Ciltteki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Mesut Kaya soruyor
Merhabalar. Yaşım henüz 28 ama cildimde kırışıklıklar, akne ve sivilceler var. Sigara içiyorum ve düzensiz besleniyorum bunların da önemli bir etken olduğunu biliyorum. Hem kırışıklık hem da aknelerden kurtulmamı sağlayacak bir tedavi önerebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Haklısınız gerçekten de yaşam tarzı cildin kalitesini ve gençliğini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Bu konuda minik adımlar atarak daha doğru seçimler yapmaya başlamanızı tavsiye ediyorum. 28 yaş kırışıklıklar için çok erken bir yaş. Ancak yaşınız icabı bunların yüzeysel kırışıklıklar olduğunu düşünüyorum. Akne izleri ve kırışıklarda Scarlet sistemini öneriyorum. Bu sistem, mikro-iğnelerle cilt altı dokusunu radyofrekans dalgalarıyla uyararak etki ediyor. Böylece cilt altında bir iyileşme süreci başlıyor. Cildin kolajen üretimi artarak akne izlerinin ve kırışıklıkların görünümü hafifliyor. Scarlet tedavisi sadece şikayetçi olduğunuz problemlerde değil genel olarak cilt kalitesinin artmasında da etkili bir sistem. Üç hafta aralıklarla üç seans uygulanıyor.
Seda Sevimli soruyor
Merhabalar, 27 yaşındayım. Lise dönemimden beri gözaltımda ince çizgiler var. Kuru ve çok gergin bir cildim vardı, günlük rutinlerle cilt nem oranım 32’ye kadar yükseldi. Dengeli besleniyorum ve sıvı tüketimime dikkat ediyorum, zararlı alışkanlığım da yok. Göz çevrem için de çok sayıda kaliteli ürün kullandım ancak hiçbiri istediğim oranda etki edemedi maalesef. Sebebi ne olabilir? Ve botoks tavsiye eder misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Seda Hanım, maalesef siz her şeyi doğru yapsanız da cildiniz kurumaya eğilimli olabilir. Ancak sigara içseniz, kötü beslenseniz bu problemin daha da ileri boyutlara taşınacağını unutmayın. Böyle durumlarda cildin alt katmanlarına kadar ulaşamayan kremler ne yazık ki yetersiz kalır. Güneşlenip güneşlenmediğinizi, düzenli olarak güneş koruyucu kullanıp kullanmadığınızı belirtmemişsiniz. Güneş ışınları cildin kurmasına neden olur. Cilt bakım rutininizin içine güneş koruyucu eklemeyi ihmal etmeyin. Göz kreminizi seçerken SPF faktörlü olmasına özen gösterin, güneşli günlerde güneş gözlüğü kullanın. İçindeki hyalüronik asitle göz çevresine yoğun nem veren, anti-aging maddelerle kırışıklıklarla savaşan Işık Dolgusu’ndan fayda sağlayacağınıza eminim. İşlemi botoksla desteklemek daha başarılı bir sonuç alınmasını sağlayacaktır. Botoks hem var olan kırışıklıkları hafifletir hem de ileride oluşacak olanları önler. Emerge gibi göz çevresindeki cildi yapılandıran lazer sistemlerinden de fayda sağlayabilirsiniz. Hangi tedavi kombinasyonunun size uygun olduğuna ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Konsültasyon ücretsizdir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Kimyasal Reeling Kırışıklık
Nihal Karaoğlu soruyor
Merhabalar; Yanaklarında ve dudak üstünde çizgiler oluştu kimyasal peeling yaptırmak istiyorum. Çizgiler kaç seansta kaybolur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihal Hanım. Peeling tedavileri ile cildi ölü derilerden arındırarak ince kırışıklıkların görünümün hafifletmek mümkün olsa da, S... Daha Fazla
Alındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir
Ahmet Togan soruyor
Alnımda iki tane çizgi var bununla ilgili tedaviniz var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ahmet Bey. Alın bölgesindeki kırışıklıklar için altın standart botoks enjeksiyonlarıdır. Bu enjeksiyonlar alındaki mimik kasların... Daha Fazla