Zeltiq Coolsculpting Kol İnceltme

Vücudun tam anlamıyla güzel görünmesi için kollarımızın güzelliğinin de ne kadar önemli olduğunu düşünmüyoruz.

Oysa kollar zarif ve hoş bir siluetin en önemli parçalarından. Kolların biçimini değiştirmek aslında pek de kolay bir iş değildi. Kilo verseniz bile kollar bu durumdan fazla etkilenmiyor. Kolların kalınlığı da bazen kilodan bağımsız gelişebilir. Sık kilo alıp vermek de kolların kalın görünmesine neden olabilmektedir. Hatta incelmek yerine gevşeyip, sarkabiliyordu. Bu sıkıntıdan kurtulmak yaklaşık bir saatlik bir müdahale, bölgedeki yağlardan eritip, kollarını inceltmek, sıkılaştırmak ve güzelleştirmek mümkün.

Kollardaki yağlardan kurtulun

Zeltiq CoolSculpting teknolojisinin uygulama alanlarından biride kollardaki yağları yok etmek.  Kolları hem ön, hem de arka tarafından daha sıkı, ince, biçimlendirme ve cildi sıkılaştırma uygulanmasıdır. Yeni geliştirilen ufak başlıklar sayesinde artık kollara da uygulama yapabilin Zeltiq CoolFit™ adı verilen bu sistem sayesinde kollarınız konusunda kendinizi çok daha iyi, kendinizle barışık hissedebilir, giydiğiniz kıyafetleri çok daha rahat taşıyabilirsiniz.  Yaşlandıkça kollarımız yumuşar ve sarkmalar oluşur. Bu yüzden birçok kadın giymeyi arzu ettikleri kıyafetlerden kaçınır. Bu durum, menopozla birlikte daha da kötüleşir. CoolFit üst kollarında az miktarda yağ fazlası olan kişiler için uygundur. Uygulama sonucu yağ miktarında %20- %40 arası bir azalma meydana gelir.

Bölgesel yağlanma olan kollar uygulama alanları arasında yer alıyor Zeltiq CoolFit. Ağrısız ve acısız bir yöntem olan uygulaması için koruyucu özel bir ped ile kolların sorunlu bölgesi kaplanıyor. Özel uygulama başlığı ile hafif bir vakum sayesinde sorunlu bölge vakum haznesinin içine giriyor ve bir saat sürecek tedaviye başlanıyor. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Cryolipolysis teknolojisi ile işlem yapılan bölgeyi 4-5 dereceye kadar soğutuyor kristalize olan yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaştırılıyor. Soğutulan yağ hücrelerinde 3 hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar.  Değişime uğrayan yağ hücreleri  soğukta yaşayamadıkları için  ikinci aydan itibaren eriyerek vücudumuzun doğal temizlenme  olan lenf sistemi yani  karaciğer  yardımı ile vücuttan dışarı atılır. Uygulama sonrasında sorunlu bölgenin uygulama başlığına alınan kısmının gözle görünür sonuçlar, kişiye göre değişmekle birlikte, genel olarak iki ile dört ay arasında meydana gelir. Kollarda bölgesel olarak yüzde 20 - 40 oranında yağ hücrelerini azalması ve incelme sağlanıyor. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Hemen Doktorunuza Sorun