4-5 Seansta Bölgesel Zayıflama VShape

zayıflamaDiyet yapın, zayıflayın ya ela hiçbir şey yemeden aç kalın…Ne yaparsanız yapın, zayıfiısanız bile daha genç, sıkı ve selülitsiz bir vücuda çabucak kavuşmanız çok zaman alacaktır. VShape, sizin için bunu çok kısa zamanda yapabilir. 

Selülit sorunu tabii ki kilo fazlalığıyla alakalı; ancak kilo fazlalığının bir sonucu değil. Yani incecik, zayıf bir kadının bile seliiliti olabiliyor. Portakal kabuğu görünümü cilt ve cilt altı doku kalitesinin bozulması sonucu ortaya çıkıyor. Dr. Mustafa Karataş, bu durumu şöyle örnekliyor: "Cildi ince dokulu bir şile bezi kumaş gibi düşünün, cilt altındaki yağ tabakası artığında ve kalınlaştığında, bu ince kumaş altındaki dokuyu kamufle edememeye başlar."

Yağ hücreleri, boyutları küçük olduğunda, daha aktif ve seri bir şekilde çalışabiliyor ve vücuttan yağ atılması çok daha kolay oluyor. Siz kilo aldıkça yağ hücreleri de büyüyor, genişliyor ve hücreler büyüdükçe daha çok yağ depolamaya yatkın hale geliyorlar. Ayrıca genişleyen yağ hücreleri, çevrelerindeki dokulara baskı yaparak onların sertleşmesine, kemikleşmesine neden oluyorlar.

Kilo alımıyla beraber cildin hemen altında yaşanan bu değişimler, östrojen ve progesteron hormonu yüzünden erkeklere kıyasla daha ince bir cilde sahip olan kadınlarda selülit problemi olarak ortaya çıkıyor. Maalesef 30-35 yaş aralığındaki her on kadından altısı selülit probleminden muzdarip. Bu sorunu yaşamayan kadınlar ise androjen tipi kilo alan, yani kilo fazlalıkları genelde karın ve bel bölgesinde biriken İtalyan tipi kadınlar. Bu tip kadınlar selülit problemi yaşamasalar da, onlar da karın, sırtı ve kollarının kalınlığından şikâyetçi...

Yağ hücreleri dışrı!

Sıkı, selülitsiz ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmak için genelde pek çok tekniğin bir arada uygulanması gerekiyor. Bu konuda en etkili sonuçlar kombine tedavilerle alınıyor. Bu tedavileri, dengeli bir beslenme planı, masaj ve egzersizle desteklediğinizdeyse gözle görülür ve kalıcı bir fark yaratabiliyormuşsunuz. Selülitsiz, sıkı bir cilde kavuşmak için çok kararlı ve azimli olmanız gerekiyor unutmayın! Ve yapılması gereken ilk şey fazla kilolarınızdan kurtulmak olmalı.

Zayıflama, tek başına yağ hücrelerinin azaltılması ve bölge dokunun incelmesiyle sınırlı olmayıp; ince bir siluet için cilt elastikiyetinin de tekrar kazandırılması gerekiyor. Sizinle aynı kiloda, aynı boyda ve aynı yaştaki bir kadının sizden daha ince görünmesinin nedeni, sıkı bir ciltten başka bir şey değil aslında. Çünkü cilt belli bir yaştan sonra, ancak belli uyarıcılarla onarım mekanizmalarını çalıştırıyor. Radyo dalgalarıyla ciltte yaratılan kontrollü hasar ve onarım mekanizmaları sayesinde, cilt daha genç ve daha sıkı görünüyor.

Yeni bir sistem olan VShape ise vücuttaki birçok probleme aynı anda etki eden bir tedavi olduğu için bu alanda açık ara ile ön plana çıkan teknolojilerden biri. Yağ hücrelerini hedef alarak, parçalayan ve dışarı atılmalarını sağlayan ultrason ile radyo frekans teknolojileri, tek bir sistem içinde bir arada kullanılıyor. "Yağ hücrelerinin zarlarını kesen akustik ses dalgaları ve cildi sıkılaştırarak açığa çıkan yağları vücuttan atan radyo frekansının eş zamanlı olarak çalışmasıyla tedavi başlıyor. Bu teknoloji, karın ve kalça olmak üzere vücudun tüm bölümlerinde kullanılabiliyor. Yüksek frekansla verilen özel akustik ses dalgaları ise, cilt altı dokusunu yüksek ısı ile uyararak, kolajen üretimini artırıyor. Sonuç; daha sıkı. daha ince, daha pürüzsüz bir silüet ve daha az belirgin selülitler oluyor". Gözle görülür sonuçlar almak için, tek bölge için 10 gün aralıklarla yapılan beş seanslık bir kürün yeterli olduğunu söylüyor.

bölgesel zayıflamaFarkı, yönteminde...

Birçok farklı teknolojiyi aynı anda kullanması, ciltteki kolajen üretimini artırarak cilt dokusunu güçlendirmesi ve cilt altını yüksek bir ısıya çıkararak cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetiklemesi bu sistemi diğerlerinden ayırıyor. Cildin sıkılaşmasını ve selülit görünümünün hafiflemesini sağlayan Vshape uygulaması esnasında herhangi bir acı ve ağrı duyulmuyor. Ciltte güneş ışınlarına karşı bir hassasiyet yaratmadığı için her mevsim uygulanabiliyor. VShape tedavilerinde herhangi bir yan etki olmaması ise Mustafa Karataş'ın gururla söylediği bir konu.

Eğer cerrahi bir müdahale söz konusu değilse, hiçbir sistem ya da yöntem, yağ dokusunu bir anda yok edemiyor. Ancak VShape ile yağ hücrelerinde parçalanma başlıyor. Bu parçalanma sonucunda yağ hücreleri serbest yağ asitlerine dönüşüyor. Yani vücut tarafından çok kolay harcanabilir bir form alıyorlar. Fakat bu da yeterli olmuyor, çünkü ince, formda bir silüet, sadece yağ hücrelerinin azaltılması ile elde edilemiyor. Bunun için cilt elastikiyetinin de tekrar kazandırılması gerekiyor. VShape sistemi içinde yer alan radyo frekans sisteminin amacı da cilde sıkılığını geri vermek. Radyo dalgalarıyla ciltte yaratılan kontrollü hasar onarım mekanizması sonunda cilt daha sıkı, daha genç görünüyor. Bu iki yöntemin birlikte uygulanmasıyla beş seanslık bir tedavi uzun süreli sonuçlar için gereksinim duyulan en iyi süre olarak veriliyor. Tedaviler, iki haftalık ayrı aralıklarla toplam 10 güne yayılabiliyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun