Göz Çevresine Botoks

Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır. İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.

Botox ile göz kenarındaki çizgileri düzeltebilirsiniz, hatta oluşmalarını da önlemekle birlikte geciktirebiliriz. Genç görünen gözler elde etmek konusunda botoksun başarısını artık tartışan yoktur. Göz çevresinde yüz hareketlerine bağlı olarak oluşan çizgi ve kırışıklık görünümünü hafifletmek için en etkili seçeneklerden biri. Çizgi ve kırışıklık oluşmanasın sebep olan kas kasılmalarının önüne geçerek daha genç daha yumuşak bir görünüme kavuşuluyor.

Güneş ışınları göz kenarında kırışıklık oluşmasının bir numaralı sebebidir. Ancak sigara içmek, hava kirliliği, gözleri kısmak ve gülmek de cildin derinlerindeki yapının bozulmasına yol açar. Daha az kolajen, daha az destek demektir, cildinizin ince çizgilerle baş başa kalması demektir. Kaz ayakları olarak adlandırılan bu kırışıklıklar genelde gözün köşesinden dışarı doğru veya yukarı şakaklara ya da aşağı yanaklara doğru ilerler.

Ancak Botox’un geçici çözüm olduğunu ve tekrarlanmaları gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca renk bozukluğu, güneş hasarı tedavisi veya kolajen üretimi desteği gibi konularla pek yardımcı olmadıklarını unutmamak gerekiyor. Göz çevresindeki gevşek cilt ile buruşukluklar için botoks yanında cilt yenileme lazerleri de kullanılabilir.Ablatif kısmı ve karbondioksit lazerleri göz çevresindeki doku değişikliklerine de fayda sağlıyor. İki uygulamada da hasarlı cildin üst yüzeyi devre dışı bırakılıyor ve vücudunuzun yeni, daha iyi kolajen üretmesi sağlanarak daha dolgun, daha sağlıklı bir cilt yaratmasına destek olunuyor. Bu tedaviler aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da katkıda bulunuyor. Hyalüronik asit küreleri gibi yoğun nemlendiriciler kurumuş cildin nemlendirilmesi ve kırışıklıkların pürüzsüzleştirilmesine katkıda bulunur.

Hemen Doktorunuza Sorun