Yüzdeki Kırışıklık Nasıl Giderilir

Müge Çiçek soruyor
Yüzümde hafif kırışıklarım var, nasıl giderebilirim bunun için nasıl bir tedavi uygulayabilirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Müge Hanım. Alın bölgesindeki ve göz kenarlarındaki kazayakları denilen kırışıklarda botoks enjeksiyonları altın standarttır. Bu bölgelerdeki mimik çizgileri kasların paralize edilmesiyle yumuşar, enjeksiyon yapılan bölgeler pürüzsüzleşir. Botoksun etkisi işlem yapıldıktan birkaç gün sonra ortaya çıkmaya başlar, tam oturması ise bir hafta on günü bulur. Diğer bölgelerdeki kırışıklarda nasıl bir tedavi protokolü izlenmesi gerektiğini belirlemek için bir konsültasyon yapmam gerekiyor. Derin kırışıklarda –özellikle de dudak kenarlarından burnun iki yanına doğru uzanan çizgilerde- hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri son derece başarılı sonuçlar veriyor. Ancak eğer ince, yüzeysel çizgiler söz konusu ise Scarlet sistemi gibi cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak tazelenmesini sağlayan tedaviler olumlu sonuçlar veriyor. Scarlet cildin yüzeyine zarar vermeden, cildin alt tabakalarında mikro-hasar veren bir sistemdir. Cilt kendini iyileştirmek için daha fazla kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu da ince çizgilerin görünümünün hafiflemesini, cildin daha parlak ve taze görünmesini sağlar. Scarlet tedavisi birçok hasta tarafından iyi tolere edilmektedir. Fakat seanstan 30-40 dakika önce uygulanacak uyuşturucu bir krem işlemin konforlu bir şekilde tamamlanması için yeterli olacaktır. 3 hafta aralıklarla uygulanan 3-5 seans Scarlet tedavisi ile etkili sonuçlar almak mümkün. İşlemden hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yüzdeki farklı bölgelerdeki çizgi ve kırışıklıklara karşı yukarıda bahsettiğim farklı tedaviler optimum sonuçları almanızı sağlayacaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Kimyasal Reeling Kırışıklık
Nihal Karaoğlu soruyor
Merhabalar; Yanaklarında ve dudak üstünde çizgiler oluştu kimyasal peeling yaptırmak istiyorum. Çizgiler kaç seansta kaybolur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihal Hanım. Peeling tedavileri ile cildi ölü derilerden arındırarak ince kırışıklıkların görünümün hafifletmek mümkün olsa da, S... Daha Fazla