Dudak Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir

Ayşe Kutluay soruyor
Merhabalar. Dudak çevrem ve dudak üstünde çok kırışıklıklarım var. Nasıl giderilir acaba? Anında çözüm bulabileceğim bir tedavi istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. Dudak çevresinde oluşan bu tür ince kırışıklıklar özellikle sigara içenlerde çok görülür. Dudakların büzülmesi sonucunda oluşan bu tarz mimik kırışıklarında botoks enjeksiyonu ve hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinden oluşan bir kombine tedavi protolokolünü tercih ediyorum. Ancak hemen şunun altını çizmem gerekiyor; dudak çevresindeki ince çizgilere uygulanacak botoks tedavisi mutlaka ama mutlaka işinin ehli ve daha da önemlisi bu uygulamayı daha önce birçok defa yapmış bir uzman tarafından gerçekleştirilmeli. Dudak çevresine yapılacak enjeksiyon alın bölgesindekilere göre daha incelikli bir teknik ister. Enjekte edilen doz biraz fazla kaçsa bile hiç de estetik olmayan bir görünüm oluşur, hatta düzgün yapılmamış tedavi yüzünden sıvı bir şey içerken zorlanan hastalarla bile karşılaştım –neyse ki enjeksiyonun etkisi birkaç ay içinde geçiyor. Sözün özü uzman ellerde gayet memnun edici sonuçlar almak mümkün. Tedavi sırasında önce minik dokunuşlarla verilen botoks ile dudak çevresindeki mimik kasları bir parça gevşetiliyor, sonra da ince kırışıklıkların içine hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri enjekte ediliyor. İnce kırışıklıklar söz konusu olduğu için kullanılan dolgunun niteliği de çok önemli. Daha az konsantrasyona sahip bu tür bölgeler için tasarlanmış dolgu maddeleri tercih edilmeli. İşlemden 30-40 dakika önce uygulanacak anestezik bir krem tedavinin konforlu geçmesine yardımcı olacaktır. Botoks enjeksiyonunun etkisi 4-6 ay, dolgu maddelerinin etkisi ise 6-8 ay kadar devam edecektir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Kimyasal Reeling Kırışıklık
Nihal Karaoğlu soruyor
Merhabalar; Yanaklarında ve dudak üstünde çizgiler oluştu kimyasal peeling yaptırmak istiyorum. Çizgiler kaç seansta kaybolur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihal Hanım. Peeling tedavileri ile cildi ölü derilerden arındırarak ince kırışıklıkların görünümün hafifletmek mümkün olsa da, S... Daha Fazla
Alındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir
Ahmet Togan soruyor
Alnımda iki tane çizgi var bununla ilgili tedaviniz var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ahmet Bey. Alın bölgesindeki kırışıklıklar için altın standart botoks enjeksiyonlarıdır. Bu enjeksiyonlar alındaki mimik kasların... Daha Fazla