4 Seansta Leke Giderilmesi

Cildinize uygulayacağınız doğru ve etkili bir cilt bakımıyla leke ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak, arzu ettiğiniz cilde kavuşabilirsiniz. Cilt yenilemede en hafif olan ve çabuk sonuç veren yöntemlerden kimyasal peeling ile ciltte meydana gelen kahverengi lekeleri ve güneş lekelerini geçirmek için son yıllarda kullanılan oldukça popüler bir uygulamadır. Özel meyve asitlerinin belirli konsantrasyonlarda cilde uygulanması esasına dayanan sistemde cildin ölü tabakası atılıyor. Alttan gelen yeni hücreler daha parlak ve pürüzsüz  cilt oluşmasını sağlıyor.

 

Kimyasal Peeling Cilt işlemi
Cildi gençleştirmek, canlandırmak, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonlar ile soyma işlemidir. Bu tedavide cilde tabakaların yüzeysel soyulmasına ve ayrılmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, çiller, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir. Deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir, yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgündür.

 

Üst Cildin Soyulması
Kimyasal peeling uygulamaları derinin üst tabakasına laktik asit, triklor asetik asit ve glikolik asit gibi kimyasal  maddelerin kontrollü uygulama işlemi ile soyularak alttan yeni cilt tabakasının oluşması sağlanır. Cildin mat görünümünün giderilmesi, leke ve çizgilerin azaltılmasında, anti-ageing amaçlı ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkili olur. 5 dakika sürer peeling uygulamada yüzde 1 -2 dakika kadar süren bir yanma hissi olur.  Yüz öncesinde beyazlaşır ve daha sonrasında hafif bir kızarıklığa dönüşür. Ciltdin üst tabakası iki gün sonra dökülerek yeni, taze ve sağlıklı cilt ortaya çıkar. Yüz üst cildinin yeni cilt ile değişmesi 7-10 gün sürer. Cildin tazeliği korumasını için her 2 ayda bir uygulamanın tekrarlanması önerilir. Kişinin yaşı, cilt tipi, uygulanacak bölgeye göre kimyasal maddenin konsantrasyonu, süresi ve seans sayısı aralığı ayarlanır. İşlem sonrası koruyucu bakım kremleri ve güneş ışınlarından korunmak için koruyucular önerilir.

 

Peelingte  Uygun Zaman
Uygulama sonrası güneş ışınlarından korunmalı ve makyajdan kaçınılması gereklidir. Güneş peeling için en büyük tehlike ve bu tedavi yaz mevsiminde yapılmaz. İşlemin kış mevsiminde yapılması uygundur.

Hemen Doktorunuza Sorun