Pigmentasyon Lekelerine Son

leke tedavisiMedikal estetik alanında her gün yeni bir gelişme yaşamamıza rağmen, pigmentasyon lekelerini tamamen yok edecek bir yöntem henüz keşfedilmedi. Lazer tedavileri, peeling yöntemleri ve leke çıkarıcı kremler de ne yazık ki tamamen etkili değil. Peki, bir iki beden zayıflamanın dahi mümkün olduğu günümüzde neden bu lekelerden kurtulamıyoruz? 

Cilt lekelerinde dermatolojik tedavi yöntemleri, leke çıkarıcı kremler ve lazer tedavileriyle istediğimiz etkiyi elde edemememiz ve hayal kırıklığına uğramamızın nedeni bazı lekelerin çok inatçı olması. Tıpkı kirli çamaşırlar gibi... Zamanla yerleşmiş derin, eski ve koyu lekeler ne yazık ki bazen hiçbir tedaviye cevap vermiyor. Özellikle de bu durum yaz mevsimi sonunda ortaya çıkıyor. Bu lekeler hakkında; "Genellikle sonbaharda lekelerin arttığı ve cildin kuruduğu görülüyor. Bunun nedeni bronzlaşma ile koyulaşan cilt yanık hasarından dolayı gergin ve nemli görünür, oysaki bu tamamen yanılsamadır. Korunmayan ve bronzlaşan cilt nem kaybederek yaz boyunca hasar görür. Güneşlenme sezonu bittiğinde ve cilt rengi açılmaya başladığında ise bu lekeler ortaya çıkar, ancak çok geç fark edildiği için bazıları derinleşir ve koyulaşır. Bunların da tedavisi çok daha zordur" derken

Lazer tedavileri güneş lekelerinde etkili. Güneş ışınları cilde zarar vermekle kalmıyor, cilt lekelerinin tedavisini de zorlaştırdığını gösteriyor. Ancak unutmamak gereken bir ayrıntı var ki; o da lazer yardımıyla en kolay tedavi edilebilen lekelerin güneş lekeleri olduğu... Yapılan araştırmalar lazer tedavilerinin güneş lekelerini yüzde 80 oranında tamamen yok ettiğini gösteriyor. Lazer tedavisinde cilde gönderilen lazer ışığı sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerin tedavi etmesini sağlıyor. Üstelik bu tedavi yöntemi kolajen üretimini uyarır.

Mezoterapi leke tedavilerindeki en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesidir. Leke tedavisindeki önceliğim cildi içten dışa tedavi ederek kalıcı iyilik sağlamaktır. Tedavi edilen lekenin geri gelmemesi için bu şarttır. Renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulayarak, cilt hücrelerinin melanin aktivitesini azaltıp, lekeleri içten tedavi etmek etkili yöntemlerden biri. Formülün içinde bulunan hyalüronik asit, vitamin ve mineraller de cilt sağlığını olumlu yönde etkiliyor. İnce iğnelerle cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi senelerdir uygulanan bir yöntem olsa da içerikler giderek zenginleşiyor ve formül gün geçtikçe daha etkili bir kokteyle dönüşüyor. Donuk, cansız ve nemsiz cilt için en etkili yöntem vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyli ince uçlu iğnelerle cilt altına verilir. Son dönemlerde bu kokteyle sihirli bir molekül de eklendi; büyüme faktörü. Bu madde hücreleri aktive eden proteinlerin sentezini sağlıyor. Bir ay arayla uygulanan iki seans daha parlak, daha sıkı ve daha nemli bir cilt yaratıyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun