Scarlet Cilt Gençleştirme

Gülhan Sadeli soruyor
Merhabalar; Hocam 42 yaşındayım. Gözaltı kırışıklıklarından, burun kanatlarından ağız köşelerine inen çizgilerden ve gözeneklerden şikayetçiyim. Dolgu ve botoks yaptırdım. Scarlets uygulamasının da yaptırabileceğimi öğrendin. Scarlet cilt gençleştirme ve kırışılıklarımdan kurtula bilirmeğim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülhan HAnım; Scarlet-S'nın diğer sistemlerden farkı altın mikro iğnelerle cildin orta tabakasındaki kolajen ve elastin hücrelerini stimule ederek, yüzde ameliyatsız bir yüz germe etkisi yaratabilmesi. Kırışıklıkların görünümü hafifler, cilt daha sıkı ve daha pürüzsüz bir görünüm alır. Tedavinin olumlu etkilerini hemen ilk işlemden sonra gözleyebilmek mümkün ama kalıcı ve optimum sonuç için üç, dört hafta arayla üç seans yaptırmak gerekiyor.
Sema Karabıyık soruyor
Merhabalar, Yaşım 38, yaptırdığım lazer tedavisi yüzünden burun kanadı kenarlarımda gözenek açıklıkları ve çukurluklar oluştu. Ayrıca yüzümde güneşten kaynaklı kahverengi lekeler var. Bunları, yani lekeleri gidermek için Icon lazer yaptırdım ama hiç bir faydasını görmedim. Bu sorunlarıma yönelik yüzüme zarar vermeden, kesin sonuç sağlayacak bir tedavi var mıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sema Hanım. Scarlet, genişlemiş gözenek ve çukurluklarda başarıyla uyguladığım bir sistemdir. Lekeleriniz için Icon lazer yaptırdığınızı ama fayda görmediğinizi yazmışsınız. Hâlbuki Icon lazer leke tedavisinde uyguladığımız en güvenli sistemlerden biridir. Ancak leke tedavisi öyle kolay bir tedavi değildir. Güneşli bir günde sadece 10 dakika sokakta yürümek bile lekelerin geri dönmesine neden olabilir. Bu yüzden her gün düzenli güneş koruyucu kullanmak, koruyucuyu birkaç saatte bir tazelemek son derece önemlidir. Ücretsiz olan konsültasyon sonrasında nasıl bir tedavi protokolünden fayda sağlayacağınız belirlenebilir. Ancak hastalarıma leke tedavisi için sonbahar ve kış aylarını beklemelerini öneririm. Size de aynı şeyi tavsiye edeceğim, ancak sorunun daha da kötüleşmemesi için o zamana kadar düzenli olarak yüksek SPF’li bir koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin.
Necla Karakaya soruyor
Merhabalar Doktor bey, Geçtiğimiz yaz kliniğinizde yüzüme 4 seans VShape uygulaması yapıldı. Yüzümde aşağı doğru oluşan bir sarkma vardı. Yüzüm bayağı toparlandı. Bu yaz da yine VShape için gelecekken, Scarlet reklamını gördüm. Cildimde gözenekler ve yer yer lekeler, ton farklılıkları da var. Acaba Scarlet yaptırsam daha mı iyi olur? Tüm ihtiyaçlarıma cevap verir gibi hissettim. Yazın güneş ışığında bu uygulama yapılıyor mu? İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Necla Hanım, anlattıklarınızdan Scarlet tedavisinin sizin için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Gözeneklerin, lekelerin görünümünü hafifleten sistem, cilt kalitesini artırmakta son derece başarılıdır. Zaten VShape sayesinde yüzünüzün toparlandığını söylüyorsunuz. Belki bir sene sonra tekrar VShape tedavisi yaptırabilir ve aldığınız sonucun kalıcılığını uzatabilirsiniz. Scarlet tedavisini yaptırmak tabiki yazında mümkün ancak güneşten korumanız gerekiyor eğer güneşlenecekseniz sonbaharı beklemenizi öneriyorum.
Hemen Doktorunuza Sorun