Bölgesel Zayıflamada Teknolojisi VShape ve Zeltiq

zeltiqGelişen ve değişen teknolojinin hızına ayak uydurmak çok zor. Çeşitli medikal estetik yöntemleri, cihazlar yardımıyla daha dinç, fit, daha ince, sıkı ve selülitsiz görünmekse hiç zor değil.

Önemli olan doğru tedavi sistemini fit ve zinde görünmek yeni sistem cihazları seçebilmek ve zamanında uygulanabilmek! Son dönemde selülit problemi, bölgesel incelme ‘de VShape ve bölgesel zayıflama için Zeltiq çok tercih ediliyor.

Vücut uygulamalarında yelpaze her geçen gün biraz daha genişliyor; zayıflama, incelme, bölgesel fazlalıkların giderilmesi, selülit, toparlanma, sıkılaşma gibi. Bunların hepsi ayrı ayrı tedavi edilmesi gereken ayrı sorunlar. En büyük hata bu sorunların birbirine karıştırılması  gerekir. Bölgesel Zayıflama ve incelmeye  yardımcı yöntemler arasında en dikkat çeken VShape ise vücuttaki birçok probleme aynı anda etki eden bir  teknolojik tedavi. VShape sistemin verilen düşük frekanslı ultrasound dalgalarıyla yağ hücrelerini hedef alarak, parçalayan ve dışarı atılmalarını sağlayan tek bir sistem içinde bir arada kullanarak bölgesel olarak incelme fırsatı oluşmakta. Yağ hücrelerinin zarlarını kesen akustik ses dalgaları ve cildi sıkılaştırarak açığa çıkan yağları vücuttan atan radyo frekansının eş zamanlı olarak çalışmasıyla tedavi başlıyor. Bu teknoloji karın ve kalça olmak üzere vücudun tüm bölümlerinde kullanılabiliyor. Yüksek frekansla verilen özel akustik ses dalgaları ise, cilt altı dokusunu yüksek ısı ile uyararak, kolajen üretimini artırıyor. Sonuç; daha sıkı. daha ince, daha pürüzsüz bir silüet ve daha az belirgin selülitler oluyor. Gözle görülür sonuçlar almak için, tek bölge için 10 gün aralıklarla yapılan beş seanslık bir sürede tamamlanır.

Zeltiq dondurarak zayıflama tedavisi belirgin bir kilo fazlası olmayan ama diyete ve spora dirençli bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olanlar için en uygun yöntem. Sistem; kalça, bacak, sırt ve konarda, özetle yağ fazlalığını hissettiğiniz her bölgede uygulanabiliyor. Hatalı liposuction sonrası oluşan dalgalanmayı da iyileştirebiliyor.  İşlemden sonra kilo alsanız bile, yağ hücreleri azaldığı için uygulama yapılan yer ince kalıyor. Karın, bel, basenler, bacaklar, kollar, sırt, kısacası yağ fazlası olan her bölgeye uygulanabilir. Bölgesel fazlalıklar, özellikle 40 yaş üstü kadınların en büyük sıkıntılarından biri; bunlardan kurtulmak için en katı diyeti de yapsalar, bu bölgelerde bir değişiklik olmazken, yüzde hacim kaybı yaşanır.  Bu da daha yaşlı ve yorgun görünmelerine neden olur. îdeal çözüm, bu bölgelerdeki yağ dokusunu azaltırken, yüzdeki hacmi korumaktır. Bu da Zeltiq sistemiyle mümkün oluyor. "Zeltiq tedavisi bölgesel incelmede bir devrim niteliği taşıyor. Ben bu işleme "dondurarak zayıflama" diyorum. FDA onaylı bu sistemde yağ hücrelerine dondurucu bir soğuk uygulanıyor ve yağ hücrelerinin sayısını yüzde 20-40 oranında azaltıyor."

İşlem sırasında, fazlalıkların olduğu bölgeye cildin donarak hasar görmemesi için özel pedler yerleştiriliyor. 45-60 dakika boyunca yağ hücrelerine uygulanan dondurucu etki hücrelerin ölmesine neden oluyor. İşlemden sonra hafif kızarıklık dışında bir rahatsızlık yaşanmıyor. İki hafta sonra, uygulama yapılan bölgede incelme başlıyor, yaklaşık 2-3 ay sonra ise net etki görülüyor. Bunun için tek bir seans yeterli.

Hemen Doktorunuza Sorun