Yüzdeki Yağ Bezeleri (Butonları) Nasıl Geçer

Beyza Güçlü soruyor
Merhabalar; Yüzümde çok fazla yağ butonu mevcut internette bu yöntemin etkili olduğunu gördüm fiyatını öğrenebilmem mümkün müdür?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Beyza Hanım. Emerge Lazer sistemi çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmede, cilt kalitesini iyileştirmekte, daha sağlıklı ve parlak bir cilt yaratmada, kahverengi lekelerde başarıyla uygulanan bir tedavidir. Ancak uzmanlıklarının arasında yağ butonları yoktur. Bir dermatoloğa başvurmanızı öneriyorum. Tedavinizi tamamladıktan sonra Hydrafacial, PhFormula gibi cildi nazikçe soyan bir cilt bakım tedavisi uygulayabiliriz. Bu sistemden düzenli olarak faydalanmak yeniden oluşmalarını önleyecektir. Ancak sakın güzellik merkezlerine gidip bunları sıktırmaya kalkmayın, iltihaplanarak daha ciddi cilt problemlerine, skarlara neden olabilirler.
Yasmin soruyor
29 yaşındayım ve yüzümde minik yağ bezeleri var. Bir defa cilt bakımı yaptırdım, bunları sıktılar ama sonrasında öyle kötü oldu ki, hepsi birer iltihaplı sivilceye dönüştü. Kızarıklıklar uzun süre geçmedi. Çok canımı sıkıyorlar. Yüzdeki yağ bezeleri nasıl yok edilir?
Dr. Mustafa Karataş
Bu tür sıkma işlemleri, özellikle de işinin ehli olmayan kişiler ve hijyenik koşullarda yapılmadığında böyle sonuçlar doğurabilir. Cilt bakımında yüzün sıkılmasına sıcak bakmıyorum. Bu tür uygulamalar pigmentasyon lekelerine, yani inatçı kahverengi lekelere neden olabilir. Bir dermatoloğa başvurmanızı öneriyorum, eğer mutlaka sıkılmaları gerekiyorsa bu işlem bir dermatolog tarafından yapılmalı. Nazik peeling tedavilerinden de fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.
Sevim soruyor
Yüzümdeki yağ bezelerinden çok şikâyetçiyim. Beyaz pütürler şeklinde görünüyorlar, ama ne kadar sıkarsam sıkayım bir türlü çıkmıyorlar. Cildimin çok derinlerinde oldukları için sanırım. Yağ bezeleri nasıl gider, bana önerebileceğiniz bir tedavi ile var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Öncelikle onları sıkmayı bırakın. Aksi halde tedavi etmesi güç başka problemlerle baş başa kalabilirsiniz; kahverengi lekeler, sivilceler ve sivilce izleri gibi… Bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederim. Sakın güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımı uygulamalarına rağbet etmeyin. Kliniğimde uyguladığım bazı tedavilerden de HydraFacial ve PhFormula gibi faydalanabilirsiniz. Bu sistemler cildi nazikçe soyarak cilt yüzeyinde ölü hücrelerin birikmesini önler, cildin kendini yenileme sürecini tetiklerler.
Hemen Doktorunuza Sorun

Akne İzleri Lazer Tedavisi
Çağal Gündoğdu soruyor
Merhabalar; Emerge fraksiyonel lazer hakkında bilgi almak istiyorum. Akne izlerine iyi geliyor mu? Kaç seans öneriyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Fraksiyonel lazerler eski nesil lazerlere kıyasla cilt yüzeyinde daha az tahrişe neden olan sistemlerdir. Bunun nedeni ise cilt yüzeyinde ha... Daha Fazla
Göz Çevresi Lazer
Hatice Ergin soruyor
Merhabalar; Göz çevresine Emerge Lazer yaptırmak istiyorum. Kaç seans öneriyorsunuz. Fiyatı seans başına ve toplam fiyatını verir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hatice Hanım. Fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınıza ve kaç seans uygulanması gerektiğine... Daha Fazla