Scarlet Yöntemi Nedir?

Çiğdem Kolsuz soruyor
Merhabalar; 36 yaşındayım karışıklığım pek yok, sadece hafif sarkma ve ince kırışıklık bulunmakta. Scarlet yöntemi yüzümde sıkılaşma ve hacim etkisi yaratır mı? Yaptırmak İsteyorum bilgi verirmisiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Çiğdem Hanım; Scarlet-S, başlık üzerinde 25 adet fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans, altın mikro iğne bulunur ve bu iğnelerle cilt altına radyofrekans enerjisi verilmektedir. Tek kullanımlık başlık sayesinde cilt altına radyofrekans dalgaları verilerek cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, kolajen ve elastin üretimini artırması sağlanır. Scarlet-S cildi sıkılaştırırken, cildin elastikiyetini artırarak kaybolan hacmin de geri vermesini sağlanıyor. Yüzdeki çizgi ve kırışıklıkların görünümünde hafifleme, cilt daha sıkı ve daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek mümkün. Uygulamadan 30 dakika öncesinde lokal anestezik bir krem hasta sürülerek hazırlanır. İşlem ihtiyacına göre 20-40 dakika sürmektedir. 3 haftada bir 3 seans yeterlidir olacaktır .
Sabiha Özkan soruyor
Merhabalar, Scarlet uygulaması yaz döneminde yapılırsa leke oluşma riski var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sabiha Hanım. Scarlet tedavisinin yazın yapılmasını önermiyorum. Bu tarz tüm tedaviler gibi, eğer cildinizi güneşten korumaya büyük özen göstermezseniz leke oluşmasına neden olabilir. Böyle bir risk almaya hiç gerek yok.
Hemen Doktorunuza Sorun