Zeltiq İle Göbek Yağlarından Kurtulun

Göbek Basen BölgesinNe kadar aç kalsanız da göbeğinizden kurtlanmıyorsanız, basenlerinizi artık saklamaktan yorulduysanız. Zeltiq soğuk lipoliz sayesinde neştersiz, acı çekmeden göbek ve basen bölgesindeki yağlardan kurtulmanızın vaktiniz gelmiş demektir

Bu cihaz, sıcağın etkisini azaltarak cildi soğutuyor. Böylece hücrelerin içindeki yağ kristalize olup, derinin "çöpçü hücreleri" dediğimiz lakrofajları tarafından sindiriliyor ve vücudumuzun doğal dolaşımıyla atılıyor. Yağ hücreleri uygulama sonrası yeniden üremiyor. Yağ hücreleri bir kere dondu mu, yeniden ortaya çıkan yağ böbrekler tarafından kullanılıyor. Bu da kolayca kilo almayı önlüyor. 

Hangi bölgelere uygulanıyor? 
Sırt, karın, göbek, basen, bacakların üst iç yüzeylerine, kol altlarına ve "love handles" dediğimiz bölgelere uygulanmak üzere geliştirilen Zeltiq yöntemiyle rahatsız olunan bölgeye tek bir seans uygulama yaptırabilirsiniz.

Uygulama ne şekilde yapılıyor? 
Zeltiq uygulamasında cerrahi müdahale olmaksızın , herhangi bir anestezi uygulanmıyor ve iğne kullanılmıyor cildin altındaki yağ hücrelerine ulaşılıyor. Uygulama öncesi istenilen bölgeye donma hissi yaratan bir ped yerleştiriyor ve ardından bu pedin üzerinden cihazın aplikatörü vakumla cilde nüfuz ediyor. her bölge için sadece tek seans yeterli, bölgeye göre ortalama 1 saat süren uygulamasan sonra hafif bir donma hissi dışında da hiçbir acı hissedilmiyor. Aynı bölgeye tekrar uygulama yapmak için 6-8 ay kadar bir süre geçmesi gerekiyor. Uygulama yapılan  bölgede meydana gelen morluk, kızarıklık, uyuşukluk, gerginlik ve temasa karşı hassasiyetse birkaç gün içinde yok oluyor. 

Ne kadar sürede, nasıl etki ediyor? 
bir seans süren tedavi dolaşımı etkilemeden ve diğer dokulara zarar vermeden direkt olarak yağ hücrelerine etki ediyor. İdeal kiloya sahip, belli bölgelerinde istenmeyen yağ fazlalığı bulunan kişilerde etkili sonuç veriyor. Yağ hücreleri soğukta yaşayamadıkları için uygulamadan sonra yavaş yavaş eriyerek karaciğer yardımıyla vücuttan atılıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun