İncelmeye Yardımcı Yöntem

Yüksek ısıyla yağ hücrelerinin erimesine destek vererek incelmeyi vaat eden ameliyatsız lazer uygulaması SculpSure ile yaza hazırlanın. 

Diyetlere, hatta sıkı egzersiz programlarına rağmen gitmeyen inatçı bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, silueti biçimlendirmek ve incelmek için başvurabileceğiniz yepyeni bir teknoloji ile tanıştıralım: SculpSure. FDA onaylı sistem yağ dokusunu ısıtarak etki sağlıyor. Tedavi esnasındacilt yüzeyi etkilenmezken, 25 dakika boyunca yağ hücreleri 45-47 derecelik bir ısıya maruz kalıyor. Bu yüksek ısı yağ hücrelerinin ölmesine neden oluyor ama çevre dokular kesinlikle zarar görmüyor.

SculpSure için en uygun adaylar kimler? 
Kilo fazlası olmadığı halde bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olan herkes SculpSure tedavisi için uygun bir aday. Diz içleri, iç bacak, basen ya da kalçalarındaki diyet ve egzersize dirençli fazlalıklarına kalıcı bir çözüm arayan herkes bu yöntemi deneyimleyebilir. 

Etkili bir sonuç için kaç seans yaptırmalı? Uygulama yapılan bölgede genelde kaç santimlik incelme oluyor? 
Uygulamanın yapıldığı bölgedeki yağ dokusunun durumuna göre seans sayısı değişse de hasta için tek bir seans yeterli oluyor. Eğer yağ dokusu çok fazlaysa 6 hafta arayla iki seans daha yapılabilir. Sonuçlar hastadan hastaya değişmekle birlikte, uygulama yapılan bölgede ortalama 3-4 santimlik bir incelme gözlendiğini söylemek mümkün. Klinik çalışmalar, tedavi sırasında uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 20-24'ünıin kalıcı olarak yok olduğunu göstermekte.

İşlem nasıl gerçekleşiyor? 
Uygulama sırasında bir aplikatör ile yağ dokusuna ısı enerjisi gönderiliyor. Yağ hücrelerini 45-47 dereceye kadar ısıtan bu enerji cilt yüzeyinde herhangi bir yanma ya da travmaya neden olmuyor. Sistem gelişmiş bir soğutucu teknolojiye sahip, bu da cilt yüzeyini koruyarak etkilenmemesini sağlıyor. Uygulama yapılan her bölge için gereken süre 25 dakika.

SculpSure'un etkisi ne zaman görülmeye başlıyor? 
Tedavinin etkilerini 6-8 hafta sonra görmeye başlayabilirsiniz. İşlemin nihai sonucu ancak 3 ay sonra, yani tedavi sırasında ölen yağ hücrelerinin tamamen vücuttan atılmasıyla ortaya çıkacaktır. Bu arada, yağ hücreleri öldüğü için tedavinin sonuçlan kalıcı oluyor.

Hemen Doktorunuza Sorun