Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula

Berrak, parlak, ışıltılı, yumuşak ve taze bir cilt. Hepimizin istediği.. Doğru bakımı tercih ederek cildinize iyi bakarsanız, yaşınızın gereği sahip olduğunuz doğal çizgilerin güzelliğinize gölge düşürmediğini göreceksiniz. Tabii ki aynı iddia geniş gözenekler ve lekeler için geçerli değil. Dr. Karataş, yüz bölgesindeki kırışıklardan daha fazla dikkat çekici olan lekeler, kırışıklık ile bir araya gelerek daha büyük bir sorun haline geliyor. Cilt güzelliği ve bakımında ortak endişeler arasında kırışıklık ilk sırada yerini alırken, ikinci sırayı da lekeler takip ediyor" diyor.

Kırışık, Donuk ve Lekeli Bir Cilt

Leke probleminden şikayetçi olanlar sadece geniş gözeneklere sahip yağlı cildi olanlarla sınırlı değil. Dr.Karataş, bu problemi tetikleyen sebepler çevresel faktörler ve güneş, cildinizin sadece görünüme zarar vermez, aynı zamanda cildin fonksiyonlarının yerine getirme kapasitesini de etkiler. gözenek yapısı ve cilt tipi genetik kodu oluştururken, yaşlanmayla birlikte kolajen azalıyor ve cildin diriliği kaybolarak gözenekler açılıyor. Aynı zamanda, hormonal dengesizliklerin de etkisi büyük. Yıllar içince cildinizin görünümü yada sizde bıraktığı his elbette değişecektir. Bu beklenmedik bir durum değildir yine de bu değişimleri kontrol altına almak mümkün. Yapacağınız her şey cildinizin nasıl yaşlanacağı belirleyecek. Renk değişimi, hiperpigmentasyonun pek çok sebebi olabiliyor. "Hormonlar ve güneş, renk değişiminin ana nedenleri ve ciltte melazma olarak kendini gösteriyor. Akneler de lekelerin ciltte kalıcı olmasına neden olabiliyor. Bu lekeler güneşe maruz kaldıklarında daha da koyulaşarak kötüleşiyor. Donuk cilt yaş ilerledikçe ölü deri hücreleri, gençlikteki gibi hızlı ve düzenli bir şekilde dökülmüyor. Bu da ölü derinin cilt yüzeyinde birikmesine ve cildin donuk, mat görünmesine neden oluyor. Buna bir de güneşin yol açtığı cilt hasarını eklediğimizde sonuç cansız bir cilt olarak ortaya çıkıyor" diyor Dr.Karataş. Lekeli cilt, eskisi gibi hızla ve etkili bir şekilde kendini onaramıyor. Kahverengi lekelerle yaş lekelerinin ortaya çıkışı aslında geçmişte maruz kalınan güneşin olumsuz etkilerinin su yüzüne çıkmasından başka bir şey değil. Dr. Karataş. yıllarca güneşin zararlı etkilerine maruz kalmak kolajen ve elastini parçalıyor ve cildi kurutuyor. Yine sürekli tekrarlanan yüz mimikleri sonucunda derin çizgi ve kırışıklar oluşabiliyor. Cilt kuruluğu ise bu çizgi ve kırışıklıkları olduğundan daha belirgin hale getiriyor.

Bu noktada bütünsel bir cilt bakımı yaklaşımı benimsemek gerekiyor. Cilt, kolajeni uyaracak, çizgileri ve kırışıklıkları onaracak, cilt dokusunu yenileyecek, leke görünümünün azalmasını, ölü derinin cilt yüzeyinden temizlenmesini sağlayan, ince çizgi ve kırışıklıkların ve genişlemiş gözeneklerin küçültülmesini sağlayan tüm bunları yaparken sosyal hayattan uzaklaştırmayan tedavi prensibiyle çalışan, cildi yenileme sistemi ile Ph Formula dikkat çekiyor.

Kontrollü Cilt Yenileme Sistemi (Ph Formula)

Ph Formula tedavi ürünleri Anti aging amaçlı cildi olabildiğince temizleyerek, lekeleri düzeltme konusunda oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Ev bakımına yönelik cilt yenileme ürünleri, cilt yenileme tedavilerinin sonuçlarını hazırlamak, en uygun hale getirmek ve kalıcılaştırmak için kullanılan, cilt uzmanının en gelişkin tedavi sistemine erişimini garanti altına alan duruma özel ilaçlardır.

İçinde bir aktif kategori ürünü, bir geri kazanım, cilt temizleyici, UV koruyucu ve yenileme sonrası kremi bulunan kitleri ile yenileme öncesi ve sonrası ev bakım kiti olarak tasarlanmıştır. Asit kombinasyonları ile maksimum eşit ve kontrollü deri penetrasyonu yaparak, kontrollü irritasyon ve inflamasyon sonucu komplikasyon ve yan etki oluşturmadan mükemmel cilt toleransı ile tedaviyi tamamlanıyor. Ph Formula uygulaması kozmetik ve kontrollü kimyasal cilt yenileme işlemi alışılagelmiş peeling yöntemlerinden tamamen farklıdır. pHformula, PH-DVC™ biyo-yararlanım gönderim kompleksinin güçlendirilmiş özelliğiyle Alfa Keto, Alfa Hidroksi, Alfa Beta ve Poli Hidroksi asitlerini benzersiz bir şekilde birleştiren ilk ürün serisidir.

Dr. Karataş, "Cildi ölü deriden arındırmaya yarayan soyucular. Alfa hidroksi asit ve retınoid içerikli ürünler tahriş ve enflamasyona yol açabilir" diyor. Elbette tüm cilt tiplerinde ölü derinin vücuttan atılması önemli ve gerekli ancak bu işlemi çok sık yapmamanız gerekiyor. Cilt yüzeyinde kontrolsüz hasar oluşturabilecek ürünlerdense içeriğinde azelaik veya mandelik asit gibi cildi rahatlatan, enflamasyonu önleyen içeriğe sahip ürünleri kullanmalısınız.

Ph Formula Kişiye Özel Peeling

Eski nesil kimyasal peeling tedavilerindeki pullanma, yanma gibi yan etkiler olmadan, her mevsim uygulanmaya olanak sağlayan yapısı ile Ph Formula, bilinen kimyasal peelinglerin söylemlerini değiştiren teknolojisiyle devrim yaratıyor. Bazı soyucu ürünler cildin doğal yağını alıp uzaklaştırarak ciltte kuruma, kızarma ve kaşıntıya neden olabiliyor. Lekeden, kırışıklığa kadar farklı cilt sorunlarına çözüm sunan sistemin içeriğinde kimyasal asit olmasına rağmen kızarma, tahriş, yanma gibi etkileri yoktur, sadece yarım saat süren işlemden sonra hemen sosyal yaşamınıza geri dönebiliyor.

Ph Formula uygulama sisteminin temel taşları canlandırıcı ilaç ve kontrollü cilt yenileme yapılanması konseptleri üzerine kurulmuştur. Kontrollü kimyasal cilt yeniden yapılanması alışılagelmiş peelinglerden tamamen farklıdır ve kişiye özel hazırlanır. Peelingler genelde cilt soyulmasına sebebiyet verir, ancak kontrollü cilt yeniden yapılanması cildin farklı katmanlarında hızlandırılmış hücre yenilenmesini tetikler, aynı zamanda travma ve irritasyonu da azaltır. Dermatolojik cilt yeniden yapılandırma sistemi olarak geliştirilen bu yenilikçi üründe Ph Formula yaşlanma, hiperpigmentasyon, akne ve kronik kızarıklık gibi cilt bozukluklarını başarı ile tedavi ediyor. Ciltteki değişiklikler ilk seanstan itibaren gözlense de, birkaç seans sonrası cildin kalitesindeki düzelme de artar: Cilt daha parlak, daha pürüzsüz görünür ve elastikiyeti artar. Cilt probleminin yoğunluğuna göre 2-4, bazen de 6 seanslık kürler halinde uygulanır.

Hemen Doktorunuza Sorun