelmede Teknolojik Zayıflama Yöntemi ZELTİQ

Zeltig Coolsculpting

"Kişi ideal kilosuna yakın olmalı ve sadece rahatsız olduğu bölgeler üzerinde durulmak Uygulama alanı sadece karın, bel bölgesi değil; basen, bacaklar, pübik bölgenin üzeri, çene altı, kollar, sırt da olabilir."

Bu uygulamaya başlarken hedefim neydi? 
Tartılmam, kilo alıp verişlerimi takip etmem. Aynadaki yansımama göre ya beğenirim kendimi ya da beğenmem. Dikkat çekici bir fazlalığım ve tartıda hafiflemek gibi bir derdim yoktu. Detaylı vücut analizim yapıldı ve "Standart ölçülerdesiniz. Yapacağımız minik bir rötuşla size kendinizi daha güzel hissettireceğiz" dendi. Bilgisayar başındaki iş tempom yoğun. Seyahatlerim de oluyor, dolayısıyla programlayamadığını bir hayatım var. Bir spor merkezine üyeliğim daima var ama merkezin yolunu unuttuğum çok oluyor. Sağlıklı beslendiğim de söylenemez.

Bu zayıflama yöntemini neden seçtim? 
Eskiden sabah at binip akşam da tenis oynayan ben, tembelleştim. Şu anda istiyorum ki spor veya diyet yapmadan karın bölgem taş gibi olsun. "Yok daha neler!" diyorsunuz ama böyle bir icat varmış! Zeltiq'miş adı. Cildin altındaki yağ hücrelerine tek seferde ulaşılıp, yağlar yok ediliyormuş.

İşlem nasıl yapılıyor? 
Uygulamaya adını veren Zeltiq; büyük bir alete bağlı olan vakum başaktan oluşuyor. 
Öncelikle sorunlu bölgenin üstü genişçe bir jel ped ile kapatılıyor. Biraz üşüyüp, ürperiyorsunuz. Kapatılan bölge tamamıyla bu vakumlu başlığın içine giriyor. Elektrik süpürgesinin vakumuna göbeğinizi kaptır.

O sırada neler oluyor? 
Terapinin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Dondurularak kristalize olan bu yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaştırılıyor. Yani yağ hücreleri donarak ölüyor ve karaciğer-lenf yoluyla vücuttan atılıyor.

Acı duyuluyor mu? 
Zeltiq'in uygulaması inşam en başta korkutuyor. Hatta işlem acı da veriyor. Bu acıya bir saat dayanamayacağınızı sanıyorsunuz fakat beş dakikaya kalmadan o bölgedeki soğukluğun (yani donmanın) etkisiyle vakumlanmış göbeğinizi hissetmemeye ve rahatlamaya başlıyorsunuz.

İşlem sonrası nasıl hissediliyor? 
Jel pedlerle konman ciltte hafif bir kızarma dışında hiçbir iz kalmıyor. Tek hissedilen uyuşukluk. Sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Yemeniz içmeniz için önerilen hiçbir şey yok. Spora da gerek yok.

Kaç seans almak gerekiyor? 
Tek seans yeterli oluyor.

Sonuç ne oldu? 
Aynen tarif edildiği gibi; 14. gün uygulanan bölgedeki küçülme)! gözlemeye başladım. 
ikinci ve üçüncü aylarda ise gördüğümden memnun olmaya başladım.

İşlemin ücreti ne kadar? 
Zeltiq'in 60 dakikalık tek bölge uygulamasının ücreti için iletişime geçebilirsiniz.

İşlemin artıları ve eksileri neler? 
Artıları: Gözle görülür incelme ve sıkılaşma. 
Eksileri: Karnımın içmde hareketlenmeler oluyordu. 

Zeltiq kimler için ideal bir sistetn? 
Yağ hücrelerinin dondurularak ortadan kaldırılmasını hedef alan bu yeni sistem; Harvard ÜnıVersitesi'nde geliştirilmiş, Massachusetts Hastanesi'nde denenmiş, FDA onayı almış. Diyet ve spor gibi hiçbir şeye gerek kalmadan yağlan yok ediyor. Zeltjq ise cihazın adı. New York'ta çalışan ve Zeltiq'in klinik deneylerine katılan dermatolojist Dr. David Goldbergin bir demeci: "Yıllarca yağı eritmek için ısıttık. Bunun zıddı çok daha etkiliymiş" şeklinde. İleri teknoloji ürünlerinin takipçisi ve öncüsü olan Dr. Mustafa Karataş ise bu sistemi kliniğine katmasının nedenini şöyle açıklıyor: "Üç yılı geçen Ultralyse ve Radyo Frekans ile zayıflayan hastalarım. ideal kilolarına geldiklerinde bile. Özellikle bir bölgelerindeki yağ doku fazlalığı ve çıkıntı hâlâ onlan rahatsız edebiliyordu. Bu soruna çözüm cerrahisiz olarak geldi. Burada tartıda kilo kaybı ya da diyetin içinde olduğu bir konseptten bahsetmiyorum hatta uygulama sonrası kilo alan hastalarda bile o bölgedeki inceliğin devam ettiği bir yenilikten bahsediyorum. Tedavi cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Vücut kitle indeksiniz zaten normal sınırlardadır: ama bir bölge, ne yaparsanız yapın incelmez ya da istediğiniz düzeye inmez, işte bu bölgeler için ideal bir çözüm Zeltiq

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Çaktırmadan Erkeksi Estetik

  Çaktırmadan Erkeksi Estetik Yoksa siz hala güzellik sektörünün sadece kadınlara hizmet verdiğini mi düşünüyorsunuz? Aksine; her geçen gün daha çok erkek estetik kliniklerin kapısını çalıyor!

 • Çekici, Mükemmel Dudak Arayışı

  Çekici, Mükemmel Dudak Arayışı Dudaklarınızın mükemmel görünmesi için yapmanız gereken şeyler var mı? Evet ve hayır mı? Bunun için nereden ve neyle başladığınıza göre değişir.

 • Daha Seksi Kalçalar

  Daha Seksi Kalçalar Dolgu enjeksiyonu ile daha çıkık, daha seksi ve biçimli bir popoya sahip olmak mümkün hem de sadece dakikalar içinde.

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty

  Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty Süper güçlerin cildin derin tabakalarına kadar nüfuz etmesini sağlayan yenilikçi sistem Baby Face Beauty tanışmaya hazır mısınız?

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Yüksek ısıyla yağ hücrelerinin erimesine destek vererek incelmeyi vaat eden ameliyatsız lazer uygulaması SculpSure ile yaza hazırlanın.