Dolgu Maddelerinin İlginç Kullanım Alanları

Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarının, dudakları dolgunlaştırmaktan kırışıklıkları doldurmaya, yüze yaşla beraber kaybolan hacmini geri vermeye kadar pek çok farklı kullanım alanı var. Peki, bu maddelerin daha önce duymadığınız kullanım alanları olduğunu biliyor muydunuz?

Yüzünüzdeki çizgileri silmek veya daha dolgun, daha çekici dudaklara sahip olmak için başvurduğunuz dolgu enjeksiyonlarının ilginç kullanım alanları olduğunu biliyor muydunuz? İşte bunlardan bazıları…

Selülit görünümünü hafifletmek

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri, neredeyse tüm kadınların ortak problemi olan portakal kabuğu görünümünü hafifletmeye de yardımcı olabilir. Tabii ki dolgu maddelerine bir selülit tedavisi olarak bakmak doğru değil. Ancak diyelim ki selülit problemine yönelik teknolojilerden destek aldınız ama hala kalçalarınızda sizi rahatsız eden bazı çukurluklar kaldı. İşte bu noktada hayüronik asit bazlı dolgu maddeleri devreye girerek, bu bölgelere yapılan enjeksiyonlarla daha pürüzsüz bir görünüm yaratmayı mümkün kılıyor.

Kulak memesini dolgunlaştırmak

Evet, anti-aging dendiğinde aklınıza kulak memeleriniz gelmeyebilir, ama maalesef onlar da yılların yıpratıcı etkisinden nasibini alıyor. Yaşla birlikte incelen, sarkan, hatta kırışan kulak memelerine minik bir doz dolgu maddesi enjeksiyonu ile daha genç bir görünüm vermek mümkün. Kulak memelerine dolgu enjeksiyonu ile biraz hacim katmak, özellikle sallantılı küpeler yüzünden zamanla esneyen, büyüyen deliklerin görünümünü düzeltmekte de harikalar yaratıyor.

Dizlerdeki kırışıklıkları hafifletmek
Eğer belli bir yaşın üstündeyseniz, istediğiniz kadar formda, sıkı ve selülitsiz bacaklara sahip olun dizleriniz yaşınızı ele verecektir. Gerçekten de vücudun en çok hareket eden eklemlerinden biri dizlerdir, bu harekete bağlı olarak devamlı esneyen cilt de zamanla birlikte elastikiyetini kaybetmeye kırışmaya, sarkmaya başlar. Dizlerinizdeki bu değişimi en çok dizlerinizi kırmadan dümdüz ayakta durduğunuzda fark edersiniz. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri dizüstü etek ve şort giymeyi zorlaştıran bu estetik problemi hafifletmekte de etkilidir. Dizlere dolgu maddeleri ile hacim verdiğinizde kırışıklıkların ve katlanmaların görünümü de azalacaktır.

Dirseklerdeki kırışıklıkları yok etmek
Dirsekler, kollardaki yaşlanma izlerinin en belirgin olduğu yerdir. Aynı dizler gibi bir eklemin üstüne geldikleri için, siz her kolunuzu büktüğünüzde mesela yemek yerken çatalı ağzınıza götürdüğünüzde ya da bilgisayar başında vakit geçirdiğinizde- dirseklerdeki deri de esner. Gençlik yıllarında, yani cilt henüz elastikiyetini kaybetmediğinde kolunuzu düz tuttuğunuzda deri yine eski halini alacaktır. Ama yılların etkisiyle hem cilt sıkılığını kaybeder hem de deri altı dokusunda azalma olur. Neyse iki hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile bu bölgeye hacim vererek daha genç görünümlü dirsekler yaratmak mümkün.

Hemen Doktorunuza Sorun